Skip to Content

<

Potkanova pout-Peklo

A cache by Geotigers Team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/05/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vítejte!
Pojdte s námi a poslyšte príbeh malého potkana Symbiana. Budeme Vam vyprávet o jeho pozoruhodné, strastiplné a dlouhé pouti. Pozorne naslouchejte jeho pribehu, abyste pri putovaní v jeho stopach neztratili spravný smer a zdárne nasli cestu k cíli.

Když milý Symbián prišel do pekla, všichni ho vítali. "Ááá Symbián, již dlouho te cekáme potkánku" zahrmel hlas samotného pána pekel. "Potrebujeme tvou pomoc" usmál se cert. "Tady do skály nám zapadl kouzelný mešec a my pro nej nemužeme, ale ty jsi malý, mužeš tam vlézt a mešec vytáhnout." Symbian pro mešec vbehl a prinesl ho. Celý rok pak žil spokojene v pekle na DEF a ABC a od rána do vecera papal dobrutky. Dokonce i na bríšku ho drbaly. Až po smrti hrabenky se vrátil zpet do své nory v brezovém háji. Díky rocnímu pobytu v pekle se dožil mnoha let a mel spoustu myší a myšat.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.