Skip to Content

This cache has been archived.

pgnext: Ukonceno.Nashledanou za rok.

More
<

Cykloevent Birkovo kolo

A cache by pgnext & Majka.Duha Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 04 October 2008
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Po stopách kolare Birka z Lednice do Brna

Souradnice odkazují na místo oficiálního startu závodu "Koulení kola z Lednice do Brna"


Akce "Koulení kola z Lednice do Brna", jejíž 3. rocník se koná 4.ríjna 2008, je zkouškou fyzické vytrvalosti a psychické odolnosti závodníku, ale aj mnohých úcastníku doprovodu. Precijen, ukoulet kolo témer 70 km a to ješte v nárocném casovém limitu není tak jednoduché. Mel jsem tu cest zúcastnit se tohto závodu jako doprovod i závodník(nevyhrali jsme:-)) ) a jako hold soutežícím i poradatelum jsem založil tento event, címž jiste prispejeme hojnou úcastí k povzbuzování závodníku a udeláme neco aj pro sebe, projedeme malebnou krajinou pod Pálavou kolem zrajících vinohradu a sklípku v Dolních Vestenicích s vuní burcáku; a v neposlední rade se dovíme, procpak je kolo jedním ze symbolu mesta Brna...

Akce zacíná v 9 hodin na Zámeckém námestí v Lednici.. Pro registraci geocacheru je potrebné být na míste s predstihem, cca v 8:30. Registraci eventu ukoncuji okamzikem startu závodu. Registracní místo bude poblíž startu oznaceno logem geocachingu (dále: GC štáb). Registrace je zdarma. Bude vydána reg.karticka, která vám poslouží hlavne v cíli. Na karticce bude uvedeno císlo mobilu, na které (mi) mužete v prípade potreby zavolat. Budou tam taky další duležité informace treba k trase a prípadne bonusové chache, která bude k této príležitosti založena.Dále vám bude vydán štítek s logem, který si pripevníte na kolo nebo na odev. To je kvuli rozlišení geokaceru,abychom se cestou poznali a pokecali. Hlavní cást eventu se totiž odehrává za pochodu. Po odstartování mužeme vyrazit spolecne, nebo se rozdelit na skupinky. Mužete si vybrat team, který budete povzbuzovat. Nebo se rídit svou fyzickou zdatností.

Podmínkou je, dorazit do cíle ve stanoveném casovém limitu jako pro koulející, tedy do 18:00 na Starou radnici v Brne. Podmínkou zalogování eventu je projet celou trasu na kole nebo jiným prostredkem poháneným vlastní sílou(pešky, kolobežka, tríkolka..). Vzhledem k terénu nedoporucuji In-line brusle, koloboty ap. V cíli se bude provádet registrace cca od 16 do 18 hod.Je potreba vyhledat GC štáb a pokud tam zrovna nebude, tak chvíli pockat, než dorazí nebo se dotažte SMS-kou. Pokud byste potrebovali rychle domu a nezastihli GC štáb, prokažte dojetí do cíle fotkou své osoby a/nebo karticky v ruce v cíli u Kudrnova kola na radnici v Brne.

Pokud budete jako geokacer zároven clenem soutežního družstva "koulecu", tedy závodníku, platí vám event, pokud se zucastníte startu bez ohledu na to, jestli dokoulíte v casovém limitu nebo to nekde v puli vzdáte. Pro vás není požadována registrace u GC štábu, zalogujte se na stránce eventu, vaši úcast si overíme ve startovací listine.Rádi vás budeme doprovázet.

Pro kacery- závodníky koulející v detské kategorii je jejich event uznán obdobne.

Pro kacery mladší 15 let a jejich doprovod platí event, ujedete- li s náma alespon 10 km.Tito se výnimecne mužou pridat kdekoliv na ceste.Podmínkou uznání eventu je vyfoceni se v pozadí s trasou,nejlépe i se závodníky na zacátku i konci této cesty.Je potreba take rádne tyto body popsat a samozrejme zázitky k tomu.

Projetím cíle oficiální event koncí. V cíli je mozno zakoupit mimorádnou turistickou známku vydanou k této príležitosti i další suvenýry.Není ovšem vylouceno, že se nekomu nebude chtít opustit skvelou atmosféru závodníku, a tak bude neoficiální cást pokracovat "oslavou vítezství"kde si jiste budeme mít o cem vykládat. (Bude upresneno v logu nebo jiným zpusobem). Zde se každý zdrží podle svých možností, nekterí mají ješte dlouhou cestu domu. Proto je treba mít na trase oznacení a pokecat cestou, kde na to bude dostatek casu, nebo v cíli pokud možno s co nejvetším okruhem cacheru.

Soucástí eventu bude aj mobilní eventcache, kde mužete vložit GC, TB a tyhle si mezi sebou vymenit, prípadne je nechat tam. Prosím vložení zalogovat virtuálne predem nebo ihned po závodu a taktéž výber, aby nám ve schránce nezustali kostlivci :-)

Bonus - cache: Jako bonus bude založena cache "Birkovo kolo" a úcastníci eventu ji mohou "lovit" a treba i soutežit o FTF, STF... Bonusová cache bude aktivována v okamžiku startu závodu a po závodu zustane jako normální cache na svém míste.

Doprava: Pro úcastníky z Brna a prilehlých oblastí je možnost (velmi omezená) prihlásit se u Kudrny a rezervovat si místo v doprovodním autobuse (Brno-Lednice)za symbolický poplatek. Ostatní si musí dopravu zabezpecit individuálne. Pokud by byl zájem prenocovat po závodu v Brne,dejte dotaz, mohlo by se povést zajistit za symbolickou cástku,odpovím mejlem (omezený pocet)

Duležité upozornení: Závod se jede na vlastní riziko a nebezpecí.Dbejte opatrnosti hlavne v neprehledných zatáckách a frekventovaných silnicích, nebudete tam sami. Na cyklostezkách jezdete vpravo.Doporucuji prilbu, mládež do 18 let povinne.Osoby mladší než 15 let musí mít doprovod. Osoby od 15 do 18 let bez doprovodu musí dbát pokynu GC štábu, které obdržíte na startu.Vybavte si kolo svetly, vecer je treba už svítit.Vemte si výbavu na opravu kola, zejména defektu.V prípade poruchy jste odkázáni sami na sebe, prípadne na své kamarády. Není v silách štábu poskytnout technickou pomoc. Dodržujte pravidla silnicního provozu! Pro prípad poranení nebo úrazu je vhodné mít sebou neco na ošetrení a zdravotní karticku.Zajistete si predem nouzový odvoz (napr. kdyby se vám rozsypalo kolo :-))

Zvláštní opatrení: Muže se stát, že závod bude odvolán. V tom prípade se ruší event automaticky. Sledujte dení na stránkách Kudrny,zejména den pred startem.
Muže se stát, že z nejakého duvodu "vypadne" GC štáb úplne nebo proste nedojede do cíle.Pokud by se tak stalo, je nutno se vyfotit na startu i v cíli a zalogovat se na webu. Fotky je nutno umístit do logu, prípadne mi je poslat mejlem. Pokud by to technicky bylo možné, prihlášeni by v tomto prípade dostali pokyny v predvecer závodu v logu eventu,prípadne oznámení na mobil behem závodu.

Pripravte si fotáky a mobily,náhradní baterie, zážitku bude dost. Trasa je vyznacena šipkama, ale kdo by se nevyznal, uvádím podrobný itinerár. Trasa v Lednickém parku není vyznacena(zkráceno o 4,5km) a taktéž v Brne muže být znacena trochu odlišne.

Obcerstvovací stanice poradatele závodu slouží pouze pro závodníky- koulející. Vemte si s sebou dostatek pití a svacinu. Ale po ceste jsou dopoledne otevrené obchody a celý den cetné restaurace v každé vesnici. Trasa je zvládnutelná témer každým, kdo má trochu natrénováno kolo, hlavne sedací svaly. Rychlost koulejících je max. 12 km/h,v casovém limitu dojedete i prumerkou 8 km/h, což se dá na kole jet v pohode i s cetnými prestávkami.Itinerár a profil trasy je v listingu.

Prihlášení na event provedte formou "Will Attend".Prihlaste se v predstihu 4 dni pred závodem.Pozdejsi prihlaseni je platne, ale neni zaruceno vyhotovení registracní karticky, prípadne obdržení aktuálních instrukcí e-mailem.Po ukoncení eventu zalogujte "Attended".V logu udejte cas v cíli a dojmy z cesty, prípadne fotky. Je to náš první event a proto prosíme, v prípade nedostatku, o mírnou shovívavost :-))

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

73 Logged Visits

Write note 28     Archive 1     Will Attend 26     Attended 16     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 62 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.