Skip to Content

Mystery Cache

STOP ! STÁTNÍ HRANICE / STAATSGRENZE !

A cache by PŘESEKA Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 4/16/2009
In Jihocesky kraj, Czech Republic
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

free counters

 

NA POCÁTECNÍCH SOURADNICÍCH NEHLEDEJTE KEŠ, ALE PRVNÍ INDICII POTREBNOU K JEJÍMU VYPÁTRÁNÍ !!!
Nenárocná mysterka venováná tem, kterí v letech 1948 až 1989 zahynuli pri takzvaném ilegálním pokusu o prechod státní hranice z Cech do Rakouska.
Prísne tajné !!!
Datum: 16. 4. 1960.
ROZKAZ VELITELE POHRANICNÍ BRIGÁDY


Za prísných bezpecnostních podmínek narizuji, ve streženém úseku Stankov VI, vyhledat predmet neznámého obsahu, který zde vcera odhodil narušitel pri svém pokusu o nepovolený prechod státní hranice CSR a Rakouské spolkové republiky. Narušitel byl spatren hlídkou v 5:41 hodin a to v blízkosti drevené lávky pres hranicní potok tekoucí z Rakouska na naše území. Narušitel byl pri svém ilegálním prechodu hranice nedaleko místa svého spatrení dopaden, ale už bez výše uvedeného predmetu. Hlídka která narušitele dopadla si je jistá, že hledaný predmet se musí nalézat nekde na pravém brehu potoka.

Odmena pro nálezce - Mimorádné povýšení a dovolenka mimo poradník !!!... je nutné dodat, že v uvedeném prostoru nebyl behem této utajené akce hledaný predmet nalezen a neznámého zastreleného se tehdy složkám Státní bezpecnosti nikdy nepodarilo identifikovat. Kde skoncili jeho telesné ostatky není známo.Až v dobe likvidace zdejší roty PS (tedy nekdy v roce 1990) byl v její knihovne - ve svazku XIX. Leninových spisu - objeven jakýsi lístek s podivnou šifrou. Snad by tyto indicie mohly nekterého odvážného hledace dovést až na místo dávné tragédie a možná i k tomu ztracenému predmetu. Lístek byl na druhé strane huste popsán a podepsán jedním z prímých úcastníku tehdejšího „dopadení" narušitele státní hranice Jánem B. Jiným písmem je na lístku ješte pripsáno "Rudý kokot". V tomto prípade zrejme pujde o nejaký neznámý druh tajné šifry nebo oznacení nejakého místa, ale po tolika letech težko hádat co to muže znamenat ...LÍSTEK S PODIVNÝMI ÚDAJI VYPADÁ PO PREPISU TAKTO :


Na jedné strane záhadného lístku je uvedeno:
Schoval som tú vec len pár metrov od miesta, kde sme našli mrtvolu toho cloveka. Pocítal som kroky od signálnej cesty k tomu velkému stromu a bolo ich od nej v pravouhlé smere asi desat. Lávka je na úseku VI hned za hranicným kamenom. O ktorú cast hranicného úseku Stankov VI ide je možné zistit, ked sa z císla vytesaného na najväcšom kamenu co leží hned na zaciatku hranicného pásma (je to vedla cesty pod velkým stromom a císlo je na jeho strane obrátenej k Rakúsku) vezmú jeho posledné dve císla a podelí sa císlom predposledným. Od tohto císla je potom ešte potrebné odpocítat císlo prve. Strom pod ktorým som schoval tú vec je možno naist výpoctom súradnic takto : Z pohranicného kamena v hladanom hranicnom úseku Stankov VI, ktorý leží na lavom brehu bližšie k potoku, pripocítajte jeho najnižšie císlo k prvému povodnemu císlu z trojcíslia súradníc N urcujúcich zaciatok hranicného pásma. Od druhého císla z povodného trojcíslia v tejto súradnici odcítajte druhe najmenšie císlo, ktoré sa nachádza na rovnakom hranicnom kameni a rovnaké císlo ešte dvakrát odcítajte od posledného císla tohto trojcíslia.
Súradnici E jsem takisto zašifroval. Zistit ich možno ked sa k prvému dvojcíslu tej povodnej súradnice urcujúcej zaciatok hranicného pásma pripocíta najnižšie císlo uvedené na už spomínanom pohranicnom kameni. Takto vyjde nové druhé císlo prvého dvojcísla tejto súradnice. Nové prvé a druhé císlo druhého trojcíslia súradnice sa spocte odpocítaním druhého najnižšieho císla uvedeného na hranicnom kameni od pôvodných císel zo súradníc oznacujúcich zaciatok hranicného pásma. Posledné nové císlo druhého trojcíslia súradnice možno získat tak, že od jeho pôvodnej hodnoty oznacujúci zaciatok hranicného pásma sa odpocíta najvyššia císlice uvedená na pohranicnom kameni.
Na druhé strane záhadného lístku se pak píše:
„ … zatial co sa Imre a Stano snažili dotiahnut tú mrtvolu prv kedy sa objaví niekto z rakúskej strany, predsa len ten chlapík ležal najmenej takých dvadsat pät metrov na druhej strane ciary, tak já mal skutocne neuveritelné štastie a podarilo sa mi náhodou zakopnút o tú vec co ten clovek odhodil ešte predtým ako to od nás kupil do chrbta. Išlo vlastne o takú plastikovú krabici velkú asi tak 20x30x10 cm. Ani som sa nestihol pozriet co je vo vnútri a rýchlo som ju ukryl za kamene pod korenmi velkého stroma len kusok od cesty smerom do Rakúska. Som si naozaj istý, že ma pri tom nikdo nepozeral a nikomu som o tom dosial nepovedal. Toto je moja pravdivá zpoved o tom co sa to tam vtedy udialo. To som zapísal já, Ján B.
Za úspešný zásah proti narušiteli byl Ján B. krátce nato povýšen a dokonce i byl slavnostne vyfotografován pred rozvinutou bojovou zástavou. Navíc ješte od svého velitele obdržel hodinky Pobeda s venování a povolení k opuštení posádky v délce 5-ti dnu. Ján B. s velikou radostí odcestoval do rodné slovenské vísky, ale zpet k útvaru se již nevrátil a ani domu tehdy nedojel. Ješte cestou ve vlaku se totiž opil tak, že když ho chtela kontrolovat hlídka drážní policie vyskocil v panice z vlaku tak neštastne, že ho na druhé koleji srazil rychlík do Bratislavy. Hrdinný obránce hranic socialistického tábora byl na míste mrtev. Vlastne ho ani celého nenašli. Možná to byl zásah vyšší moci, možná pouhá náhoda, kdo ví …

UPOZORNENÍ PRO HLEDACE !

Faktem je, že jen díky sledu tehdejších událostí zustala ona tajemná schránka do dnešních dnu ukrytá kdesi v lesích cesko-rakouského pomezí. Pohranicníci tu nekolik roku nejsou a tak máte jedinecnou možnost vydat se, naštestí už bez obav o svuj život, tento úkryt objevit. Nicméne je nutné mít na zreteli, že od zmínené události již uplynulo témer pul století a je tedy jasné, že stromy už nejspíš budou vypadat jinak než tehdy. A nekteré už ani nemusí stát. Samozrejme už také neexistuje hranicní pásmo a na jeho bývalém zacátku dnes najdete parkovište. Kámen s nápisem tu ovšem stále je, ale pokud jde o citelnost do neho vytesaných císlic tak je možné, že jejich luštení nebude práve jednoduchou záležitostí. Ale nemejte obavu - potok, lávka i hranicní kameny s nápisy zcela urcite najdete na svých místech .
Parkování vašeho vozidla je možné jak u pocátecních souradnic tak prímo u nynejšího hranicního prechodu.

Prejeme vám hodne štestí a také budeme rádi, když si pri svém pátrání vzpomenete na všechny ty, jejichž život predcasne skoncil jen proto, že chteli odejít ze socialistického ráje a žít na druhé strane ostnatého drátu ...VÝZVA PRO ÚSPEŠNÉ NÁLEZCE :

V kešce je celkem zajímavý obsah - hlavne pro vaše malá kácátka - tak se prosím snažte jeho úroven udržet a dbejte také na to, aby i po vašem odchodu zustala schránka dobre zamaskovaná a unikla tak i v budoucnu zájmu mudlu stejne jako ji pred lety prehlédla celá rota pátracu.


Dekujeme všem za návštevu a prejeme úspešné pátrání. Preseka & Team
Dovetek autoru : Na rozdíl od rádení bandy Hábichovcu je tento príbeh pouhou fikcí, ale ve skutecnosti se na našich hranicích stalo se až príliš mnoho jemu podobných ...

Poslední podstatná úprava listingu : 14. 6. 2009
Hodnocení kešky pridáno 15. 4. 2010
Flag Counter pridán 26. 8. 2010Additional Hints (Decrypt)

[CZ] Mn xnzral.
[DE] Süe Fgrvar.
[EN] Sbe fgbarf.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

375 Logged Visits

Found it 331     Didn't find it 5     Write note 30     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 6     

View Logbook | View the Image Gallery of 47 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 11/15/2017 3:54:31 PM (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada) (11:54 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page