Skip to Content

This cache has been archived.

MISACZEK63: [:o)]Vzhledem k tomu, že na míste se již dlouhou dobu nenalézá torzo ružového tanku a nyní zmizela i informacní tabulka s indicií, rozhodl jsem se tuto krátkou multikeš archivovat.Dekuji všem, kterí toto místo navštívili a pripomeli si nedávnou historii.
[:o)]

More
<

PINK TANK-UNDERGROUND

A cache by MISACZEK63 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/26/2007
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


PINK TANK -UNDERGROUND
Na jare roku 2001 mesto oslavovalo 10. výrocí odchodu sovetské vojenské posádky. Soucástí oslav byl i happening a instalace „ružového tanku“ – plastiky, jejímž autorem je kontroverzní soucasný umelec David Cerný. Prítomnost sovetské okupacní posádky byla težké bríme, které poklidné lázenské mestecko neslo od roku 1968 dlouhých dvaadvacet let. Za jejího pusobení se zásadne zmenil ráz okolí kasáren. Byla zde postavena celá rada budov a pro vojenské úcely zabrány nejbližší pozemky.
Poslední sovetský voják odsud odešel na pocátku mesíce kvetna roku 1991. V následujících letech zde vyrostlo moderní sídlište se službami. Místo se stalo domovem pro stovky nových obyvatel a sídlem mnoha firem.

In Spring of 2001 the town celebrated the 10th anniversary of departure of the Soviet garrison.A part of the celebrations was the installation of „pink tank“ – a sculpture of controversial artist David Cerný.The presence of the Soviet occupation garrison meant a difficult time period for quiet spa tlen,starting in 1969.At that time,the surrouding of the barracks was dramatically changed,adjacent land was used for military purposes and many new buildings were bulit.The last Soviet soldier left in the beginning of May 1991.In folowing years a modern housing estate grew up in its place.

Tato krátká jednoduchá multicache Vás privede na místo kde je tento RUŽOVÝ TANK cástecne zakopán.
Poblíž se nachází jedna z informacních tabulí Gocárova naucného okruhu.Na tabuli je fotografie celého puvodního tanku i s jeho císlem =ABC.
Toto císlo použijte pro výpocet finálních souradnic.

N 50°04.(AxBxCx3)
E 015°41.(ABC-CAA-CBA+10)

Dostanete se sice do míst bývalého prostoru kde drív také probíhal výcvik a poblíž soucasného vojenského prostoru,ale jsou to místa zcela bezpecná,kudy chodí všichni místní a i já se zde cítím bezpecne.Takže s chutí do toho a úspešný lov!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.