Skip to Content

This cache has been archived.

p007: Koncí jeden z mála ostravských pralesu a s ním bohužel i tato keš. Krabku jsem zachránil zpod pil a plamenu, které rincely a šlehaly kousilínek od finálky. Padaly už i vzrostlé stromy! Má tady být vybudované hrište.
Nezbývá než podekovat všem Vám za nálezy a poprát mnoho kacerského štestí.
Pokud se keš líbila, jsem moc rád a ješte neco v okolí pripravím....

More
<

Krtek a raketa

A cache by p007 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/01/2008
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Krtek a raketa - bajka


Krtecek pana Milera, milý kreslený vecerníckový hrdina, je urcite oblíben u mnoha z Vás, treba i Vás odrostlejších (snad krome zahrádkáru). V této bajce ale bude vystupovat jiný krtecek. Ale,.. posudte dále sami. A proc bajka? Z detství si pamatuji její hezkou definici: je to literární útvar, kde se zvírata chovají jako lidé a nekdy také konají jako lidé.....

Bylo, nebylo, v jednym zapadlym kute Moravy bydlel jeden nevyrazny krtek. Ze školy nosil špatne znamky, v kolektivu byl prudce oblíben, neumel konecne ani hru na schovku. A jak s nim zacala triskat ta puberta, tak ho ani baby nechtely, a to ani ty v hospode. Od mala ho tedy jeho životni traumata formovala tak, až mu z toho zacalo hrabat a hrabat. Susede mu ríkali "Sammammalo". No a z jeho nasledujici hrabave cinnosti vyrostla ta hromada humusu nakraju parku, kam vedu uvodni souradnice. Kopcu se ríká raketák.

CZ: Kopec raketák EN: The Rocket Hill

Ale i na zcela posmoleneho se raz usmeje stesti. Krtkova hromada byla videt do dálky, až v periskopech meziplanetarni rakety, jejiž velitel zde videl vhodne misto ku invazi. To ale mel hodne špatnu mistni znalost a falešne zvedy, jasne že tu pristáli. Tož to vite, že krtek si všecko nechal zaplatit a pomahal tem martanum jak umel.. Proste klasika, inkasoval cenné hodnoty, zatimco dodaval lacinnou chinu. Mnohdy tedy i tu ne, ale mluvit o sobe umel dokonale. A že neustale zvyšoval dane a poplatky za všechno, o tem radeji ani nemluvim...

Byla to tehdy pro ty mimozemstany smutna cast jejich historie a nakonec byli radi, že jim zustaly hole dupy a zoxidovana raketa. Už se ani nevi odkud vlastne prileteli a jak se jmenovali. A to se mohli vrátit zpatky do té své tramtárie jen diky temu, že posledni cennosti schovali v tajné skrýši daleko od raketáku, kterou krtkovi prozradili až výmenou za možnost odletu. Za hukotu startujících motoru povedel teda martanský velitel krtkovi, kde je ono místo. Mluvil však nejakou cizí recí, tak si ho krtek pro jistotu nahrál na mobila. Pro nekteré lingvisty urcite bude rozluštení umístení pokladu (respektive 1.stage) velice jednoduché, pro jiné, a mezi nimi byl také náš krt, to však muže být nerozlousknutelný oríšek. Tak se zaposlouchejte a luštete. Pozdeji mohu pridat také další nápovedy, ale nechcu vás s tu otevrenu evropu podcenit.

CZ: Úryvek z reci martana s upresnením popisu pokladu.

A jak to všecko dopadlo? Duveriví mimozemštané pak do této zeme už nikdy nepáchli a zbylo po nich jen pár staveb a ohryzaná flóra. Všecko kolem tu dále zapocalo chátrat a pustnout, bo náš krtek šel do vysoke politiky. A z vykradeneho už neni co brat tak se o to tu dále nestaral. A pokud ješte nepošel na lakotu, kecá o sobe a švindluje ve vysoke politice dodnes. ..

Ehm.. No jo, bajka, jaké tedy z teho plyne poucení? Treba to, že i když má tento lakomý a samolibý krt hodne prachu a lidi kolem sebe, tak stejne nikdy nenajde nejveší poklad na svete ba ani opravdové prátele. A kdo je prátelský k ostatním i k mimozemštanum, muže se od nich mnoha dobrého naucit. Treba také porozumí té mimozemské reci a treba se mu otevre cesta k velikému pokladu. A treba... Tož mívejte se dále všeci dobre.


O keši (About the Cache)

CZ: Keš se nachází kus od kopca raketáku, mezi pozustatky starých mimozemských staveb, divných konstrukcí a nadpozemské flóry.

Mimozemštané byli pri ukrývání velmi opatrní a použili pro obe stage i pro finálovku podobné i když jednoduché šifry. Také satelity zde vykazují znatelné geopatogenní anomálie. Chovejte se pri lovu tiše! Poblíž se casto (nejvíce od šera do kuropení) potloukají podivuhodní mutanti, jakožto dusledek pusobení krta ve vysoké politice. POZOR! ŽEROU PTÁKY - viz log z 29.7.2008. Na kacery si ale zatím netroufli... Zatím... Okolí keše je tedy danger zone, nedoporucuji vubec lovit za tmy. Nechodte také hledat keš za mokra nebo za velkého vetru. Taktéž se urcite budou hodit dlouhé kalhoty a v období bujné vegetace dlouhý rukáv, vše si na lovu mužete snadno znicit. Rada pro bojácné kacery: koncem zimy je odlov této multiny nejsnadnejší (jestli jí do té doby mutanti nesežerou).

V keši prosím vymenujte nové (nebo jako nové) propisky, jako symbol dopisování mezi práteli. Já vím, je to otrava, ale po zdarilém odlovu se u kopce raketáku vyfotte, at se mimozemštané mají na co koukat. Fotka je tedy už nepovinnou podmínkou logu Preji Vám mnoho zdaru a úspešný lov!

EN: The cache is located between the relic of an old extraterrestrial structure and plant life, near the Rocket hill. At the first, you must understand this skrap of foreigner speech, where is talked about a specify 1.st stage location. Along the way is used a similar code. There is a danger zone in the neighbourhood of cache, I strongly recommend to look for during day. The cache is given for exchange the pens. Your log will be only validated with a picture you and the Rocket hill in the background. Have a good hunt!

CZ: Pozustatky mimozemské civilizace EN: The relic of extraterrestrial civilization

Additional Hints (Decrypt)

[CZ:] [1)]irgri, 2z ilfbxb [2)]xzra, 2z ilfbxb [F)]cevcenirab xr fgnegh.
[EN:] [1)]n oenapu, 2z uvtu [2)]n gerr, 2z uvtu [F)]erql gb fgneg.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.