Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

adamos: Ráno jsem prošel celou keš, vše je na svém místě. Jen finálku jsem nezkontroloval, neb na souřadnicích operovaly dvě motorové pily a kácelo se ostošest. Kešku na chvilku vypínám. Kdo má spočítané finále a nenašel, může mi poslat souřadnice na ověření.

More
<

Kutil z Katerinek

A cache by Adamos Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 8/17/2007
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Český národ je národem kutilů. Každý z nás občas poseká trávu, opraví auto, postaví lavičku nebo skříňku do předsíně, odlaždičkuje koupelnu, natře okna, spraví pohovku nebo rádio. Jeden takový kutil bydlí v Kateřinkách a připravil pro tebe malý test. Pokud projdeš a správně odpovíš na všechny otázky, čeká na tebe poklad. Pokud jsi také správným kutilem, bude to pro tebe hračka. Pokud ti nic shora uvedeného nic neříká, doporučuji, aby sis předem přečetl listing a doplnil znalosti.

Trasa multicache tě provede po Milíčovském lese. Z území přírodní památky je zakázáno odnášet jakékoliv přírodniny, platí zde zákaz zasahovat do přirozeného vývoje, tábořit, rozdělávat oheň a vjíždět vozidly.

K výchozím souřadnicím tě zaveze autobus MHD č. 363 ze stanice metra Opatov. Pokud přijedeš autem, v okolí jistě najdeš místečko k zaparkování. A teď hurá do práce!

1. Úvodní souradnice te dovedou na Katerinské námestí. Vzniklo behem posledních peti let, kdy na puvodním poli vyrostl bytový projekt Nové Katerinky. Krom obecního úradu a spousty nových domu zde najdeš i A lavicek (počet laviček se mění každým dnem, á rovná se dvě na třetí). Lavičky jsou prišroubovány k zemi celkem BC (pětadvaceti) šrouby. Každá lavicka má sedák z D kusu dreva. Každé prkno je k lavicce prišroubováno šrouby vratovými (E=1), šrouby se zápustnou hlavou (E=2) nebo vruty (E=6). Spocítal jsi dukladne všechny indicie? Pokud ano, pokracuj na

N 50° 0(D-B).(B-2)(2*E+B)(C+B+2) E 014° 3E.D(D+B+E)(A)

2. Gratuluji, dostal ses na dohled k vysoké konstrukci. Stoji na nekolika nohach: na jednom brehu ma F noh a na druhem brehu G noh. Také mužeš napocítat H vodorovných dílu stavby. Konstrukce je pozinkovaná (I=3), natrená barvou (I=6) nebo ponechaná bez ochrany proti povetrnostním vlivum (I=9). Pokud ses pokochal pohledem dostatecne, pokracuj na tretí zastavení na souradnicích

N 50° 0(G+F-1).EB(C+1) E 014° 3F.(I)(G+H-3)(C+H)

3. Pocítáš-li správne, šipka te zavedla na místo, ze kterého můžeš videt

kocku z tvrdého bukového dreva (J=8), slepici z medených drátu (J=5) nebo hada z novodurové trubky (J=2).

Podivej se opacnym smerem, nez kouka zvire. Uvidis zelenou smaltovanou ceduli. Ta je pripevnena srouby s maticemi (K=6), samoreznymi srouby do plechu (K=5) nebo vruty (K=4).

4. Už se ti z pocítání tocí hlava? Pojd si odpocinout na jedno z místních hrišt na

N50° 0G.E(J+E)D,  E014° 3(2*F-G).J(K+2*B-J-1)K

Můžeš se pohoupat a spočítat, kolik je ke stavbe houpacky použito pozinkovaných podložek. Dobre si to císlo zapamatuj, nebo si ho poznamenej jako indicii L. Houpačka dosloužila. Náhradní indícii L zjistíš tak, že od poctu lavicek v nejbližší stavbe odecteš pocet vchodu. Stavba také dosloužila, el rovná se ef plus gé plus há. Taky si všimni, že ve střeše je MN krokví. Pokud váháš nad správným výsledkem, uvažuj stav pred nedávnou opravou. Em rovná se é, en rovná se jé. Zapiš a postup na

N 50° 0E.(H+G-M)(M+1)(N/2) E 014° 3B.M(N-2)(F-1)

5. Vlevo od cesty uvidíš statný dub, který má ve čtyrech metrech nad zemí přitlučenou vodorovnou drevenou tyc hrebíky dlouhými O0 milimetru (nemusíš lézt na strom, délku mužeš odhadnout, O je jednociferné číslo. Cím lepší odhad, tím presnejší budeš mít finálové souradnice). Do logu pak mužeš napsat, k cemu si myslíš, že tyc sloužila.

6. Souradnice N 50° 0E.(E+G)LF E 014° 3(E+F).IBF te dovedou na tocnu trolejbusu. Ne, nemusíš se bát, žádná hromadná doprava sem nikdy nejezdila a asi ani jezdit nebude, ale kutil z Katerinek tomu místu tak ríká. Jiste sis všiml, že v Milícovském lese je spousta ptacích budek. Uprostred tocny je P budek snýtovaných z plechu (Q=7), sešroubovaných ze dreva (Q=2) nebo svarených z PVC (Q=6). nejseš si jistý výsledkem? Neboj, urcite jsi žádnou neprehlédl. Zapiš a pojd na

N 50° 01.(P/2)(A)(C) E 014° 3B.(E+F+P)(B+P)(O-P)

7. Rozhlédni se kolem sebe. Neznámý kutil tu zanechal tři hromady klád (R=5), betonu (R=7) nebo dlažebních kostek (R=0).

Myslím, že indicií máš už dost. Pojď na

N 50° 0F.PD(O-N),  E 014° DF.(R+B)FC

Na místě najdeš mikroschránku, kde je ukryt vzorec pro výpočet finální skrýše. Vzorec si opiš a zanechej jej ve schránce pro dalšího hledače. Finální cache je dobře schovaná, ale skrýš jednoduše najdeš očima. Není potřeba nikde vrat klacíkem, dělat výkopy a převážet tuny zeminy. Do logu můžeš napsat, zda jsi kutil, zda kutíš pravidelně a co největšího jsi ukutil.

Historie cache:
jaro 2007: zrodil se nápad na multicache
17. 8. 2007 cache zasazena, vzápětí FTF by PaBa a opraven vzorec u předposlední zastávky (díky za betatesting)
16. 10. 2007 buk opraven na dub (diky Dorki, Dandro a BBBubaku)
1. 12. 2007 kontrola cache, doplnění pár předmetů na výměnu, nový logbook, mírná úprava listingu ve sporných bodech
26. 12. 2007 kontrola kešky, vlozen Adamosuv Prague 2007 Geocoin
26. 1. 2008 Kontrola, upraven listing pro stage 4
22. 6. 2008 Kontrola celé multicache, vše OK
25. 10. 2008 Kontrola, OK
16. 3. 2009 Doplněna předfinálová microcache za ztracenou
21. 7. 2009 Kontrola předfinálky a finálky, vše OK
17. 3. 2010 Kontrola předfinálky a finálky, vše OK
30. 10. 2010 Kontrola celé multiny, výměna krabičky
15. 1. 2012 Kontrola celé multiny, vyčištění krabčicky
15. 8. 2018 nová krabička vložena na finální souřadnice


Poslední kontrola 15. 8. 2018 po 583 nálezech.
Otevírání pokladů 2015: I já se připojím s trochou do mlýna. Kdo si na Velký pátek napíše, pošlu mu finální souřadnice. I po zbytek roku jako obvykle rád poradím.

Additional Hints (Decrypt)

PM: Qhgvan frfg z ilpubqar bq oýinyé ohqxl- fgebzh fr mryralz chagvxrz. svany: Bceniqh wfv mxbagebybiny ifrpual lmrenc?

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

676 Logged Visits

Found it 583     Didn't find it 35     Write note 29     Temporarily Disable Listing 5     Enable Listing 4     Publish Listing 1     Needs Maintenance 7     Owner Maintenance 11     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 40 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.