Skip to Content

This cache has been archived.

BarbieTeam: Vzhledem k tomu, že se nám nepodarilo najít pro keš takové umístení, jaké bychom si predstavovali (tj. aby bylo z hrište aspon neco videt), rozhodli jsme se ji archivovat. Jedna golfová keš ve Msteticích urcite stací. Všem nálezcum dekujeme za návštevu!

More
<

Zeleny svet

A cache by BarbieTeam Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/09/2008
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vážení a milí,
touhle keší bychom chteli pripomenout pozoruhodnou historku, kterou nám kdysi vyprável jeden náš známý. Jmenuje se sice Lesák, ale ríkejme mu treba „Tygr“.
Vyprável nám, jak se pokusil proniknout do taju pozoruhodné hry, kterou prý kdysi dávno vymysleli Skotové, snad jako zpusob prepravování zpráv na stredne velkou vzdálenost...
Vyrazil za tímto úcelem do Mstetic, kam i vás zavedou výchozí souradnice.
Tam se ho ochotne ujali na slovo vzatí odborníci, kterí jej sice požádali o nemalou sumu penez, ale slíbili mu, že si užije spoustu zábavy. Tygr se trochu zalekl, když mu zapujcili výstroj snad ješte težší než rytírské brnení, ale ukázalo se, že ji za nej ochotne bude vlácet chlapec, který se ocividne jmenoval Kedík.

Spolecne vyrazili do terénu a Kedík mu cestou oznámil: „Pro zacátek neco docela snadného: je to sice jedna z peti nejdelších, co tady máme, ale je to skoro rovne.“ Tygr se postavil na start, ale Kedík ho hned zastavil. „To byste si dal! Stojíte o kousek vedle. Tahle by byla pekne težká, na dvakrát lomená a na konci voda...“ Tygr tedy popošel o kousek vedle a pak se s vervou sobe vlastní pustil do hry. Za chvíli byl u cíle. „Paráda,“ rekl Kedík, „tak to má být. Ted to pojdme zkusit treba támhle.“ A vyrazili zase skoro zpátky do míst, kde pred chvílí stáli.

„Tohle je ctvrtá nejkratší,“ ujistil ho, když dorazili na místo, a Tygr byl tentokrát skutecne v cíli o poznání drív. „Ptácek,“ rekl Kedík. Tygr se zadíval na nebe, ale nikde žádného ptácka nevidel. No dobrá, pomyslel si, chlapec se zrejme nudí...

Kedík ho ale príjemne prekvapil, protože ho nechal hrát dál skoro presne z místa, kde práve skoncili. „Tahle je docela dlouhá, ale na konci zatácí doleva,“ oznámil Kedík a Tygr už byl ve svém živlu. „Orel!“ zajásal Kedík, když dorazili k cíli. To snad ne, pomyslel si Tygr a zvedl hlavu, ale žádného dravce nevidel. Skoro se mu zdálo, že si z nej chlapec nejakým zvláštním zpusobem tropí šašky.

„Když vám to tak jde, tak tedy pojdme na tu težkou, kterou jsme málem zacali,“ navrhl Kedík. Opet to nebylo daleko a když se Tygr pripravil ke hre, Kedík mu znovu pripomnel: „Nadvakrát lomená doleva a na konci je voda.“ Jenže té vody se Tygr dost bál. Nechtel nic riskovat, a tak postupoval mnohem opatrneji. Nakonec se podarilo, ale Kedík jeho výkon komentoval jen slovy: „Dva strašáci...“ Chudák, pomyslel si Tygr.

Tygr už v nohách cítil, že toho nahodil až až, a tak Kedíka požádal, aby poslední hru zacali co nejblíž. Vrátili se tedy na místo, odkud zacínali tretí hru. „Tentokrát zatácí doprava, asi v pulce, ale jinak na ní není nic težkého.“ Tygr si chtel spravit chut, a tak se opravdu snažil. „Další ptácek,“ zhodnotil Kedík jeho výkon.

Tygr už se ani nerozhlížel, nechal pomateného chlapce za zády a svižným krokem vyrazil zpátky a domu. Dodnes neví, co si o tomhle podivuhodném zážitku má myslet.
My naštestí ano, a snad i vy. Doufejme, že jednou pochopí, co se vlastne delo, a na dukaz toho, že už Kedíkovým slovum porozumel, najde i keš, která se skrývá na 50°09.0AB 14°41.CDE

V prípade odlovu kacery, kterí by krome vlastního
nicku hodlali zároven logovat i spolecným nickem vetšího týmu,
požadujeme fotografický dukaz toho, že odlovu byli spolecne
prítomni VŠICHNI clenové týmu. Jinak budou znány POUZE logy prítomných.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.