Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

CROSS´N´ART

A cache by JakubM Team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/06/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

CZ: Na výchozích souradnicích cache nehledejte. Nacházíte se pred Cross Clubem, centrem a alternativní muziky a nezávislé kultury v Praze. Práve Cross Clubu a jeho designu je tato cache venovaná.
EN: Dont search for the cache on beginning coordinates, you can find here enter to the Cross Club, a center of alternative music and independent culture in Prague. This multi is dedicated to this club and its cool design.

CZ: Prístupnost: vzhledem k tomu že pro získání souradnic potrebujete prozkoumat i interiér klubu, je odchyt možný denne cca od 16:00 - ?, v zimních mesících spíš po 18.00. Doporucená doba pro odchyt v léte: cca pul hodinku pred setmením vzhledem k tomu že klub je již v plném provozu a tma vás pak skryje pri samotném vyzvedávání kešky. Dolní cást klubu je zdarma, horní cást klubu vetšinou také, ale i tehdy pokud je zde placený program dají se požadované indície pro „A“ zjistit nahlédnutím. Otevírá se zde však až v 8 vecer proto (Pokud ješte není vecer využijte hint pro stage 1).

Prostor není vhodný pro úplne malé deti.

Autor si preje držet obsah této cache jako tématický. Pokud jdete na odlov s predchozí prípravou – a máte tu možnost - vymente volnásky za jiné volnásky na zajímavé akce v Praze - nejlépe muzika, divadlo, výstavy a nezávislá kultura vubec. Umístení volnásku pak nezapomente napsat do logbooku a predevším do loglistingu na webu vcetne data akce, místa a poctu vstupenek které pro další náštevníky zanecháváte! Mente vždy vstupenku za vstupenku. Nemáte-li takovou možnost vkládejte malé industriální zajímavosti.Trekovatelné predmety jsou samozrejme také vítány. :)

Cross Club

Do Crossu se chodí na drink, za kvalitním programem a také kvuli atmosfére a vizuálnímu zážitku. Klub se usídlil nejprve ve sklepních prostorech holešovického cinžáku a postupne prorustá celým objektem i jeho okolím. Najdete tu kavárnu, dva bary, dve scény a spoustu zajímavých zákoutí ve zcela originální stylizaci, kvuli kterým jiste stojí tenhle prostor alespon za rychlou návštevu pro odlov kešky. Autor interiéru, Franta Sádra, navrhl design klubu v jakémsi vlastním stylu, neco jako industrial art propojený s detskou hravostí, která prímo vybízí k vytvorení muliny jako je tato. Nad jeho nápady v interiéru nekdy jen kroutíte nechápave hlavou - staré bubny od pracek, varhany,mackátka na citrusy,hrídele,motory,žehlicky atd. mohou mít stále ješte využití a pritom neztrácí nádech historie, kterou prošly … Zpusob, jakým tým výtvarníku ze zbytecných vecí vytvárí nápaditý design, se nedá nazvat jinak než umení.

Tým príjemných lidi, ktery se o celý projekt Crossu stará venuje velké úsilí zvelebování podniku a ten se neustále kreativne rozrustá. V klubu se razí heslo "trídíme odpad, ne lidi". Doufám, že se heslo neobrátí proti klubu a zatím stále pekná atmosféra odolá stále masivnejšímu zájmu lidicek z Cech i ciziny.

Ac se jedná o multikulturní prostor a najdeme tu divadlo, prednášky a kino, nejcasteji tu samozrejme zní muzika. Pravidelne se strídá freetekno, drum'n'bass, reggae, ska a punk, breakbeat a psytrance a tak púl hvezdicky terénu tvorí vecer decibely :).

A nyní to podstatné: JAK NAJÍT CACHE?

Pro nalezení budete muset projít klub a odpovedet na následující otázky:

Prohlídku vnitrních prostor zacnete ve zvýšeném prízemí, kde se nachází hlavní bar a hlavní scéna. Mezi barem a touto scénou bublá ve sklenených válcích voda. Diody prosvecující válec pravidelne mení „A“ barev. (Bublající válce pri nahlédnutí uvidíte i v prípade, že je horní bar je ješte zavrený a nebo je tato zóna výjimecne placená, využijte hint 1.

V další orientaci prostorem vám pomáhají navigacní prosvetlené šipky ruzných barev. Jiste si jich všimnete a bez problému zjistíte další cásti souradnice: V názvu barvy, kterou jsou podsvetleny šipky „WC ŽENY“ ženy se nachází „B“ samohlásek.

Po šipkách dolní stage jste se vydali k pruzkumu nejnižší cásti klubu. V chodbe vedoucí k dolním sálum na vás na strope pomrkávají sklenené odš´tavnovace na citrony. Ze zdí pak cní 2 objekty pripomínající kulaté stolky ci odkládací plochy. Sectete pocet klícu, které tyto stolky dohromady podpírají a získáte „C“

V sále kde se nachází dolní stage uvidíte na strope rotující vrtule, jejíž lopatky jsou pokryty žehlickami. Spoctete pocet ramen vrtule a získáte císlo „D“.

O pár kroku dál pak mužete relaxovat v místnosti zasvecené šicím strojum. Spoctete-li ty, které rotují, získáte císlici „E“.

A nyní si již jiste zasloužíte neco k pití. Vytáhnete svou termosku nebo využijte dolního baru. V místnosti vedle nej pak naleznete krome pohybujících se hrídelí také možnost sezení v „F“ úrovních nad sebou.

Se svým pitím vylezte ven a již spoctete pouze pocet schodu vedoucích k nadurovnovému sezení pred samotným klubem. (nepocítejte podlahu samotného prvního patra). Dostanete pak císlici „G“.

A nyní, než vaše GPS opet chytne signál, si spoctete výsledné souradnice. Pokud si nejste jistí správným výpoctem, kontrolní soucet všech císel je 38.

A =
B =
C =
D =
E =
F =
G =
Q = C-(A+F)
X = B+C
Y = D-B
Z = G-(2xE)

CACHE se nachází na souradnicích:
(DMS)

N: 50 ° 06´QX.XQ
E 014°26´YZ.YQ

Hodne úspechu pri lovení a príjemný zážitek na zajímavém míste.

EN: HOW TO FIND THE CACHE?

You must go in to the Club (4 PM - ????) best time is half a hour before sunset in the winter Club open in 18.00!. Most of the club is free. Only main stage some time requiers a tiket. In that case you can use hint.

Try to find answers to the following questions:

Start to observe interior in the ground floor where you´ll find main bar and main stage. In between bar and this stage you´ll see glass watertube with bubbeles. Diods in the tube lights with „A“ colours.

Navigation system of the space consist of the lighting arrows in different colours. WOMEN TOILET is marked with the arrow with sign „WC ŽENY“ in the english name of the colour of this arrow you will find „B“ letters.

Now go downstairs. In the corridor wich leads to the lower bar + stage you will see lemon juicers. On the walls you will see 2 objects - small tables - wich is holded by wrenches (kind of a tool). How many wrenches support the tables? You´ll get „C“. In the space with a lower stage you will find a rotating object on the ceiling with the irons. Count amount of the handle (or arms) on this „ventilator“ You´ll get „D“.

A few steps further you can relax in the room devoted to the sewing machines. How many of them are rotating? You´ll get „E“.

And now you deserve a drink! Use lower bar to have a beer and in the neigbour room with a mooving arbor find out how many levels (floor) you can use for the sitting. You´ll get F.

Go out of the building with your drink. How many stairs are on the „garden“ if you want to reach upper level? (do not count the floor itself). You´ll get „G“.

And now, meanwhile your GPS get the signal again, count up the coordinates of the final stage. If you are not sure about the appropriate result: total of the numbers you discovered should be 38.

A =
B =
C =
D =
E =
F =
G =
Q = C-(A+F)
X = B+C
Y = D-B
Z = G-(2xE)

CACHE sis on the coordinates:
(DMS)

N: 50 ° 06´QX.XQ
E 014°26´YZ.YQ

Good luck with your hunting and pleasure time on an interesting place!

ATTENTION! The cache would like to be a thematic cache! Place in only ticket for interesting cultural events, industrial trifles an trackable items! Thank you!

free counters

Additional Hints (Decrypt)

Uvag 1 N=S - Uvag 2 - Svany: Cbhžvw xnprefxbh vaghvpv n fanqab anyrmarš / Hfvat pnpuref vaghvgvba lbh jvyy svaq vg rnfvyl.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.