Skip to Content

This cache has been archived.

Moravian Reviewer: Archivace cache pro neaktivitu autora <br/><br/>

<b>Moravian Reviewer - Reviewer pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj</b>

More
<

In-line Becva

A cache by Brukef Team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/20/2007
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Cyklostezka „Becva“ je komunikace urcená speciálne pro peší, cyklisty a tam, kde to povrch stezky dovoluje i pro bruslare na in-line bruslích.
Trasa cyklostezky Becva by po svém dokoncení mela propojit 28 obcí v okrese Prerov, ležících v údolí stejnojmenné reky a mela by merit asi 73 km.
Cyklostezka Becva nabídne také alternativní spojení mest od Hustopece nad Becvou, pres Hranice, Lipník n. Becvou, Prerov až do Kojetína mimo hlavní silnice.
Studii Cyklostezky Becva vypracoval již v roce 2000 Okresní úrad v Prerove. Ve stejném roce byla vybudována cást od Grygova po Lipník nad Becvou, v kvetnu 2001 byl zprovoznen úsek z Lipníka nad Becvou do Týna n. Becvou. Další úsek cyklostezky od lávky na Rybárích po zahrádkárskou kolonii v Hranicích byl dobudován v cervnu 2005. Soucasne byla zahájena príprava dokumentace pro výstavbu navazujícího úseku od lávky na Rybárích po rozhraní k. ú. Týn nad Becvou s k. ú. Slavíc.

Nás z výše popisované cyklostezky budou zajímat poslední 3 úseky vhodné pro InLine:

4. Lipník nad Becvou - Osek nad Becvou
Jedná se o komunikaci, kde je vjezd motorových vozidel zakázán (dopravní znacka B11), o celkové délce 3 400 m. Komunikace byla vybudována jako soucást odstranení protipovodnových škod z roku 1997.

5. Osek nad Becvou – Grymov, rozcestí
Jedná se o komunikaci, kde je vjezd motorových vozidel zakázán (dopravní znacka B11), o celkové délce 2 400 m. Komunikace byla vybudována v rámci pozemkových úprav.

6. Grymov - Prerov (okolo reky Becva)
Jedná se o upravenou polní cestu, která vede po levém brehu reky Becvy, od Prerova po grymovský most, vede katastrálním územím Prerov, Kozlovice, Grymov.
Byla realizována v techto etapách:
I.cást.....2004 a 9-10/2005 (od Prerova pod nemocnicí realizovaná po polní cestu v k.ú. Kozlovice, která spojuje silnici III/43413 z Kozlovic do Grymova s uvedenou upravovanou polní cestou okolo reky Becvy). Délka úseku 3,426 km, v asfaltobetonu, v šírce 2-3 m dle prostorových možností. V roce 2004 se polní cesta zpevnovala ekologickým recyklátem a byl upraven jízdní profil, v roce 2005 byl povrch cesty doplnen o asfaltobeton.
II.cást.....9-10/2006 (navázání na predchozí úsek po grymovský most). Délka úseku 1,686 km, v asfaltobetonu, v šírce 3 m s oboustrannou 0,5 m krajnicí. Úsek je navržen v min. tloušce 290 mm, z duvodu využití komunikace správcem povodí reky Becvy.
Celková délka úseku je 5,112 km.

citováno z: http://www.cyklotoulky.com/cyklostezky/cyklostezka-becva.php
 Tuto InLine multicache mužete zahájit v Lipníku nad Becvou (na souradnicích: N 49°31.140 / E 17°34.680) nebo v Prerove (na souradnicích: N 49°27.490 / E 17°28.130). Místo na zaparkování jiste najdete poblíže obou stage. Celá trasa je vymyšlená tak, že jedním smerem sbíráte potrebné indicie a cestou zpet hledáte finální cache na souradnicích, které získáte dosazením odpovídajích císel z jednotlivých šesti stage.
Celou trasu mužete absovovat jak na InLine bruslích, tak i na kole. Trasu (vcetne odlovení finalní cache) lze absolvat bez nutnosti sundat brusle. Trasa vede (až na malé vyjímky popsané níže) po cestách se zákazem vjezdu motorových vozidel, po velmi dobrém asfaltu, s minimálním prevýšením. Pozor - i na cestách vyhrazených pouze pro cyklisty, bruslare a peší se mužete obcas setkat s autem. Ridici však vesmes jezdí opatrne. Po ceste na vás ceká i nekolik hospudek a mužete se koupat jak v prírode, tak i v bazénu. Hospody jsou sezónní - zarucene otevrené jsou predevším o prázdninách a pri pekném pocasí.
Délka trasy: cca 26 Km (mereno pomocí GPS). Na bruslích lze trasu absolvovat v pohodovém tempu za 2 hodiny (cistý cas).
Pokud pocítáte s hledáním jednotlivých stage, finálky a obcerstvení, zabere vám tato multina minimálne 3 hodiny.
Celou trasu popisujeme smerem z Lipníku do Prerova. V prípade, budete startovat z Prerova postupujte od stage 7 smerem ke stage 1.

 


Stage 1
N 49°31.140
E 17°34.680
Jste v míste startu i cíle vaší pouti.
Na informacní tabuli zjistite nejvyšší nadmorskou výšku, kterou mužete dosáhnout na popsaných cyklotrasách.
Hodnota této nadmorské výšky je císlo:
E50

Stage 2
N 49°30.640
E 17°33.660
Jste u restaurace U Splavu.
Na turistickém znacení zjistete nadmorskou výšku Oseckého jezu - což je císlo:
AH4.
Pokud bude v hospudce obsazeno, nevadí - za pár desítek metru dojedete k rybníku Jadran, kde je možné se okoupat a obcerstvit se v jedné z letních restaurací.

Stage 3
N 49°30.558
E 17°32.242
Jste u mostu pres Becvu.
Najdete cernou ceduli s bílými císlicemi ve tvaru
4341G - F.
Pozor - takových cedulí je v okolí více. Vy musíte najít tu, u které je poblíž pametní deska odbojárum padlým v roce 1945.
Prejedte most pres Becvu a pokracujte po okresní (málo frekventované) silnici z kopecku dolu cca 600 m, kde zahnete na polní asfaltovou cestu ke stage c. 4. Na silnici dbejte zvýšené opatrnosti!

Stage 4
N 49°30.248
E 17°32.407
Jste poblíž rybníku Balaton.
Vaším úkolem je nalézt tabuli s císlem revíru:
4J1006
Pokracujete asi 100 m po horším asfaltu, vzápetí se povrch zlepší a po chvíli potkáte opet Becvu. Pokracujte podél ní po jejím levém brehu až do Prerova.

Stage 5
N 49°29.155
E 17°30.044
Jste u mostu pres Becvu (vpravo).
Vpravo najdete cernou ceduli s bílými císlicemi ve tvaru
43C15 - 1.
Vydejte se vlevo - po okresní (dosti frekventované) silnici - asi 50 m a zahnete prudce doprava na asfaltovou polni cestu - z kopecku dolu. Na silnici dbejte zvýšené opatrnosti! Pokracujte dále podél Becvy (po levém brehu) - nikde neodbocujte!

Stage 6
N 49°28.036
E 17°29.205
Jste na rozcestí -levá odbocka smeruje k nedaleké hodspode, která má název složený z
B písmen. Pokud máte chut, mužete se zajet obcerstvit napoji, nebo se vykoupat v místním bazénu. Po osvežení se vratte na rozcestí a pokracujte podél Becvy dále do Prerova

Stage 7
N 49°27.490
E 17°28.130
Jste v Prerovském parku - obrátce trasy.
Na tomto míste se nachází
X lavicek, na kterých si mužete odpocinout, podle zjištených indicií zjistit souradnice finální cache a pak se vydat na zpátecní cestu, pri které kešku (snad) najdete.


Souradnice finální cache:
N 49°AB.CBE
E 17°FG.HFJ
 

Úkryt je nedaleko trasy. Pro vyzvednutí cache není nutno sundávat brusle.
Privítáme budete-li svoji pout dokumentovat nejakou peknou a výstižnou fotografií (není podmínkou).

Additional Hints (Decrypt)

nav-ghq

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

191 Logged Visits

Found it 159     Didn't find it 11     Write note 16     Archive 1     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 16 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.