Skip to content

<

Jizerske vyhledy

A cache by Kutil Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/29/2008
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Úvodní souradnice vás zavedou na nádraží v Bílém Potoce, odkud muže vyjít na lov Jizerských výhledu.

Pro založení série Jizerské výhledy mi byla inspirací kniha Daleké obzory jizerskohorské skalní vyhlídky od Jizersko-ještedského horského spolku, ze které jsem cerpal nekteré informace. Která me nadchla svými vyhlídkami, peknými fotografiemi a predevším jizerskohorskou krajinou, ke které se vždy váže zajímavé povídání. Na mnohých místech jsem již byl a nekteré pouze míjel a byla to škoda. Doufám, že se i vám budou vyhlídky líbit, budete mít štestí na pekné pocasí prející daleké viditelnosti a rádi se na ne budete vracet.

To create the serie "Jizerske vyhledy" I took as an inspiration the book " Daleké obzory jizerskohorské skalní vyhlídky" from "Jizersko-ještedsky horsky spolek" where I gathered some information. This book inspire me with beautiful photos which are always accompanied by an interesting stories. I visited a lot of places, but some of them I only passed by what's really pitty. I hope that you'll like these view points, that you'll be lucky for the weather and that you'll come back with pleasure.

Nekdo bude možná namítat, proc na nekterých vyhlídkách nejsou multiny nebo mysterky. Místa to jsou odlehlá, dají cloveku pekne zabrat, než se na ne dostane a trápit se s výpocty, hledáním bodu v zaváté krajine, poté vše zapisovat na provlhlý papír zmrzlýma rukama není zrovna príjemné. Proto vás potrápím pouze finálovým Jizerským výhledem, který získáte jednoduchým scítáním správných císel z 9 Jizerských výhledu:

Všechny poklady celé serie najdete v tomto bookmarku.

Hajní Kostel

Palicník

Na Hrátkách

Tišina

Kocicí kameny

Zelený Kámen

Frýdlantské cimburí

Pytlácké kameny

Krásná Márí

Seradte vyhlídky od nejnižší po nejvyšší nadmorskou výšku. Pokud jsou nadmorské výšky vyhlídek stejné, radte podle abecedy, címž dostanete nápovedu skrýše a výchozí poradí pro získání souradnic.

Size all "Jizerske vyhledy" with their numbers from the lowest to the highest elevation above sea-level so that you get the point coordinates and the help "Jizerske vyhledy".

Severní šírka N: secti císla získaná z prvních ctyr vyhlídek =N

North latitude N:: sum number obtained from the first four "Jizerske vyhledy"= N


Východní délka E: secti dalších pet císel získaných z vyhlídek =E

East longitude E: sum next five numberst obtained from "Jizerske vyhledy" = EKód: Secti první dve císla ze všech císel získaných na vyhlídkách a vynásob je poctem svislých tycí zábradlí vedle stupacky na finálových souradnicích( zimní varianta= bezpecnost)

Code: Sum the first two numbers from all of them obtained from "Jizerske vyhledy" and multiply them with the number of vertical rods guardrail near by the footboard on the final point coordinates (winter variant = safety)

Príklad pro získání kódu ( císla i poradí vyhlídek je náhodné):

987461,4564 ( Kocicí kameny) a 165465,4564 ( Palicník) a 454546546,54566 ( Tišina) a ….= 98+16+45=159 x pocet šroubu držící vrcholový kríž ( POZOR NA ROZDÍL MEZI ŠROUBEM A MATICÍ !!!! )An example to get the code: (numbers and the sequence are random):

987461,4564 ( Kocicí kameny) a 165465,4564 ( Palicník) a 454546546,54566 ( Tišina) a ….= 98+16+45=159 x the number of vertical rods guard rail near by the footboard on the final point coordinates (winter variant = safety).

Nekteré vyhlídky se nacházejí v chránené oblasti. Proto se prosím chovejte ohleduplne k okolní prírode. Všechny skrýše jsou na dobre prístupném míste tesne vedle cesty, není nutné se prehrabovat v hlíne, roští nebo nekam lézt. Využij radeji nápovedy než bys preryl pulku stráne, to platí hlavne pro první nálezce, kterí bohužel musí bojovat s nepresností mého zamerení. A proto prosím, premerujte, kontrolujte, a já se pokusím prípadné chyby opravit, dekuji.

Some of "Jizerske vyhledy" are situated in a protected area so please respect the nature. All of the hiding places are good accessible, near by the path. It's not necessary to rake earth, shrubs or to climb somewhere. Better to use the help than to destroy an environment!.

Zelený kámen je bez znacené prístupové cesty, proto prosím využívejte jen pruseku, dávejte pozor na okolní rostlinstvo. Nachází se blízko Prírodní rezervace Cerná Jezírka!!

Poklad Palicník, který vznikl jako první mel již od zacátku své císlo, chybela jen nápoveda!!!

Na vyhlídkách si dávejte pozor, hlavne v zime to pekne klouže, ale i za dešte nebo silného vetru. Skrýše nejsou na nebezpecných místech. Za špatného pocasí nebo pri strachu se radeji vzdejte výstupu prímo na vyhlídku, než byste se zranili, nebo se pridali ke stovkám Jizerských pomnícku!

Na celém území CHKO Jizerské hory není dovoleno:
• vjíždet a parkovat motorovými vozidly mimo silnice, místní komunikace a vyhrazená místa. Na lesní úcelové komunikace je vjezd motorových vozidel zakázán.
• táborit, rozdelávat a udržovat ohne mimo vyhrazená místa.
• Zachovávejte ticho a klid v lesích!
• ukládat a zneškodnovat odpady mimo místa vyhrazená.

Dále na území I. a II. zóny není dovoleno:
• nevratne poškozovat pudní povrch (týká se zejména vjíždení cyklistu mimo vyznacené cesty).
• porádat souteže na jízdních kolech mimo silnice, místní komunikace a místa vyhrazená Správou CHKO JH.

Dále v národních prírodních rezervacích není dovoleno:
• vstupovat a vjíždet mimo vyznacené cesty, provozovat horolezectví, létání na padácích a závesných kluzácích.
• jezdit na kolech mimo silnice, místní komunikace a místa vyhrazená Správou CHKO JH.
• vjíždet motorovými vozidly.
• sbírat ci odchytávat veškeré rostliny a živocichy.

V prírodních rezervacích není dovoleno:
• sbírat ci odchytávat veškeré rostliny a živocichy krome sberu lesních plodu.

Zvlášte chránené rostliny není dovoleno:
• sbírat, trhat, vykopávat, poškozovat, nicit nebo jinak rušit ve vývoji, a to veškeré jejich podzemní i nadzemní cásti a všechna vývojová stádia i jejich biotop.

Zvlášte chránené živocichy není dovoleno:
• chytat, chovat v zajetí, rušit, zranovat nebo usmrcovat, sbírat, nicit, poškozovat ci premistovat jejich vývojová stádia nebo jimi užívaná sídla.

Prosím, nekažte ostatním moment prekvapení z umístení finále, svými krásnými fotkami nebo napovídajícím logem, dekuji.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.