Skip to content

DCGeopoly 27: De Begraafplaats Colmschate Traditional Cache

This cache has been archived.

Deventer Cachers Gilde - DCG: Van het 1e DCG BBQ event (eind augustus 2008) tot en met het 4e DCG BBQ
event (begin september 2011) was het <strong>DCGeopoly</strong> een serie
van 40 caches (waaronder 3 puzzels) en een bonus in de Gemeente
Deventer.<br />
Deze cache is begin september 2011 gearchiveerd.<br />
<br />

<img src= "http://dcg.steenros.nl/images/geopoly/DCGeopolybanner1.jpg" />
More
Hidden : 8/23/2008
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Het DCGeopoly is een serie van 40 caches (waaronder 3 puzzels) en een bonus in de Gemeente Deventer.
Elke van de 40 caches bevat een code voor de bonus (Site NL/ENG).


Tot 1921 was het de gewoonte dat de "noabers" (= naaste buren) de totale uitvaart verzorgden. Per buurtschap was er een boerenwagen beschikbaar, waarop de kist werd vervoerd. De kar werd door twee paarden getrokken. De boer die deze paarden en de boerenkar onder zijn hoede had, werd daarom "doodenvaar of doonboer" genoemd.

Sommige buurtschappen hadden samen één verantwoordelijke boer. Het was gebruikelijk dat zo'n man bij allerlei festiviteiten werd uitgenodigd. Het opbaren geschiedde thuis. De familieleden en bekenden van de overledene kwamen op de deel bijeen om afscheid te nemen. De doden werden via de achterdeur uit huis gedragen. Bij een huwelijk was de betreffende persoon via de voordeur binnen gekomen.

In 1921 werd de begrafenisvereniging "Colmschate en omstreken" opgericht. De reden hiervan was dat men de begrafenissen een meer passend karakter wilde geven. De vereniging heeft officiële dragers. In de beginjaren kon men volgens drie klassen begraven worden. Afhankelijk van het feit of men l, 2 of 3e klas begraven werd hadden de dragers witzilverkleurige, zilverkleurige, of zwarte matressen. Net als nu droegen de dragers een zwart pak en een zwarte hoge hoed. Het vervoeren van de kist gebeurde tot 1950 met een zogenaamde lijkkoets, waarvan het onderhoud plaatsvond door Stalhouderij Sonneberg in Deventer. De familie en bekenden liepen achter de koets aan. In 1950 werd de koets vervangen door een auto.

Na verloop van tijd werden er meer en meer rouwdiensten in de kerk gehouden. Ook het verenigingsgebouw van de Stichting voor Christelijke belangen is gebruikt voor rouwplechtigheden. Pas de laatste jaren is het gebruikelijk dat de rouwplechtigheid in de kerk wordt gehouden. Bron: www.pgcs.nl.



Deze begraafplaats is niet meer in gebruik, een stuk verderop aan de Sworminksweg ligt de nieuwe begraafplaats.

Additional Hints (Decrypt)

Nna qr ibrg ina..

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)