Skip to Content

View Geocache Log

Attended vytrvalec attended Skryse 2012

Saturday, March 3, 2012Plzeňský kraj, Czechia

Nebyla to žádná procházka ružovou zahradou. Zúcastnil jsem se prvne a nevedel porádne, co mne ceká. Nyní loguji a docela mne bolí nohy. Hlavní problém je v tom, že skoro vubec nebehám a v mém pokrocilém veku se už nedá žít jen z minulosti. Tato akce mi nastavila zrcadlo a nebyl to hezký pohled. Nestihl jsem všechny kontroly, jak jsem mel v plánu a to zejména proto, že od dvacátého kilometru už jsem skoro nemohl bežet. Místo abych však svuj postup revidoval, tak jsem se stále tvrdošíjne držel puvodní taktiky. Belhal jsem se (o behu už nemohlo být reci) na vzdálené kontroly 25 a 20, místo abych se na ne vykašlal a místo nich udelal nekolik bližších.
Ale od zacátku. Na akci jsem se príliš zodpovedne nepripravoval. Jak už jsem uvedl, tak letos jsem témer nebehal. Také po zverejnení "skrýší" jsem nepríliš peclive zvolil svuj postup. Až v terénu jsem zjistil, že poradí šlo zvolit vhodneji. Holt co není v hlave, musí být v nohách. A pokud není ani v nohách, tak je zadeláno na prušvih.
Po startu jsem bežel za skupinkou chrtu k nejbližší kontrole c. 10. Ti ji prekvapive prebehli, proto jsem na této skrýši mel FTF. Ostatní ze mne moc radost nemeli, nebot jsem se nejprve válel na ledu (uklouzl jsem) a pak ješte zdržoval svou nevedomostí, jak se mají klešticky správne používat. Pár lidí jsem ješte videl pri dohledávání na trináctce, ale poté už to bylo osamocené sólo až do vzdáleného cíle. Docela dlouho jsem byl cistý a suchý. To však platilo pouze do chvíle, kdy jsem dohledával kontrolu c. 1 u rybníka v Ledcích. Tak jsem do bahna a studené vody zahucel obema nohama až po kolena, vzápetí jsem si do bahna i sedl. To bylo od autora trati dost záludné, stejne jako nekteré hinty a skoro padesátimetrová nepresnost v zamerení na dvou skrýších. Následovalo motání prekrásnými lesy smerem k Plzni a nepríliš hezký beh sídlištem pod komín. V kapsicce jsem mel bankovku, že si zde v Lidlu zakoupím neco k pití, ale vypadal jsem tak príšerne špinave, že jsem si mezi slušné lidi netroufl. A to byla zásadní chyba. Díky podcenení pitného režimu (4 hodiny bez tekutin je dost) mne zacaly chytat krece do obou stehen. Chci si ale svoji prezdívku zasloužit, proto jsem hrdinne pokracoval dále na 4, 25 a 20. Dokonce jsem zabehl na cerpací stanici na Bílé Hore, že si pití koupím tam, ale po asi 2 minutách jsem pochopil, že tam není nikdo, kdo by mne obsloužil. Pokracoval jsem tedy dále žíznivý. Dlouhatánský presun z 20 na 5 mne vzal poslední síly a já se rozhodl, že se radeji vydám k cíli a tech pár zbývajících kontrol vypustím. Ješte bych je zvládl, ale nevím, zda by na mne v cíli ješte nekdo cekal. I takto jsem pribehl o skoro 8 minut pozdeji.
V cíli jsem se porádne napil, zkonzumoval dva párky v rohlíku a popovídal se známými. Musím ríci, že moje vítezství v kategorii GPS mne opravdu prekvapilo. Nijak jej ale neprecenuji, vždyt by mne predbehlo celých dvacet bežcu s busolou! Inu, my kaceri nijak zdatní nejsme.
Mnohokrát dekuji za krásnou akci. Den strávený v prírode za hezkého pocasí byl fajn. Organizace klapala na jednicku. Príští rok bych rád bežel znovu.
Poznámka: GPS mi ukázala trasu asi 34 km. Ted nejsem u svého pocítace, proto záznam pripojím až zítra.
Dotaz na ownera: Muže si vítez kategorie zapsat na tomto eventu FTF?
Edit 4.3.2012:
Pridávám záznam tracklogu. Kontroly jsem si v navigaci oznacil jako poklady, aby mi to více pripomínalo skutecný geocaching.

This entry was edited by vytrvalec on Sunday, 04 March 2012 at 16:54:50 UTC.

vytrvalec - plánovaný postup

Additional Images Additional Images

vytrvalec - plánovaný postup vytrvalec - plánovaný postup

vytrvalec - skutecný postup vytrvalec - skutecný postup

vytrvalec - skutecný postup_profil vytrvalec - skutecný postup_profil

infoAn Event Cache is when local geocachers and geocaching organizations designate a time and location to meet and discuss geocaching. After the event happens the cache listing is archived.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page