Skip to Content

Addicted Geocacher Trackable Looney na lovu

Trackable Options
notebook Found this item? Log in.
printer Print Info Sheet
Owner:
jmeli Send Message to Owner Message this owner
Released:
Thursday, 29 September 2011
Origin:
Olomoucký kraj, Czechia
Recently Spotted:
In the hands of the owner.

This is collectible.

Use TB4GX4P to reference this item.

First time logging a Trackable? Click here.

Current GOAL

Geokačerka, kterou jste měli možnost vidět, slyší na jméno Looney a na přítomnost lidí (geokačerů i mudlů) je zvyklá. Často ji lze potkat spolu s kačerem Czechbartem a georobotkem Juniorem, s nimiž tvoří rodinné společenství zvané jmeli. Momentálně hnízdí v Hlubočkách a na lov se vydává nejčastěji do okolí Olomouce. Navštěvuje však i vzdálenější oblasti, leckdy zavítá i za hranice České republiky. Její pohyb je z výzkumných důvodů monitorován Úřadem pro studium geocachingu (ÚSG), a to pomocí trackovacího kódu .

Pokud jste tedy Looney zahlédli, oznamte to neprodleně logem na této stránce, a pomozte tak dokumentovat pozoruhodné chování těchto neobvyklých živočichů. Nebojte se, geokačerka Looney je vcelku krotká - budete-li se chovat tiše a slušně poprosíte, možná si s vámi popovídá a ukáže vám své geomince.
Chcete-li se dozvědět více o živočišném druhu Geokačer obecný, čtěte dále...

About This Item

U nálezu c. 500

Geokačer obecný

(Homo sapiens sapiens geocachensis)

Navzdory názvu se jedná o tvora z třídy savců, který je blízkým příbuzným člověka. Geokačeři jsou plaší tvorové a ostatních lidí se často straní. Při lovu někdy zaujímají tzv. "pštrosí taktiku", kdy se snaží chovat rádoby nenuceně či nenápadně, a myslí si, že je nikdo nevidí. Na druhou stranu ovšem dokáží být až paranoidní, proto mnozí bývají aktivnější v noci a nad ránem, kdy se venku pohybuje méně lidí.
Dorůstají výšky zhruba mezi 150 až 210 cm, samice jsou až na výjimky menší a drobnější. Je známo mnoho barevných variant a plemen, které se výrazněji liší hlavně svým chováním. Z nějznámějších jmenujme čilé FTFkaře, trpělivé BFkaře nebo druh 5/5, který se vyznačuje nízkým pudem sebezáchovy.
Samice, tzv. geokačerka, mívá obvykle 1 až 3 mláďata (tzv. georobotky), která rodiče neváhají od útlého věku používat jako návnadu při lovu. Lov krabiček (kešek) je totiž podstatou jejich života. Motivace je u jednotlivých jedinců různá, jisté však je, že to nedělají pro obživu. Mají tendenci shromažďovat lesklé předměty jako jsou mince nebo kovové plíšky, kterými plní svá hnízda. Druhy žijící v Česku se zaměřují i na malá dřevěná kolečka. Vyskytne-li se na jednom místě větší hejno geokačerů, tzv. event, nasbíranými předměty se mohou vzájemně chlubit.
Areál rozšíření zahrnuje takřka celý svět - lze je nalézt stejně tak na horách jako u moře, všude se jim daří přežívat velmi dobře. V některých oblastech jsou velmi hojní, až přemnožení. Přes léto se pohybují spíše ve volné přírodě, na zimu se, zejména v mírných oblastech, stahují do měst.
Chov geokačerů je poměrně nenáročný. Většinou jde o všežravce, kteří v jídle nebývají vybíraví (zvlášť pokud jsou vyhladovělí po lovu). K životu nutně potřebují kromě jídla, pití a ošacení už jen zařízení s přístupem na internet a GPS (popř. mapu). Rozhodnete-li se, že si geokačera domů také pořídíte, ve většině případů toho nebudete litovat.

O domestikované geokačerce, kterou jste právě viděli, viz výše v kolonce Current Goal.


Tezky udel geocachera

Gallery Images related to Looney na lovu

View All 4 Gallery Images

Tracking History (17576.3mi) View Map

Visited 03/30/2019 jmeli took it to Fialova Olomoucký kraj, Czechia - 32.16 miles  Visit Log
Visited 03/23/2019 jmeli took it to Vetrne elektrarny Veseli u Oder vol.2 Moravskoslezský kraj, Czechia - .76 miles  Visit Log
Visited 03/23/2019 jmeli took it to Rozhledna Veseli Moravskoslezský kraj, Czechia - 26.63 miles  Visit Log
Visited 03/23/2019 jmeli took it to Obyvatele ZOO Ostrava - Plamenak Moravskoslezský kraj, Czechia - .51 miles  Visit Log
Visited 03/23/2019 jmeli took it to Obyvatele ZOO Ostrava - Slon Moravskoslezský kraj, Czechia - .15 miles  Visit Log
Visited 03/23/2019 jmeli took it to Obyvatele ZOO Ostrava - Lev Moravskoslezský kraj, Czechia - 69.98 miles  Visit Log
Visited 03/17/2019 jmeli took it to Na rozhlednu s Břeťou Olomoucký kraj, Czechia - 2.44 miles  Visit Log
Visited 03/17/2019 jmeli took it to Krizky #22 Olomoucký kraj, Czechia - 39.37 miles  Visit Log
Visited 03/03/2019 jmeli took it to Kostel Nanebevzeti Panny Marie Olomoucký kraj, Czechia - 3.6 miles  Visit Log
Visited 03/02/2019 jmeli took it to Kostelik Marsikov Olomoucký kraj, Czechia - .6 miles  Visit Log
data on this page is cached for 3 mins

Advertising with Us

Return to the Top of the Page