Skip to content

[GME2007] Braintrainer Mystery Cache

This cache has been archived.

GeoGuy: Op verzoek gearchiveerd.

More
Hidden : 4/14/2007
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Dit is een echte hersenkraker.

Deze cache is neergelegd naar aanleiding van
het
Geocaching Multi Event 2007

Zweedse verwarring

Tijdens het Geocaching Multi Event 2007 melden zich twee teams aan uit Zweden. Het eerste team, team Blökhötte, bestaat uit oprechte, eerlijke cachers die altijd de waarheid vertellen. Enthousiast als ze zijn dragen ze zwarte onderbroekjes met de tekst “Blökhötte is da Kêkste”. Het andere team, “Da Lölli’s” kan het niet verwerken dat in Nederland het eerste Mega-event in Europa wordt georganiseerd en komt de boel verzieken. Ze dragen saaie grote witte onderbroeken en liegen over alles wat je aan ze vraagt. Ze kennen elkaar en elkaars klederdracht zeer goed.
’s Avonds aan de bar op het GME-terrein staan er drie Zweedse dames een biertje te drinken. Een Nederlandse deelnemer vindt het wel leuk om een internationaal gesprekje aan te knopen maar heeft geen behoefte om met een Lölli te praten gezien hun reputatie. Om te achterhalen bij welk team één van de dames hoort stelt hij ze alle drie een vraag.
Aan de eerste Zweedse vraagt hij in het Engels “Ben jij uit het team Blökhötte of team Lölli?” Ze kan wel Engels verstaan maar niet spreken en geeft een volledig onbegrijpelijk antwoord in het Zweeds. Verbouwereerd vraagt de deelnemer aan de tweede Zweedse “Wat zei ze nou net?”. “Ze zei dat ze in team Blökhötte zit” was het antwoord in goed Engels met een zwoel Zweeds accent. Voor de zekerheid vraagt de deelnemer aan de derde Zweedse dame, die op dat moment een slok van een grote pul bier neemt “Wat is de kleur onderbroek van de dame naast je (de tweede Zweedse dus)?”. Ze antwoord “Ze heeft een grote witte onderbroek”.

Vraag A: Met wie kan de deelnemer het beste een geanimeerd gesprek over wide area augmentation systems aangaan?

  1. Zweedse 1
  2. Zweedse 2
  3. Zweedse 3

Kneusjes

Om het gesprek een beetje op gang te houden vertelt de Nederlandse geocacher aan de Zweedse deelneemster een aantal sterke verhalen over andere cachers die hij op het GME 2006 gehoord had. Natuurlijk is leedvermaak het leukste vermaak en al snel kwamen de verhalen over grote blunders uit de kast.

  • Zo was er was eens een cacher die er pas tijdens het loggen achter kwam dat ie de cache al eerder had gedaan
  • Een andere cacher werd achtervolgd door een door een dolle stier en moest in een slootje springen om zich het vege lijf te redden
  • Een derde cacher was vergeten de tweede pagina uit de printer te pakken en kwam daar pas aan het einde van de tocht achter
  • Een cacher die beter had moeten weten had geen reservebatterijen mee. Op weg terug naar de auto raakte zijn batterijen leeg waarna een rillerige nachtelijke dwaaltocht door het bos volgde.
  • De laatste pechvogel had een korte broek aangetrokken en liep vrijwel de gehele tocht tussen de brandnetels door

Wie probeerde welke cache te doen en waarom ging het mis?

  • Minitovenaar probeerde de cache die één niveautje langer was dan de tocht van degene die er achter kwam dat ie de cache al eerder had gedaan. Deze laatste werd niet gedaan door De Blauwe Wandelaar.
  • Degene die de cache zocht met de langste route en door een woeste stier achtervolgd werd, zocht niet naar de ‘Kannie vinduh’.
  • Bij ‘Gebed zonder end’ kon de cacher niet verder omdat hij de tweede pagina was vergeten te printen.
  • De route van de ‘Gebed zonder end’ is minder lang dan tocht die De Blauwe Wandelaar liep maar langer dan die van de ‘Doosie in ’t bos’, die door Colatjuh werd gedaan, en de Kerstcache.
  • De batterijen raakten leeg tijdens een kortere cache dan ‘Kannie vinduh’, maar op een langere route dan de cache die Roestbak liep.

Vraag B: Welke cacher heeft de 2de pagina vergeten te printen?

  1. De Blauwe Wandelaar
  2. Colatjuh
  3. Super Goof
  4. Roestbak
  5. Minitovenaar

Oneerbare vraag

Onze geocaher is ook zeer onder de indruk van het prachtige uiterlijk en de guitige ogen van de Zweedse schone. Omdat het buitenleven en een dagelijkse sauna zo gezond zijn voor het lichaam vindt hij het echter moeilijk om haar leeftijd te schatten. Op een gegeven moment trekt hij de stoute schoenen aan en vraagt haar hoeveel lentes haar hart al heeft meegemaakt. Omdat het voor een vrouw toch wel een gevoelig onderwerp is draait ze er een beetje omheen en vraagt eerst aan de geocacher hoe oud hij is. Vlot beantwoordt hij de vraag. Hierna zegt ze mysterieus:
“Ik ben net zo jong als jij zal zijn wanneer ik twee keer zo oud ben als jij was toen ik half zo oud was als onze huidige leeftijden opgeteld en jij bent net zo jong als ik was toen jij half zo oud was als jij over 20 jaar zal zijn.”

Vraag C: Hoe oud is de Zweedse?

  1. 20 jaar
  2. 40 jaar
  3. 80 jaar
  4. 120 jaar

Het gaat bij C om het antwoordnummer (dus 1,2,3 of 4) niet om het aantal jaar. Net als bij A en B.

De cache is verstopt op 52.17.D / 005.09.E

Additional Hints (Decrypt)

Yvaxf ina irry fgrra...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)