Skip to Content

This cache has been archived.

gc-plzen.net: Je na case archivovat tento event. Ješte jednou dekujeme všem úcastníkum eventu za úcast a spoluorganizátorum za pomoc. Už ted se nám v hlavách rodí další nápady a možná, že opet za rok vstoupíme do stejné reky a všichni se sejdeme na Adventure race - Hracholusky 2010 ... uvidíme ... každopádne se se všemi na nekteré další akci tešíme na videnou - tým gc-plzen.net

P.S. Seznam postrehu soutežních týmu i organizátoru naleznete na této stránce: http://www.gc-plzen.net/articles.php?cat_id=9 nebo proklikem z odkazu na konci listingu.

More
<

Adventure race - Hracholusky 2009

A cache by gc-plzen.net Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 12 June 2009
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Zveme Vás na Adventure race - Hracholusky 2009. Hlavní náplní eventu je sice dobrodružný závod, ale event je urcený všem, kterí chtejí prijet a strávit víkend v príjemném prostredí rekreacní oblasti Hracholuské prehrady nebo kešováním po západních Cechách.
parník na prehrade pohled na prehradu

Hráz Hracholuské prehrady se nachází asi 16 km západne od Plzne. Délka prehrady je 22 km, maximální hloubka 26 metru a plocha asi 490 hektaru. Byla vybudována na rece Mži, která pramení na cesko - nemeckém pomezí v Ceském lese. Než byla prehrada vybudována, bylo zde romantické údolí s klapajícími mlýny, tichými zákoutími a rozeklanými skalami, které nenarušila ani stavba odvážného mostu lokálky do Bezdružic a ani výstavba pásu opevnení, jenž nás melo chránit pred fašistickým Nemeckem. Údolí dál bylo cílem výletu, skautských táboru a vodáckých výprav. V padesátých letech minulého století však nastala doba nadšeného budování prehradních nádrží. Jednou z nich byla i Hracholuská prehrada. Výstavba prehrady probíhala v letech 1959 - 1964 a podstatná cást údolí vcetne nekolika vesnic zmizela nenávratne pod její hladinou. Stavba prehrady bohužel také vstoupila do dejin ceskoslovenské kriminalistiky. Jednalo se o prípad brutální vraždy hlídace stavenište a následné zatýkání pachatelu pri divoké honicce a prestrelce v ulicích Plzne. Hracholuská prehrada má sypanou prehradní hráz.

 letecký pohled na hráz hráz prehrady

Tato technologie byla poprvé v republice použita práve zde. Hráz je vysoká od základu 36 metru a dlouhá 270 metru. V jezere je u hráze umísten sloucený, vežový technologický objekt, který skrývá vodní elektrárnu s Kaplanovou turbínou o hltnosti 11,5 metru krychlového za vterinu a o maximálním spádu 27 metru. Maximální výkon generátoru je 2 900 kW. Elektrárna rocne vyrobí 1,46 GWh. Vedle veže stojí nouzový prepad ve tvaru nálevky.  Památkou na stavbu prehradní hráze jsou stavební baráky, jenž dnes slouží rekreantum autokempu. I dnes tu ale zustalo nekolik míst, která pripomínají, jak to tu vypadalo pred výstavbou hráze. Jedná se hlavne o neprístupná místa se strmými brehy. Na dostupnejších brezích zde již krátce po dokoncení a napuštení nového prehradního díla zacaly vyrustat rekreacní chaty Plzenanu. Dnes se jich kolem celé prehrady odhaduje od 2500 do 5000. Svého casu byla nádrž hojne vyhledávána zahranicními turisty zejména z NDR a dalších socialistických zemí. Stejne tak na jejích brezích vyrustala rekreacní strediska mnoha podniku. V jednom takovém se koná i tento event. Jedná se o RS Butov, které se nachází na horním konci prehradní nádrže cca 35 km od Plzne a 8 km od Stríbra. Toto rekreacní stredisko bylo puvodne postaveno jako rekreacní a školící stredisko Škody Plzen. Konaly se zde mezinárodní pionýrské tábory a rekreovaly se zde rodiny zamestnancu plzenské Škodovky. V soucasné dobe je rekreacní stredisko využíváno pro školení, školní pobyty detí, k rekreaci a dalším akcím jako je treba tento Adventure event. Pokud chcete vedet o RS Butov neco více, vcetne fotek, stací využít nekterý z vyhledavacu.

RS Butov - hlavní budova RS Butov - chatky

Termín akce:
Od pátku 12. 6. do nedele 14. 6. 2009.
V tuto dobu nám bude k dispozici vetší cást ubytovacích kapacit a zázemí celého rekreacního strediska. Prijet a odjet pro nesoutežící bude možno kdykoliv - viz prihlašovací formulár, kde prosím vyplnte své požadavky.  Pro soutežní týmy je však pripraven presný rozvrh eventu. Zahájení soutežního eventu je v pátek kolem 20:00, kdy se soutežící dozví podrobnosti pro nocní bojovou hru a také obrys toho, co je ceká druhý soutežní den, tedy v sobotu 13. 6. 2009, což je hlavní den celého eventu. Soutežící se budou potit na pripravených dobrodružných misích. Ostatní pak mohou využít sobotu k procházkám po okolí nebo k cestám za kešemi, kterých je v okolí spousta. Po prehrade jezdí také parník. Event mužete využít také jako základnu pro cestu za vzdálenejšími kešemi plzenského kraje. Ti, kterí zustanou na "základne", pak budou prubežne informováni o aktuálním stavu souteže, vcetne prubežného poradí jednotlivých týmu. Soucástí areálu je také nekolik sportovišt takže ani na míste nebude nouze o zábavu.

Klikni pro prechod na aktuální mapu keší

Místo a príjezd:
Na místo eventu se dá dojet autem. Je možné využít i vlakového spojení. Pro turisty je možné využít vlak z Plzne na Stríbro a ve stanici Pnovany prestoupit na lokálku do Bezdružic a nechat se po moste prevézt do Blahoust, odkud je to na Butov cca 5 km chuze. Pro akcní jedince doporucujeme, v rámci tréninku na Adventure event, neprestupovat v Pnovanech na lokálku a vystoupit až na zastávce Sulislav nebo Vranov, sejít lesem k prehrade a posledních 250 m na druhý breh preplavat nebo prejet na lodi. Cyklisté mohou do strediska dojet po silnicích nebo lesních cestách a pro prekonání prehrady využít železnicního mostu. V tomto prípade však budte velice opatrní, vstup na most je jen na vlastní zodpovednost. Všechny varianty prístupu máme vyzkoušené a mnohokrát jsme je použili.

Klikni pro prechod na mapu seznam.cz

Ubytování a stravování:
V termínu 12. - 14. 6. 2009 máme rezervovány objednané chatky + rezervu v podobe dalších dvou chatek a pokoju v hlavní budove.
Stravování je domluveno formou plné penze ci jednotlivých vecerí, obedu a snídaní. Do prihlašovacího formuláre vyplnte tedy prosím Vaši predstavu. Doobjednání na míste bude možné v omezené míre po dohode s kucharkou :-). Na chatkách je velmi omezená možnost varení. V hlavní budove je otevren výcep. V okolí jsou v sezóne i další možnosti obcerstvení, avšak nevíme, do jaké míry budou v provozu v termínu konání našeho eventu. Nejbližším mestem je 8 km vzdálené Stríbro, kde jsou otevrené restaurace i supermarkety.

Náklady a finance:
Na nesoutežní cást eventu není žádný vstupní poplatek. Veškeré ceny za ubytování, stravování a ostatní služby vcetne cen za eventová CWG, tricka a další propagacní materiály naleznete v prihlašovacím formulári.
Pro soutežní cást eventu je stanoveno startovné ve výši 400,- Kc na tým. Podrobnosti viz odstavec " Soutežní cást"

Prihlášení na event, ubytování, stravování, ostatní služby a "propagacní" predmety:
Vaši úcast na eventu zalogujte prosím jako will attend a odešlete Vámi vyplnený on-line formulár, který naleznete na této adrese: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=51.
Prihlašovat na event se mužete i nadále pres prihlašovací formulár viz EDIT z 5.6.2009 - 9:30

!!! Pro ubytování, stravování, ostatní služby a objednávku "propagacních" predmetu (tricka, cepice, CWG) je nutné vyplnit prihlašovací formulár !!!

Veškeré služby ubytování, stravování a výroba "propagacních" materiálu budou zajišteny pouze na základe požadavku (objednávek) uvedených v prihlašovacím formulári.  Na jiný zpusob objednávek není možné z organizacních duvodu brát zretel. Dekujeme za pochopení.

Stav ubytovacích kapacit:

V soucasné dobe máme již prideleny objednané chatky a prislíbenu urcitou rezervu v podobe dvou chatek a pokoju v hlavní budove.

Soutežní cást - Adventure race - Hracholusky 2009:

Pocet týmu:
Do závodu, vzhledem ke stanovišti v Nevreni, pocítáme s 10 týmy (3 až 5 osob v týmu). Minimální pocet osob v týmu jsou 3 vzhledem k nárocnosti nekterých stanovišt, kdy bude potreba spolupráce více osob. Pocetnejší týmy nad 5 osob, by vzhledem k pravidlum, mely velkou výhodu a s bodovými srážkami za ruzný pocet osob v týmu nepocítáme.

Prihlášení:
Pro prihlášení týmu bude vytvoren samostatný prihlašovací formulár. Tento zpusob prihlašování jsme zvolili s ohledem na možnost promyslet si v klidu úcast v soutežní cásti eventu a složit soutežní týmy.
Prihlašovat do závodu se mužete od stredy 1. 4. 2009 od  9:00 hodin až do zacátku eventu nebo do naplnení kapacity 10 týmu na adrese http://gc1nb6r.geoevent.cz .
Návod pro prihlášení najdete na konci listingu - EDIT 1.4.2009 - 1:00 hod. A pozor na SPAMFILTRY!

Seznam doposud prihlášených týmu:

1   EagleEyeHunters   01. 04. 2009 09:00
2   Težká parta   01. 04. 2009 09:03
3   Tanuska team   01. 04. 2009 09:08
4   Presmrtvoly   01. 04. 2009 09:20
5   MoMi Team   01. 04. 2009 09:29
6   LPG   01. 04. 2009 10:57
7   BIObrambory   12. 05. 2009 09:10
8   THC geoteam   21. 05. 2009 12:48
9   My tri a dva   08. 06. 2009 10:09
10   GOOD HUNT    
11        
12        

Startovné:
Startovné bylo stanoveno ve výši 400,- Kc na tým.

Co vás ceká:
Herní zóna bude v rozmezí Stríbro - Nevren a bude se rozkládat v pásu cca 25 x 10 km. Závod bude zahájen pátecní nocní bojovou hrou, na kterou naváže sobotní celodenní závod složený z jednotlivých misí, z nichž nekteré budou bezobslužné, na jiných vám budou partnery nebo souperi poradatelé ci clenové ostatních týmu. Tyto základní mise budou doplneny ruznými bonusovými úkoly, které bude možno plnit v prubehu celé souteže.
Snad moc neprozradíme, když se zmíníme, že termín byl zvolen s ohledem na teplotu vody v prehrade... :-) Možná se vám proto bude hodit nejaké skladné plavidlo, poprípade dostatecné množství suchého oblecení. Dále pak lano, dalekohled, GPS, PMR vysílacka a další vybavení nutné pro "prežití" a orientaci v prírode. Mobilní telefon (alespon 1 na tým) je vybavením nutným! Pro presun mezi misemi nebo v prostoru jedné mise (pokud nebude v pravidlech mise uvedeno jinak) mužete využít jakýkoliv dopravní prostredek v libovolném poctu. Samozrejme v souladu s pravidly silnicního provozu a obecne v souladu se zákony Ceské republiky. Jen auto bude povoleno práve jedno na tým.
Ze samoobslužných misí lze vybrat napríklad zrychlený presun, "odminování" mostu, vyzvednutí a dekódování cerné skrínky havarovaného letadla, hledání špionážních balónu, ... Duležitým stanovištem s vydatnou obsluhou je "base camp" v Nevreni pod taktovkou Nevrenáku za vydatné pomoci dalších organizátoru eventu a místních dobrovolných hasicu. Zde budete muset prokázat svou fyzickou zdatnost pri plížení, šplhání, slanování, strelbe a v dalších disciplínách, mezi kterými bude možná i hašení ohne. Druhé obslužné stanovište je radistické. Pripravují je pro vás Poník s Hácou. Kdo je znáte, tak víte, že se mužete tešit na radistické "hracky" doplnené o "vojenskou" (pyro?) techniku. Chystáme i další mise, ale ty zatím neprozradíme. Nechte se prekvapit a prijedte si zazávodit a pobavit se na Hracholuskou prehradu.

Záverem:
Máte li jakékoliv dotazy k eventu nebo potrebujete neco upresnit kontaktujte nás pres profil nebo prímo na adresu geoteam@gc-plzen.net.
Za organizacní tým se na vás teší MichalS & Flower, Venca68 & Vladka, cz.nemo & missbluetag, Ponik & team, Haca, Nevrenaci, Iluvator, Mayinka, Hrafnain...

SAR - event Plavba netradicních plavidel 2007

Doporucujeme sledovat listing - aktuální informace budou prubežne doplnovány.

EDIT 16.3.2009 - jídelna je nekurácká, v prípade pekného pocasí se dá sedet i na terase. Podle vyjádrení správce jsou lužkoviny v cene ubytování. Odkaz na web RS Butov je uveden v prihlašovacím formulári. Zde najdete další podrobnosti k ubytování i samotnému rekreacnímu stredisku.

EDIT 31.3.2009 18:00 - v prubehu noci bude zprístupnen prihlašovací formulár. V nem si mužete v klidu pripravit a vyplnit tým a zítra po 9:00 ho prihlásit do závodu. Presný cas spuštení prihlašovacího formuláre vcetne adresy na které ho najdete uverejníme zde a ješte pres log write note.

EDIT 1.4.2009 1:00 - Zprovoznen prihlašovací systém na adrese http://gc1nb6r.geoevent.cz. Podrobný návod na prihlášení viz níže.

Jak na prihlášení do závodu:
1) Na adrese http://gc1nb6r.geoevent.cz vstoupíte na hlavní stránku prihlašovacího systému.
2) V levém sloupci kliknete na odkaz "Vytvorit nový úcet". Vyplníte požadované informace. Zadávání ukoncíte kliknutím na tlacítko "Vytvorit nový úcet". Stránka pro vytvorení nového úctu se zavre a zobrazí se opet úvodní stránka. Zároven s tím prijde na Vámi zadanou e-mailovou adresu e-mail s prihlašovacími údaji - vcetne hesla pro prihlášení. Pro vstup na úcet mužete využít bud prímo odkaz v e-mailové zpráve nebo na úvodní schránce vyplnit v levém sloupci prihlašovací údaje.
3) Po prihlášení na Váš úcet kliknete na odkaz "Vytvorit obsah" tím prejdete na stránku pro založení závodního týmu. Kliknete na odkaz "Geotym" a poté vyplnte požadované údaje o vašem týmu. Založení týmu potvrdíte stisknutím tlacítka "Uložit". Na úvodní stránce uvidíte název vašeho týmu a seznam eventu k prihlášení.
4) Tým na event pak již prihlásíte pouhým kliknutím na odkaz "prihlásit" vpravo vedle názvu eventu. Ihned poté se Váš tým zaradí do seznamu prihlášených týmu, který zobrazíte kliknutím na název eventu v levém sloupci - zde je videt i presný cas vašeho prihlášení.

Celý tento prihlašovací systém byl vytvoren pro širší použití. V budoucnu pocítáme s tím, že ho mohou využívat i jiné poradatelské týmy pro prihlašování na své eventy. Bude tedy možné, aby jeden prihlášený uživatel vytvoril ve svém profilu více týmu a s nimi se prihlašoval na ruzné eventy, aniž by musel pokaždé zadávat kontaktní údaje na každý event zvlášt.

EDIT 1.4.2009 - 8:00 - Pri prihlašování do systému dejte POZOR NA SPAMFILTRY. Je možné, že Vám verifikacní e-mail ve vaší schránce presunou mezi spam. Testované e-mailové schránky: seznam.cz, volny.cz - bez problému; geocaching.cz, gmail.cz - verifikacní e-mail presunut mezi spam!!!

EDIT 15.4.2009 - 14:00 - Pri príprave nekterých stanovišt se rýsuje možnost ponechat je i po závode v nesoutežní verzi jako klasické keše. Vypadá to tak, že si soutežící budou moci zalogovat nekterá stanovište jako nalezené keše. U nekterých to vzhledem k jejich povaze nebude možné

EDIT 20.4.2009 - 9:00 - Na adrese http://www.gc-plzen.net/_images/gc-plzen/pdf/Letak-AR-Hracholusky.pdf naleznete letácek ve formátu PDF s pozvánkou na event vcetne odpovedí na najcasteji kladené otázky.

EDIT 28.4.2009 - 14:00 - POZOR!!! Blíží se konec rezervace ubytovacích kapacit rekreacního strediska. Do 12.5.2009 jsou ubytovací kapacity plne pod naší kontrolou. Po tomto datu bude rezervace zrušena a volné ubytovací kapacity budou provozovatelem RS nabídnuty i dalším zájemcum z rad nekešeru a my již nebudeme schopni na 100% zarucit možnost ubytování prímo v RS. Pokud tedy chcete mít jistotu ubytování vyplnte prosím nejpozdeji do 12.5.2009prihlašovací formulár. Dekujeme.

EDIT 12.5.2009 - 13:00 - Prihlašovat na event se mužete i nadále pres prihlašovací formulár avšak potvrzení objednávky se mírne protáhne z duvodu overení volných míst u správce RS Butov. Co se týká stravování tak na jeho objednávku se nevztahují v podstate žádná omezení. Co se týká tricek tak tam je limitní termín 25.5.2009. Po tomto datu už nebude možné z duvodu výrobních a dodacích lhut objednávky prijímat.
Prihlašovat do závodu se mužete i nadále a to až do pondelí 8. 6. 2009 nebo do naplnení kapacity 15 týmu na adrese  http://gc1nb6r.geoevent.cz.
POZOR!!! - prihlášením do závodu neznamená automatické zajištení ubytování a stravování. Pokud budete chtít ubytování a stravování musíte vyplnit samostatný prihlašovací formulár.

EDIT 5.6.2009 - 9:30
Ubytování - máme již pridelené konkrétní chatky dle objednávky + rezervu v podobe dvou chatek a pokoju v hlavní budove, tekže je možné ješte nejaké ubytování objednat ...
Jídlo - porád je možné doobjednávat poprípade po dohode v kuchyni i primo až na eventu podle situace (omezené množství - lepší objednat predem)
Tricka a propagacní predmety - CWG vyrobeny v dostatecném množství, tricka dle objednávek - navíc možnost na míste zakoupit cca 6 ks tricek pouze však jen v nekterých velikostech a barvách

Prihlášky na soutežní cást eventu byly upraveny tak, že pocet týmu byl omezen na 12 (jsou tedy ješte tri volná místa). Tím pádem byla možnost prihlášení posunuta až do zacátku eventu tedy do pátku 12.6.2009 nebo do obsazení poctu 12 týmu - kdo ješte nemáte žádné plány na príští víkend tak je porád možné se prijet pobavit a zasoutežit si.

Organizace eventu a zacátek souteže v pátek 12.6.2009 - od 16:00 - registrace týmu, ubytování a další všeobecne organizacní veci  ... od 18:00 vecere + predávání prvních podkladu k souteži (pro prípravu sobotního postupu a výberu pro tým nejlepšího casu v Nevreni)... 21:00 - predsoutežní Briefing (seznámení se závodem, pravidly, prubehem, hodnocením, dotazy týmu k závodu)... kolem 22:00 - ostrý start  závodu

EDIT 5.6.2009 - 22:50 - z technických duvodu (párovost tisku :-) ) jsme se dohodli, že zvýšíme limit na 12 týmu. - listing i predchozí EDIT upraven

EDIT 8.6.2009 - 12:15 - do limitu 12 týmu zbývají už jen tri volná místa ...
nakonec se podarilo pripravit z 5-ti misí i klasické keše (po drobných úpravách), které si týmy v prípade jejich splnení budou moci také zalogovat

Konecné výsledky soutežní cásti závodu:

TABULKA BODU:

Výsledky týmu - prozvetšení klikni

CELKOVÉ PORADÍ:

1 PRES MRTVOLY 2344
2 THC 2333
3 LPG 2231
4 BIO BRAMBORY 1646
5 TANUSKA TEAM 1418
6 MOMI TEAM 1330
7 EAGLE EYE HUNTERS 1322
8 JEMNOKACERI 1317
9 GOOD HUNT 992
10 MY DVA A TRI 687

 

Dekujeme všem zúcastneným za perfektní atmosféru a tešíme se nekdy príšte na shledanou ...

SEZNAM CLÁNKU S POSTREHY SOUTEŽÍCÍCH A ORGANIZÁTORU (http://www.gc-plzen.net/articles.php?cat_id=9)

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.