Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

Brodske namesti

A cache by boooa Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/31/2007
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Masarykovo námestí - za prohlídku stojí Via Lucis (Cesta svetla) - bronzový obelisk z roku 1992, který venoval mestu u príležitosti oslav 400. výr. narození J. A. Komenského prední ceský sochar žijící ve Francii (Paríži), Ivan Theimer . Dále Kašna se sochou sv. Floriana - z roku 1756 stojí na míste puvodní mestské radnice zbourané v roce 1717. Socha sv. Floriana patrí k vrcholným dílum sochare Josefa Antonína Winterhaltera a nakonec Trojlodní chrám Neposkvrneného pocetí Panny Marie který predstavuje vynikající barokní architekturu. Stavba je pozoruhodná i z urbanistických hledisek, a to vzhledem k polarite prostoru námestí mezi kostelem a radnicí, coby symboly církevní a svetské správy.
Barokní budova kostela byla postavena podle plánu kounicovského architekta Domenica Martinelliho, italského architekta nar. v r. 1650 v Lucce, kde také r. 1718 zemrel. Byl hodne cinný ve Vídni a na Morave a pracoval pro šlechtické rody Lichtenštejnu, Harrachu a Kounicu. Kostel dal postavit Hrabe Maxmilián Oldrich z Kounic v letech 1717 - 1733, kdy byl vysvecen. Na impozantním prucelí vyniká zejména portál nad hlavním vchodem. Vež farního kostela byla postavena v letech 1879 - 1881 podle návrhu arcibiskupského stavitele Gustava Merety a je vysoká 60m.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.