Skip to content

<

Jizerské tisícovky

A cache by Kutil Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/13/2007
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Na úvodních souradnicích cache nehledejte!

Když jsem zacal tvorit Jizerské tisícovky netušil jsem, že Na knejpe je také tisícovka. Už jsem nechtel predelávat ostatní poklady. Proto zde zacíná záverecný lov na poslední Jizerskou tisícovku. Jizerských tisícovek je na ceské strane 13 + 14. Na Knejpe.

Casy se mení a hory "rostou" a tak nám pribyla další Tisícovka Milír. Chtel jsem aby se stala právoplatnou clenkou Jizerských Tisícovek, proto jsem musel rozdelit dvouciferné císlo na Jelení stráni a ostatní císla presunout do prava. Doufám, že vám tím nevzniknou zmatky a vše se postupne vrátí do normálu.

All the series are based on 14 tops of Jizerske hory on Czech side, which are superior to 1000 m above sea level.

Vrchol Na knejpe 1012 m.n.m. není uveden v mapách. Nachází se na vrcholové plošine a chrání rašelinište s klecí. Proto nevstupujte do oplocené oblasti - ochranné pásmo. Z vyvýšeného místa u cesty je pekný výhled na Jizeru a rašelinište. V blízkém kiosku se mužete obcerstvit pred záverecným výstupem.

Více informací o všech ceských Tisícovkách a cerpané údaje pocházejí ze stránek www.Tisicovky.cz

Cílem této série není pouhé sbírání bodu, ale procházka, projíždka krásnou krajinou Jizerských hor. Proto dosazení cílové souradnice je tak snadné a dá se dopocítat i bez návštevy nekterého pokladu na tisícovce.

Cílový log Jizerské tisícovky bude uznám, jen po zalogování všech ostatních tisícovek!

The final log " Jizerské tisícovky" will be acknowledged at first after you log all "Jizerske tisícovky"!

Pro zdatné jedince to muže být výzva a pokusit se je najít všechny za jediný den. Prý to byl kdysi pochod a na internetu jsou stránky nadšencu, kterí to dokázali i v dobách nedávných.

For sturdy fans it could be an invitation appeal for to reach all of them during one day. Is said that it was a tramp at one time and on internet there are sides of fans which did it also few time ago.

Bohužel ne na všechny tisícovky je vstup povolen. Proto prosím neporušujte tento zákaz . Jedná se o Smedavskou horu na které je ptací rezervace. Císlo je uloženo v pokladu Smrt Aviatiku od Kolomba.

Chovejte se prosím ohleduplne k okolní prírode, nenicte vegetaci zbytecným prehrabováním a šmatláním kolem. Vetšina úkrytu je snadno dostupná z pešiny, skály, bez nicení okolí. Nemá cenu provokovat ochranáre prírody porušováním základních pravidel. Cyklisté urcite rádi nechají své kolo na doporuceném míste a pujdou pešky.

Ptací Kupy a Smrk od Venouch 11 a Kolomba mají císla nalepená na spodní strane vícka a cernou fixou napsané na dne, ostatne jako všechny ostatní. Ti, kterí tam již byli se urcite rádi znovu pokochají krásným výhledem.

Informace o poslední Jizerské tisícovce naleznete v pokladu Jizerské Tisícovky a na info tabulích v okolí.

Císla potrebná pro ulovení Jizerské Tisícovky najdete v : ( poradí pokladu na tomto seznamu je ciste náhodné)

Pro nalezení Jizerské tisícovky v zime byly pritluceny štítky s císly poblíž skrýší na tisícovkách, vetšinou na turistické ukazatele..

Všechny poklady celé serie najdete v tomto bookmarku.

Jizerské Tisícovky - Cerná Hora

Jizerské Tisícovky - Milír

Jizerské Tisícovky - Jelení Strán

Jizerské Tisícovky - Snežné Vežicky

Jizerské Tisícovky - Cerný Vrch

Jizerské Tisícovky - Bukovec

Jizerské Tisícovky - Zámky

Jizerské Tisícovky - Holubník

Jizerské Tisícovky - Polední kameny

Ptací Kupy

Smedavská hora - Smrt Aviatiku

Smrk

Cílové souradnice získáte tím, že seradíte císla z pokladu Jizerské Tisícovky – název,od nejvyšší hory po nejnižší horu, volne za sebou .

You get the final point coordinates sizing the numbers from the "Jizerske tisicovky" - name from the highest to lowest.

Bude na vás cekat prekvapení v podobe císelného kódu, který zjistíte sectením jednotlivých císel severní šírky N a východní délky E. Pozor nescítat císla N a E dohromady!!!

You'll find a surprice in a form of a numerical code. First part you find out summing single numbers of north latitude N, second part you find out summing single numbers of east longitude E. Attention - don't sum numbers from N and E together!!!

Na míste uložení je zakázáno vstupovat mimo turistickou cestu, do lesních porostu a trav, není to ani nutné, místo uložení se nachází tam, kde se nic nenicí.

Obtížnost a teren se pocítá na celou sérii. Samotny poklad ma 3 a 3.

!!!Gratuluji ke zdolání Jizerských tisícovek a doufám, že se na ne budete rádi vracet.!!!

Kutil

Additional Hints (No hints available.)