Skip to Content

This cache has been archived.

Autacek: Všem dosavadním návštevníkum díky. Puvodní místo úkrytu je již bohužel nedostupné, proto zde na Vás ceká trochu jinde, nová keš...

More
<

Ctyrlistek # 1

A cache by Autacek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/21/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš se nachází na míste križovatky ve tvaru ctyrlístku.
Na vlastní oci budete moci spatrit jak vypada alespon nepatrna cast teto dalnicni stavby z blizka. Nevstupujte na dalnicni komunikaci.

CNW:Counter


Križovatka Brno-jih je jedinou ceskou križovatkou dálnic. Nikde jinde v Cesku se už žádné dálnice nekríží (bohužel). Puvodne zde mela zacínat i dálnice D47, ale ta byla pozdeji nekolikrát nahrazována prodloužením dálnice D1. Križovatka má tvar úplného ctyrlístku, což pro krížení dvou dálnic není práve ideální tvar. Ctyrlístkové križovatky totiž musí mít dva výjezdy tesne za sebou a ridici se casto spletou. Budto odbocí nesprávne anebo dokonce neodbocí a vrátí se na dálnici. Velkou neprehlednost ke všemu komplikují nájezdy, takže se vozidla najíždející na dálnici musí prímo vmísit mezi vozidla, která ješte z dálnice neodbocila. Ctyrlístkové križovatky jsou sice stavebne jednoduché a levné, protože se objedou bez ruzných ramp a postací jen jeden jediný most. Jenže jsou nepraktické pro krížení komunikací stejného charakteru a zatížení - tedy napr. dálnic. Ridic musí reagovat rychle a nemá moc casu na rozmyšlenou, protože takrka neexistují odbocovací pruhy (pruh se pouze rozvetvuje). - pozn. Toho využívají s nadšením policisté a pravidelne v úseku monitorují provoz (i s dalekohledem) a pokutují..

Legendy

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.