Skip to Content

This cache has been archived.

vojrou: Tak zase priste.

More
<

Adventni geoskorapky/Advent geonutshells 2008

A cache by vojrou, maki, kiki, ani & Saman Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 21 December 2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

21.12.2008 18:30 Certovka pod Karlovým mostem / Certovka under the Charles Bridge
Opet se vracíme, po oprave cásti Karlova mostu, na osvedcené místo u Certovky!
ENGLISH DESCRIPTION BELOW

Advent – doba pripravy na Vanoce.
Doba pripravy na Vanoce - Adventni doba - trva ctyri nedele pred slavností Narozeni Pane 25.12. Prvni zacatky slaveni adventu se objevuji v jizni Galii a ve Spanelsku koncem 4. stoleti.

Adventní nedele 2008:

1. adventni nedele: 30.11.2008
2. adventni nedele: 7.12.2008
3. adventni nedele: 14.12.2008
4. adventni nedele: 21.12.2008

Datum prvni adventni nedele je pohyblive. Je to proto, ze poslední adventni nedele - ctvrta – pripada vzdy na nedeli pred 25. prosincem (ktery je hlavnim vanocnim svatkem). A protoze 25. prosinec je kazdý rok v jinem dni v tydnu, tak i adventni nedele má kazdy rok jine datum. Advent vzdy trva do pulnoci dne 24.12. ("stedry vecer" je vigilie - predvecer hlavního vanocního svatku). Nekdy se proto stava, ze posledni adventni nedele muze pripadnout i na Stedry den.

Program: pousteni lodicek, diskuse, foceni, pripitek.

Sejdeme se na uvedenych souradnicich a z mola u Certovky pod Karlovym mostem postupne posleme geoskorápky po proudu. Geoskorápky, geolodicky mohou byt i ruzna prkenka se svickami. Pozor, vysoke svicky posouvaji teziste lodky prilis nahoru a lod se naklani a potapi. Male svicky take sviti pomerne dlouho. Pak se projdeme na Karluv most, pripijeme si na blizici se Vanoce a budeme se divat na krasy Prahy osvetlene nasimi lodickami na Vltave :)

Prosime, prineste si nekolik lodicek, nejlepe jiz predem vyrobenych, ne plastových,ale z prírodních materiálu, zapalky nebo zapalovac a nezapomente na sklenicku pro sebe a cleny sveho teamu, a nejaky napoj vhodny k jejimu naplneni (myslete i na sve deti :). Doba trvani akce 30 – 60 minut (abychom tu nezmrzli:-) )

Navod na pripravu lodicek - priklad (muzete take zapojit svoji fantazii): svicka, nejlepa dortova, se zkrati zhruba na tretïny az ctvrtiny a prilepi do rozpulene skorapky z vlasskeho orechu, do ktere jsme prave nakapali trochu vosku z jakekoli jine svicky.

Vsichni jste vitani :)

vojrou, maki, kiki, ani & Saman


TO ZASE BUDE BLÁZINEC,
UŽ ABY BYLO PO SVÁTCÍCH…

Zatímco deti netrpelive pocítají, kdy skoncí škola, a ty menší se ptají, kolikrát se ješte vyspinkají, než prijde Ježíšek, ríkají mnozí dospelí: "Už aby bylo po svátcích - to zas bude blázinec." Jsou to hlavne ženy, kdo takto mluví. Na nich totiž spocine velká práce spojená s prípravou svátku

SLAVIT JE UMENÍ,
KTERÉMU SE CLOVEK MUSÍ UCIT…

Slavit je umení, kterému se clovek musí naucit. Slavení má svá pravidla a svuj rád. svátecní dny jsou vrcholem a plodem našich všedních dnu. Bez práce nejsou koláce a bez kolácu není posvícení práve tak, jako není posvícení každý den. Svátky jsou vskutku úmerné kvalite našich všedních dnu a rozpaky nad svátecními dny svedcí o nejaké nekvalite našich dnu všedních. Kterýkoli svátek je dnem, který je jakoby vynesen nad rovinu všedních dní. Je to den klidu, kdy mužeme prehlédnout úseky svého života a radovat se z toho, co nám prináší.

UCIT SE BÝT SPOLU…

Svátky jsou dny, kdy se mužeme a máme venovat tomu, na co ve všední dny nemáme dost casu.
To neznamená dohánet všechny resty, ci svátky prospat. Svátky nejsou dny lenosti, jsou to dny pro jinou cinnost. Hlavne se máme venovat druhým, být s nimi, promlouvat s detmi, hrát si, císt si, jít na procházku, dívat se, zkrátka být spolu. Možná, že nechut, s níž nekterí mluví o svátcích, pramení z toho, že už vubec nedovedou být spolu, a to je zlé znamení. I v tom nám mohou Vánoce otevrít oci pro realitu…

UDELEJTE MÉNE CUKROVÍ…
Svátky mají být hezké, a proto je treba mnoho pripravit. Mnozí se do tohoto ale pouštejí s prílišnou dusledností, okázalostí a perfekcionismem…
Udelejte o polovinu cukroví méne a budete mít víc casu zastavit se, zamyslet a i radovat. A nebudete také muset po Novém roce vypouštet záložky na sukni a povolovat pásky u kalhot.

NECHTEJTE VŠECHNO NAPLÁNOVAT…

Nechtejte všechno presne naplánovat, vždyt se to mnohdy zvrtne jinak: dedecek nastydne, Zuzanka dostane zardenky, návšteva se omluví nebo prijde pozde. Nechtejte rídit Vánoce jako generál nebo režisér, ale nechte se rídit Vánocemi.

A hlavne nebudte sobci. Na svátcích je krásné, že se líbí i tem druhým. Ve svetle jejich radosti se rozsvítí i radost vaše. Budte vynalézaví: vždyt v okolí každého z nás je mnoho lidí "na okraji".

ZOUFALÝ POKUS O ÚKLID...

Nestací, když napeceme hory cukroví, nadeláme sudy salátu, nanosíme metráky potravin a nápoju, rozvesíme jmelí a vetvicky a provedeme zoufalý pokus o úklid všeho. To vše nestací a nejednou to i prekáží. Svátky potrebují ješte jinou prípravu…

VÁNOCE POTREBUJÍ I PRÍPRAVU SRDCE…

Vánoce jsou svátky smírení Boha a lidí a vyžadují prípravu našeho srdce.

Víme prece, že se Kristus narodil v chléve. Nemyslím, že bychom proto již dlouho pred svátky meli prestat uklízet a mýt nádobí. Podstatné však je, že nevadilo, že místem narození Ježíška byl chlév, protože byl položen do láskyplné náruce Mariiny a objat pécí starostlivého Josefa. V betlémském chléve zárila tri srdce, nejen Kristovo.

Vánoce žádají, abychom pripravili svá srdce. Tam je treba uklidit, tam je treba prichystat místo pro príchod a spocinutí Páne. Je treba hledat smír, nebot pak prijde i tichá radost a pokoj. Výzvou a príležitostí k príprave srdce je advent.

DOSTATECNE BRZY PRIBRZDIT…

V dnešní uchvátané dobe pristupuje ješte jeden prípravný úkol, zpomalit. Práve proto radím omezit vnejší prípravy, které ješte zvýší požadavky na výkon a zrychlí tempo našeho života. Máme-li se o Vánocích zastavit, musíme už dost dlouho pred nimi brzdit. Jedeme, jak se dnes o živote ríká, príliš rychle a brzdná dráha je dlouhá. Ty, kterí doposledka pojedou rychle, ceká tvrdý náraz. Vánoce pak budou pocitovat jako cosi cizího, ano, rušivého.

*zdroj: www.vira.cz*

 


English description: Come to join us in Advent Time and celebrate the nearby Christmas in advance. We will meet near the Vltava river in Prague nearby the Charles Bridge. Each of the participant will bring the small ship with candle lights, we will put them down into the river and then will watch this spectacular show with some small drink - bring your glass, please. You are warmly welcome :)

 

vojrou, maki, kiki, ani & Saman

Additional Hints (Decrypt)

Zreel Kznf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.