Skip to Content

<

Vzpoura mozku

A cache by Jenufa, Jkalabek, TPK Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/17/2009
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato krabicka je jedna ze série pro GEODRSNÁKY, která obsahuje následující krabicky:
GC1G4VK - Nahoru, dolu samá voda!
GC1GY6W - Pozor, rícští jedou!
GC1JXV5 - Vzpoura mozku

Po odlovení uvedených krabicek získáte potrebné indície a splníte jednu z podmínek pro odlov následujícího bonusu :
GC1JXVK - Kdo se bojí nesmí do lesa aneb GEODRSNÁCKÝ bonus
Ahoj kamarádky a kamarádi!

Tak je to tu zas. Opet k Vám pricházíme s malým dobrodružstvím, které proverí Vaše fyzické, ale i psychické schopnosti. A nebude to zkouška vubec jednoduchá! Však už nás znáte :) Krabicka je urcená pro GEODRSNÁKY, kterí se rádi dotknou dna. Je urcena pro vhodne zvolené týmy, které se dokáží semknout v dobre fungující stroj a spolecne prekonat všechna úskalí na ceste k cíli. A že jich nebude málo. Na zadaných souradnicích krabicku samozrejme nehledejte, mužete se zde ale obcerstvit pred zahájením akce.

Ale jak k tomu vlastne došlo, ptáte se? To jsem se vám jednou probíral na pude chalupy bednami s casopisy a komiksy a shodou náhod mi do oka a pak i do rukou padl tenhle skoro 30 let starý skvost z dílny pánu Václava Šorela (scénár) a Františka Kobíka (kresba). Najednou jsem si vybavil chvilky z detství jak jsem pod perinou hltal príbeh plný napetí ze stran starého ABC Speciál a nebyl jsem stavu prestat než jsem cely príbeh docetl až ke zdárnému konci. No nic rekl jsem si, asi me nezabije když se na to zase mrknu. Šel jsem si uvarit kávu, pohodlne jsem si sedl do kresla a postupne jsem se vnoril do príbehu posádky lodi Prometheus pri jejich nelehkém boji proti VZPOURE MOZKU. Asi po hodine bylo dobojováno, káva stála na stole tak jak jsem ji tam pred hodinou položil. Jen úplne studená. A já premýšlel, cím to je že je pro me tenhle príbeh poutavý i po dvaceti letech. Každopádne mi to vnuklo myšlenku proc nevytvorit na jeho téma krabicku u které by jste se bavili i vy. Snad :) Kontaktoval jsem kolegy z týmu, slovo dalo slovo a vy stojíte na zacátku velkého dobrodružství na jehož konci zachráníte planetu Zemi pred nadvládou robotu. A nebo taky ne, ale to už záleží na Vás.

Takže se pohodlne posadte, zacínáme! Ale co to blábolím, porádne oblíknout a vzhuru do boje!!

TPK

Posádka lodi Prometheus se blíží k slunecní soustave. Mereno palubním casem trvala výprava do mraku Strelce témer deset let. Na zemi však zatím prešla staletí. Jaká bude rodná planeta až pristanou? Jak je lidé privítají? To jsou otázky na které hledá odpoved každý clen posádky. Hlavního cíle výpravy totiž nebylo dosaženo, žádnou civilizaci nenalezli. Mají sice nepreberné množství vzorku, dokonce jakousi "živu" z hvezdokupy M23, ale život podobný pozemskému neobjevili. Vetšina posádky spí hybernována ve svých kójích. Lod rídí automaty nad kterými bdí velitel expedice Hal a první pilot Marek. Ackoliv je hvezdolet v telekomunikacním dosahu zeme, není možno navázat spojení. Na príkaz velitele je predcasne zahájeno oživování, clenové posádky se probouzejí.....

Alane, je cas... Konec spánku, Polle... Vstávej, Pate...

Tady kapitán, vítám Vás znovu na palube. Je cas 00, v 0+30 svolávám poradu.

Prátelé, ješte jednou vás vítám. Rozhodl jsem se k vašemu predcasnému probuzeni, musíme rešit vyjímecnou situaci. Predávám slovo Markovi.

Nazdar mládenci. Jsme již skoro doma. Tady vidíte naši starou dobrou slunecní soustavu. S matickou Zemí však neco je. Podívejte se na monitor, planeta je zahalena do ružového mléka. Pokoušíme se s Halem dvacátý den o spojení a nikdo se neozývá. K zemi zbývá nekolik týdnu do té doby musíme najít rešení. Nechci vyvolávat paniku, ale musíme pocítat s nejhorším, proto vyhlašuji stav nejvyššího ohrožení. Až do odvolání platí X12.

Chlapci navrhuji provést nejdrív pruzkum základen na Mesíci. Poletí Olaf a Patrik ve výsadkovém modulu 1. Start 0+20s.

Souradnice pro pristání vypoctete podle následujícího vzorce:

N1 = N0 + ( V - 1321 ) / 1000
E1 = E0 - ( D - 2285 ) / 1000

Za D dosadte polární prumer mesíce v km zaokrouhlený na celé desítky a za V únikovou rychlost Mesíce v m/s zaokrouhlenou na celé stovky.

Hale tady jednicka. Provedli jsem jeden oblet mesíce a chystáme se na pristání na uvedených souradnicích. 3, 2, 1 sedíme. Vše v porádku. Informace o pozici základny jsme nalezli kousek od místa pristání. Jdeme na její pruzkum.

Dobrá chlapci hlavne opatrne.

Hale dorazili jsem na místo kde stávala základna. Bohužel je celá v troskách. Každopádne se tu trochu porozhlédneme. Prométhee OBJEVILI JSME ZPRÁVU!

Zpráva pro návratové expedice: Poblíž kráteru Tycho se nachází neporušená základna, ve které je pro vás pripraven záznam. Základna je chránena silovým polem. Kód pro vypnuti silového pole naleznete na souradnicích:

N2 = N1 + ( D - A * 6 - 319 ) / 1000
E2 = E1 + ( V - B * 2 - 46 ) / 1000

Samotnou základnu pak na souradnicích:

N3 = N2 - ( B - D + C ) / 1000
E3 = E2 + ( A - V + E ) / 1000

Hale, navrhujeme s Patrikem presun Jednickou na místo uvedené ve zpráve. Pokusíme se získat potrebné informace k odblokování silového pole.

Dobre chlapci jen budte velmi opatrní, nevíme co vás tam ceká. Jakmile dorazíte na místo podejte ihned zprávu.

Promethee, tady Jednicka. Pristáli jsme poblíž místa uložení kódu. Na souradnicích uvedených ve zpráve pro návratové expedice jsme opravdu objevili nejaký kód. Bohužel nevíme jak a hlavne kde tento kód použít. Stále ješte nemáme dostatek informací pro urcení presné polohy základny a i samotný kód se zdá být nesmyslný. Každopádne je zde ješte jedna možnost kde si obe informace overit. Jakmile budeme vedet víc tak se ozveme.

Hale, základna objevena, silové pole vypnuto! Dovolte nám vstoupit.

Ano, budeme Vás zajištovat.

Procházíme chodbou do místnosti centrální laboratore. Základna se od našeho odletu témer nezmenila. Prométhee našli jsem aktivátor záznamu i s instrukcemi pro jeho spuštení. Zapínáme!

Prátelé, jmenuji se Ol Jensen a vítám Vás na základne u kráteru Tycho. To, že se stala robotika ...

Mládenci, Mesíc nám už asi víc nerekne. Navrhuji Váš návrat na Prométhea. Nezapomente vztycit silové pole.

Prométhee, silové pole je obnoveno. Jednicka startuje styk s Prométheem 0+10minut.

Mládenci, vítám Vás na palube. Presuneme se do velitelské sekce. Svolávám okamžitou poradu.
S ohledem na získané informace z Jensenova vzkazu navrhuji pokusit se proniknout ružovým pole na palube Prométhea. Pokusíme se pole prorazit antihmotou. Denihilátory jsou namontovány. Z druhé cásti Jensenova záznamu jsme se dozvedeli kde je nejvhodnejší místo na prunik polem. S ohledem na zpusob jakým se vracíme domu naplánujeme prunik ružovým polem na dobu kdy bude na daných souradnicích noc. V tu dobu by melo být pole nejslabsí. Denihilátory se aktivují až po jejich nabití které trvá patnáct vterin, proto je duležité presné nacasování jejich zapnutí pred prunikem pole. Automatika denihilátoru je nastavena na tricet vterin, kvuli nebezpecí prehrátí. Po této dobe dojde k jejich odpojení. Všechno jasné mládenci? Pripravte se ke startu.

002, 001, zážeh. Marku, dráha je správná. Pripravte se na styk s polem, aktivujte denihilátory. Pole proraženo!

Chlapci, do pole jsme vstoupili nad oceánem. Výška deset tisíc metru, musíme jít níž. Blížíme se k americkému kontinentu. Marku podívej se na monitor! vypadá to, že nás sleduje nejaký objekt a stále se približuje. Mohli by to být roboti, radeji promítneme kríž automatického navádení. Musíme se co nejrychleji dostat k základne v centru Evropy a spojit se s pozemskou radou. Doufám, že bariéra stále existuje.

Vladime, tohle se mi prestává líbit. Približuje se cím dál víc. Pozor jde po nás! Zahajuje palbu! Musíme se bránit, zapínám automatickou obranu. Cíl znicen!

Pozor, za námi je formace disku a blíží se! Nemužeme se s nimi utkat, nemohu manévrovat. Marku, vidím silové pole, konecne Evropa. Pokusím se pristát podél silového pole.

Vladime podívej, pole se rozestupuje a neco nám letí vstríc. To jsou lidé! JSME DOMA!

Volá Prométheus, volá výsadkový modul lodi Prométheus!

Vítejte, zde letové stredisko. Navedeme Vás na hlavní letište. K pristání je pro Vás pripravena hlavní plocha na souradnicích:

N4 = N3 + ( V - B * 2 - E - F ) / 1000
E4 = E3 + ( D - A * 2 - C + G ) / 1000

Sdelte své možnosti.

Dekujeme! Tady hvezdolet expedice Prométheus. Jsme silne poškozeni po útoku robotu. Potrebujeme co nejdríve pristát. Automatika podvozku nefunguje. Zahajujeme sestupový manévr. Pristání 0+10s.

Chlapci vítám Vás opet doma, jmenuji se Igor a jsem clenem rady. Pojdte, presuneme se do rídícího centra. Rada už ceká a musíme toho hodne probrat.

Zahajuji radu! Jediným bodem programu je rešení mimorádné situace v dusledku pristání hvezdoletu expedice Prométheus. S ohledem na tuto skutecnost rada navrhuje využít momentu prekvapení a zaútocit na Centrálního energetického robota. Podle toho co víme z našich predchozích pruzkumných letu je kolem Centrálního energetického robota vztycena ohnivá stena. Na její proražení použijeme denihilátory. Útok bude zahájen v case 0+2hodiny. Všichni se pripravte.

Cas 0+0, útok zahájen! Letko G1 a G2 zaútocte na pozemní zárice energetického pole. Prométhee souradnice Centrálního energetického robota jsou:

N5 = N4 + ( D + A - C - G * 2 - H * 3 ) / 1000
E5 = E4 - ( V + B - E * 3 + F - I * 2 - 1 ) / 1000

Presunte se tam a prorazte antihmotou ohnivou stenu. Stíhaci žluté a modré letky Vás budou krýt pred útoky disku.

Tady Prométheus. Jsme skoro na míste, máme na obrazovce mumraj okolo hlavního robota. Vyklidte prostor útocíme!
Hale, meli bychom provést jeden oblet. Je nebezpecí, že zasáhneme lidi.
Ne Marku, útocíme z chodu, nesmíme dát robotum cas. Denihilátory aktivovány, PAL! Ohnivá stena je proražena! Zrušte silové pole kolem lodi, invazní jednotky vpred. Vladime, rychle otevrete dvere základny.
Pozor v chodbe jsou roboti, zasáhli me!
Vladime jsi v porádku?
Ano, mám jen zranenou ruku, podarilo se mi je zneškodnit. Bežte do sálu na konci chodby a odpojte hlavního robota!
Marku pokracujeme dál do sálu, Pate ty zustan s Vladimem. Chlapci jsme v sále s hlavním robotem! Vytahuji desku s hlavním rídícím obvodem!
Proboha, co se to stalo?! Všude zhasla svetla!
Jen klid mládenci, Éra robotu skoncila! Porušili jsme jejich proud energie ružového pole. A nyní z nich budou poslušné automaty. Vladime pojd, opri se o me, pujdeme za svetlem. Vidíte, to je slunce, skutecné slunce! TO JE VÍTEZSTVÍ, A TED POLETÍME DOMU!

Tak a je to za námi. Já si pujdu uvarit kávu, kterou už snad dopiji teplou a mezitím než mi zacne vrít voda uklidím do krabice komiksy a vrátím je zase na pudu. Treba je tam jednou najdou moji synové a zase budou, tak jako já a snad i Vy, prožívat príbeh plný dobrodružství. A až trochu povyrostou tak ho treba zažijí "na vlastní kuži", zrovna tak jako ted vy.

Doufám, že se Vám to malé dobrodružství pri záchrane planety Zeme pred nadvládou robotu líbilo. Mejte se fajn a tešte se na další!

Jé, málem bych zapomnel, vezmete si s sebou novou 9 voltovou baterii. Mohla by se Vám hodit :)

TPK

Obsah krabicky pri založeni : Logbook, karta s názvem keše (prosím neodnášejte), pravidla, tužka, propiska, turistická známka Pozoric, 2x GC, pametní karta pro prvních 20 nálezcu.

Karty jsou urceny pro všechny cleny týmu pri hromadném odlovu. Zkontrolujte si jakou kartu berete. Jsou ocíslovány podle poradí odlovu.

Do logbooku a následne logu prosím uvedte jestli jste odlovili samostatne a nebo formou skupinového odlovu, což doporucuji s ohledem na bezpecnost, uvedte i pocet clenu týmu.

Do logu prosím neuvádejte žádné podrobnosti ohledne umístení jednotlivých skrýší a zpusobu jejich odloveni. Naopak budu rád když mi pošlete Vaše zkušenosti a zážitky z odlovu na email.

Prosím nenechávejte na jednotlivých místech žádné veci at z toho není za chvíli smetište. Díky.

Legendy

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.