Skip to Content

<

UFOni

A cache by Hroch Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/18/2007
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


      Možná jste si také všimli, že se na obloze nad Ceskými Budejovicemi zacaly podezrele casto objevovat nevysvetlitelné jevy. Rozhodli jsme se, že se tuto záhadu pokusíme vysvetlit. Protože se tyto úkazy objevovaly pouze v noci, rozdelili jsme si služby, aby vždy jeden z nás nespal a pozoroval, zda se záhadná svetla opet ukážou. Pokaždé jsme byli vybaveni fotoaparátem a kamerou, ale prestože jsme si nekolikrát mysleli, že na záznamu musí neco být, tak se nám data podivným zpusobem ztrácela.
      Nedalo nám to spát a naše výpravy byly stále castejší a zacali jsme chodit pro jistotu ve dvou. Pri jedné z výprav se nám podarilo zahlédnout neco, z ceho nám behá mráz po zádech ješte ted. Nad námi, tesne nad vrcholky stromu, neslyšne prolétl obrovský predmet ve tvaru talíre. Letel tak tiše a rychle, že jsme kameru ani foták nestacili zapnout. Dlouho jsme zustali nehnute stát a cekali zda se vrátí, ale tu noc jsme již nic nevideli. Bylo nám jasné, že to co jsme spatrili, nepochází z naší planety, ale prilétlo to odnekud z vesmíru.
      Druhý den jsme se na místo opet vydali, vybudovali jsme si provizorní úkryt a cekali. Když už jsme to chteli vzdát, tak jsme ho uvideli. Prolétal nad lesem sem a tam a vypadalo to že po necem pátrá. Obcas se ozval zvláštní bzucivý zvuk a nekolikrát se na spodku talíre rozzárila oslnující svetla. Pri zacházení s fotoaparátem ve tme se mi omylem podarilo zapnout blesk a ve chvíli, kdy jsem chtel porídit další snímek, blesk spustil. Talír se okamžite obrovskou rychlostí vznesl do výšky a zmizel. Nejakou dobu jsme cekali, ale již se neukázal. Tešili jsme se ze získaného materiálu, ale marne. Data se nám z kamery ani z fotáku nepodarilo dostat. Talír okolo sebe asi vyzaruje nejaké rušivé pole, kterým se chrání pred zvedavci jako jsme my.
      Na další pruzkum jsme se vydali hned další den ráno. Šli jsme prozkoumat les, nad kterým talír létal. Urcite zde neco hledal a my jsme chteli zjistit co. Procasávali jsme les, nachodili spoustu kilometru, dlouhou dobu jsme nic zvláštního nenašli, ale to co se pak pred námi objevilo, nám vyrazilo dech. Na zemi leželo vysušené telo neceho, co vypadalo skoro jako clovek.

      Celé telo bylo stejné jako lidské, pouze nápadne veliká hlava nás ubezpecila, že se jedná o bytost pocházející z jiného sveta. Telo jsme prozkoumali a v pouzdre, které mel u sebe, jsme našli neco jako sešit. Sešit, který mel listy z nejaké tenké kovové fólie. Na jednotlivých listech bylo mnoho hieroglyfu a nekolik obrázku. Sešit jsme si vzali a telo jsme zdokumentovali. Protože se však blížil vecer a stmívalo se, zacali jsme se bát, že by se Oni mohli vrátit. Nechali jsme proto telo ležet na míste a odešli jsme se schovat. Prestože jsme v úkrytu vydrželi až do svítání, tak jsme krome jednoho záblesku nic nevideli. Vrátili jsme se tedy k telu, ale to na míste již nebylo. Proste zmizelo.
      Vydali jsme se tedy zpet, a až na naší základne jsme si všimli, že nám obema jdou hodinky o 53 minut pozde. Došlo nám, že zrejme pri tom záblesku se pro nás zastavil cas a Oni behem té doby telo našli a odklidili. Sešit nám naštestí zustal. V sešite byly krome ruzných nákresu tri fotografie, letecké snímky, na kterých je vždy krížkem oznaceno nejaké místo. Dosud se nám tato místa nepodarilo identifikovat.

      Jeden z našich prátel, který je egyptolog a vyzná se v ruzných hieroglyfech nám pomohl s luštením zápisku v sešite. Moc jsme se toho nedozvedeli, ale pochopili jsme, že Oni nemerí vzdálenost v metrech, ale v jednotkách, které jsme nazvali „mimozemské délkové jednotky“, zkratka „mdj”. Z jejich nákresu, na kterých jsme napríklad identifikovali Cernou vež, jsme si odvodili, že 1 mdj = 1,25 metru. Jednoznacne se nám také podarilo rozluštit jejich symboly pro císla a matematické operace. K našemu prekvapení používají též desítkovou soustavu.

      Dále se našemu kolegovi podarilo zjistit, že tri místa oznacená na mapkách, jsou zrejme nejaké zamerovací body sloužící k urcení polohy jejich základny nebo místa pristání. Toto místo se nejspíš dá urcit pouze pri vyctení informací ze všech trí zamerovacích bodu. Je možné, že Ten, kterého jsme našli v lese byl znackar a jeho úkolem bylo založit tyto zamerovací body. Je velmi pravdepodobné, že se podle techto bodu budou další lode navigovat na místo pristání. Mapky se zamerovacími body jsou oznaceny symboly ctverce, kruhu a trojúhelníku a pro místo pristání nebo základny v textu používají symbol hvezdy.
      V soucasné dobe pátráme po zamerovacích bodech, ale zatím se nám nepodarilo zjistit, kde se nacházejí. Obáváme se, že i kdyby se nám je podarilo najít, tak z nich informace nedokážeme vycíst. Nevíme totiž, jak tyto body vypadají a neznáme jejich technologie. Domníváme se, že budou vypadat jako nejaká kapsle vysílající urcitý signál o vzdálenosti z príslušného zamerovacího bodu do místa pristání. Toto jsou ale pouze naše odhady.
      Tento text jsme oznacili jako „Prísne tajné“, proto ho po prectení okamžite zlikvidujte. Pokud byste byli v pátrání úspešnejší než my, tak nám prosím dejte vedet. Jakákoli malickost nás muže posunout vpred pri našem pátrání. My budeme také dál pátrat a pokud získáme nejaké další informace, budeme vás informovat stejným zpusobem jako nyní.


Legendy


Edit 19.6.2014

Vzhledem k neustálému mizení kapslí na místech nalezených podle fotomap zde ode dneška jsou k dispozici obrázky, které se na těchto místech měli nalézt. Keš je tedy nyní možno vyluštit doma a vyrazit rovnou na finálku.
www.geojih.cz

Additional Hints (Decrypt)

arav

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

525 Logged Visits

Found it 434     Didn't find it 4     Write note 79     Temporarily Disable Listing 2     Enable Listing 2     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 62 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.