Skip to Content

This cache has been archived.

kgbrno: ukonceno

More
<

K.G.Brno Petangue Open 2008

A cache by K.G.Brno Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 20 September 2008
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Zveme vas i vase rodiny na turnaj v petangue, ktery probehne v sobotu 20. zárí od 9 hodin!


Eventovy turnaj je zamyslen hlavne pro cleny K.G.Brno, ale vitani jsou samozrejme vsichni, vcetne manzelu, manzelek, otcu, matek, deti a jine drobotiny.

Od 9 do 15 hodin mame jen pro nas zamluvene hriste petangue na ul. Otevrena v Kurimi. Vstup na hriste je na vychozich souradnicich.

Pro ucastniky je k dispozici od 9 do 16 hodin take prilehla restaurace U Rohateho Kozla se zahradkou hned vedle hriste. Kapacita eventu bude max. 64 hracu.

Pravidla hry

Pétanque je hra, pri které se snaží souperi dostat svoje kovové koule co nejblíže k malé barevné kulicce. Pritom se mohou hodem priblížit, odstrcit souperovu kouli a nebo tu malou kulicku (zvanou prasátko). Hráci kolem obchází a premerují, dohadují se (vždy pouze v dobrém) a pred hodem se pekelne soustredí.

S cím a kde se bude hrát?


Hraje se s kovovými koulemi. Prasátko je drevené (nekdy plastové). Hrište má rozmer 15 x 4 m, pravidla dovolují minimálne 12 x 3 m. Povrch hrište bývá pískový nebo z jemného šterku, škváry, antuky apod. Mírná nerovnost nebo jiné vady nejsou proti pravidlum, nebot hrište je stejné pro oba soupere. Pokud jsou na hrišti louže, tak vezte, že prasátko nesmí plavat. U rekreacní hry nebývá hrište presne ohraniceno. U turnaju bývá vyznaceno provázky nebo carami (vápnem).

Jak se pétangue bude hrát?V jednoduchosti lze pravidla predstavit následovne. Hrají proti sobe vždy 4 hráci. Každý bude mít k dispozici dve hrací koule.
Hra zacíná tím, že jeden ze souperu si vylosuje právo hodit do hry prasátko. To se vhazuje ze startovní pozice vyznacené na zemi na jednom konci hrište, pri každém hodu musí mít hrác obe nohy na této pozici a na zemi, do vzdálenosti 6 až 10 m od startu. Navíc musí být prasátko minimálne 1 m od prekážek nebo hranic hrište. Pokud není, vhazuje ho do hry hrác znovu. Maximálne však jen 3 x. Pak má stejnou možnost souper.

První kouli do hry vhazuje ten hrác, který vyhrál možnost vhazovat do hry prasátko (i kdyby ho po 3 neúspešných pokusech vhazovat souper). Poté vhazuje do hry svoji první kouli i druhý hrác, tretí a ctvrtý. Pak se porovná vzdálenost obou vhozených koulí od prasátka. V házení pokracuje ten, jehož koule je od prasátka nejdál. A tak se ve hre strídají podle momentální situace až do posledního hráce ctverice. Po odházení všech koulí se opet stav premerí. Dva hráci, jejichž koule jsou nejblíže prasátku postupují do dalšího kola.

Tak se hraje až do finále.
Bohužel pri poctu 64 hrácu se nedá hrát na body, proto bude na zacátku 16 skupin po 4 hrácích a dále budou postupovat vždy dva hráci z každé skupiny.

Na hriste budete vysilani ve skupinkach po 4 lidech, ale soutezi kazdy sam za sebe.

Dalsi dulezite informace

Kapacita hriste je 64 hrácu!

Od 8.45 jste ocekavani na vychozich souradnicich.

Kazdy ucastnik zaplati poplatek 40 Kc. Nechtejte prosim po nas resit, jestli mate zajem hrat nebo jen posedet. Naklady jsou rozpocitany presne na 64 lidi. Jen opravdu male deti jsou z pochopitelnych duvodu osvobozeny. Dekujeme.

Pro cleny K.G.Brno budou nachystany soutezni CWG, kdo o ne mate zajem, nahlaste to zavcas bedissovi. Vsichni ucastnici bez rozdilu dostanou specialni eventovy CWG.

Ve "Will attend" logu prosim uvedte pocet osob

Za organizatory se na vas tesi bediss.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.