Skip to Content

This cache has been archived.

FitReviewer: Ahoj,

nedostali sme od teba žiadnu reakciu, a tak predpokladám, že už nemáš záujem o ďalšie udržiavanie kešky. Preto tento listing teraz archivujem. V mene všetkých nálezcov kešky ti ďakujem za zábavu, ktorú nám priniesla.

Ak po tvojej keške zostali v teréne nejaké zvyšky, prosím o ich odstránenie. Súčasťou hry Geocaching je aj zásada "Leave no trace" - nezanechať po sebe žiadne stopy, ktoré by mohli byť vnímané ako negatívny zásah do životného prostredia. Vďaka.

FitReviewer (Matúš) - Community Volunteer Reviewer for Slovakia
Geocaching.com | Help Center | Guidelines (Pravidlá) | Regional Guidelines
Odpovede na základné otázky (nielen) ohľadom zakladania kešiek nájdeš v mojom profile.


Referenčné odkazy:
Guidelines - Keep cache page active
Help Center - 6.4. Maintenance expectations
Help Center - 7.15. Archive a geocache

More
<

Detská farma Humanita

A cache by phuture Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/06/2007
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Skrýša na pozemku detskej farmy Humanita. Prosíme aby ste trejdovali veci so zvieracou tematikou, optimálne menšie plyšové zvieratká.

Farma sa nachádza v blízkosti obce Králová nad Váhom, v okrese Šala. Majitelom a prevádzkovatelom je Bertram Beták. Na internetových stránkach farmy sa môžeme o Bertramovi docítat nasledovné:

"Ruky má stále špinavé. Tvrdú robotu prezrádza už stisk jeho pravacky. Pre niekoho smrdí od zvierat. Pre tých, ktorí ho poznajú, vonia svojim svetom. Mikrosvetom uprostred civilizácie. Okolitý svet je pre neho rezerváciou. Bertram Beták je slovenský Krokodíl Dundy."

Detská farma HUMANITA bola zriadená v roku 1995 za úcelom rozvoja sociálnych služieb, zachovania prírodných, duchovných a kultúrnych hodnôt a ochranu a podporu zdravia a vzdelávania. Na farme má svoj domov viac ako 20 druhov zvierat (pštrosy, kozy, ovce, prasatá, kone, lama, Emu, husi, kacice, poníky, somáre atd.). Na priestore o troch hektároch sú im vytvorené prirodzené podmienky pre ich chov. Svoje neodmyslitelné miesto tu majú kone, ktoré sa využívajú v rámci naplnania sociálnych služieb pri hipoterapii a hiporehabilitácii (terapia spojená s jazdou na koni pre postihnuté deti). V dnešnej dobe farma poskytuje priestor pre organizovanie denných a krátkodobých pobytov obyvatelov zo zariadení sociálnej starostlivosti za úcelom integrácie mentálne postihnutých, organizovanie akcií s výchovným cielom, ktoré sú zamerané na rozvoj duchovných a kultúrnych hodnôt, kladných vztahov k prírode, zvieratám a zachovaniu tradicných kultúrnych zvykov, spolu s výucbou historických remesiel a pracovných postupov. Možnost návštevy detskej farmy využívajú v rámci pedagogického procesu materské a základné školy, ako aj sociálne ústavy a deti z regiónu. Farma poskytuje svojim návštevníkom možnost starat sa o rôzne hospodárske zvieratá a tak ucí chápat kolobeh a zákonitosti prírody, pestuje úctu k prírode, zvieratám a hodnotám vytvorených ludskou prácou. Detská farma HUMANITA funguje ako neinvesticný fond, žije a prežíva z ludskej pomoci, darov a každodennej tvrdej a nenahraditelnej práce ludí, ktorí v nej vidia zmysel a naplnenie.

Každý rok pripravuje Detská farma HUMANITA najväcší živý Betlehem na Slovensku. Obyvatelia a priatelia farmy pripravujú atmosféru Vianoc v skromných reáliách detskej farmy s ukážkou starých ludových remesiel, zvykov a množstvom prekvapení. Okrem toho sa každorocne na prelome júla a augusta organizuje Country bál. Bál, ktorý je prehliadkou jazdeckého umenia "slovenských kovbojov", o zábavu sa stará aj country skupina a tanecníci. Spestrením bývajú rôzne scénky a nacvicený program obyvatelov farmy.

Umiestnenie skrýše
K farme sa dostanete jednoduchou odbockou z cesty. Parkovisko sa nachádza priamo pri vchode. Na ceste ku cache potom musíte prekonat pár prekážok. Umiestnenie je dohodnuté s majitelom farmy, preto nemajte obavu z toho, že by ste robili nieco nedovolené. Skrýša sa nachádza vo veži dreveného veterného mlynu, ktorý je umiestnený priamo v areáli oviec. Otvorte si vrátka vedúce k veži a hned ich za sebou zavrite, aby zvieratá neutiekli. Oviec sa netreba bát, sú krotké a neublížia vám, napriek tomu vás prosíme, aby ste sa správali pokojne a neplašili ich behom, krikom a podobne. Do veže veterného mlynu sa vyšplháte po rebríku, preto odporúcame vhodnú obuv a oblecenie.

Nepokúšajte sa ku skrýši dostat zvonku farmy. V prípade, že o vežu nebude opretý rebrík a žiaden nebude ani v okolí, môžete sa pokúsit vyliezt do veže po rebríku, ktorý je priamo k veži pribitý, alebo o rebrík požiadajte ludí z farmy. Do areálu sa dá dostat celorocne, ale len pocas dna. Nevstupujte do areálu po zotmení, prosíme, aby ste to rešpektovali.

Želám príjemný zážitok a ak sa vám farma a jej osadenstvo pácili, môžete pri odchode prispiet do pokladnicky na jej prevádzku.

The cache is hidden on the land of children farm Humanita. We kindly ask you to trade objects with animal theme, ideally small plush animals. The farm is located near the village of Kralova nad Vahom, district of Sala. The owner and keeper of the farm is Bertram Betak. Children farm Humanita is a non-profit organization.

Location of the cache
The farm is easily accessible from the main road. The parking lot is situated next to the entrance. There is a couple of obstacles to overcome on your way to the cache. The location of the cache is agreed on with the owner of the farm so you don't need to be worried about doing something forbidden. The final location is in the tower of an old wooden windmill which is surrounded by a sheep paddock. Just open the door leading to the tower and quickly close it behind you so the animals won't run away. There is no need to be afraid of the sheep, they are tame and won't hurt you. Having said that, we ask you nonetheless to move calmly and don't upset the animals by running around or yelling. You need to climb a ladder to get to the windmill tower so appropriate clothing and shoes are recommended.

Do not try to reach the cache from outside the farm. In case there is no ladder leaning against the tower and there won't be any nearby you can try to climb to the tower using the ladder bolted in directly on the tower wall. Alternatively, you can ask the farm staff to lend you one. The farm is open all around the year but only during the day. Please do not enter the farm land after dark, we ask you to respect this request.

I wish you will enjoy this little adventure and if you'll like the farm and its inhabitants you can support them by leaving something in the money-box on your way out.


Táto cache získala zaradenie do Zlatého fondu slovenských keší.

LegendyTáto keška bola nominovaná na Slovak GeoAwards 2014

Additional Hints (Decrypt)

FX: xyúp bq cbxynqh uynqnw i gbz vfgbz ebuh nyr ilffvr
RA: gur xrl gb gur pnpur pna or sbhaq va gur fnzr pbeare, whfg ybbx hc n ovg

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.