Skip to Content

This cache has been archived.

Tobias Reviewer: Archivace listingu keše.

[b]Tobias Reviewer, Reviewer pro ČR[/b]

More
<

Myslivna

Hidden : 01/30/2008
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Puvodni zamer autora: Tato keš by mela sloužit k výmene medailí a odznaku se sportovní tématikou.

13.5.2013 Opětovná obnova kešky. Pokud se i tato ztratí, půjde do archivu a nahradí ji bohužel mysterka či multina...takže buďte opatrní atd. Však to znáte!!! Děkuji Rozzitta10

Výchozím i návratným bodem veliké vetšiny vycházek obyvatel Poruby, zejména v léte, je restaurace Myslivna. Sjiždí se tam i hodne cyklistu, maminek s kocárky a zejména milovníci piva vysedávají na pokraji lesa u svého oblíbeného moku.

Pri procházce porubským lesem mužete navštívit nekterá velmi pekná místa. Treba hvezdárnu je sice videt z daleka ze všech stran, ale osobní návšteva je prece jen lepší. Také okolí studánky pod Myslivnou má své kouzlo.

Pokracovat mužete do autokrosového areálu „Vresinská strž“ nebo se projít nove vybudovanou cestickou mezi poli až do obce Krásné Pole.Navštívit porubský les stojí za to. Bude–li deštivo , mužete si cestou ke keši ponekud znecistit obuv :)

Príjemný lov. Pro prvního nálezce vložena cistá medaile :)
Výmena medailí se neujala (sám bych tam asi žádnou nedal). A s TB/GC bych si to taky rozmyslel, prece jen je dost na ráne. Kes je venována restauraci, tak necekejte extra poklidny kout ke kochani se prirodou.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

1,363 Logged Visits

Found it 1,268     Didn't find it 35     Write note 39     Archive 1     Needs Archived 1     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Needs Maintenance 3     Owner Maintenance 5     Update Coordinates 2     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 36 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.