Skip to content

<

Stalker #1 - Skorepina

A cache by geo.luki - adoptováno od LudekV Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/13/2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Stalker #1

Skorepina

Kdo jsem a odkud jsem? Na tom nezáleží, jsem proste jeden z vás tam odnekud. Duležité je, že jsem ted v Harmondu a po chvíli bloudení ulicemi jsem našel bar s nezvyklým názvem Borsth. Byl poloprázdný, ale vzadu jsem u jednoho stolu zahlédl staršího chlapíka se zrzavými vlasy. Pro jistotu jsem se preptal barmana, který mi potvrdil, že je to on - Roderick Shoehard, zvaný Zrzek - legendární stalker.

Poslal jsem mu panáka a když zvedl oci, aby se podíval, odkud mu pití prišlo, pokynul jsem mu svou sklenicí. Prikývl a gestem me pozval, abych si prisedl. Dali jsme se do reci a po chvíli se rozpovídal. Když jsem mu rekl, co me do Harmondu privedlo, spustil:

"Jo mladej, tak ty bys chtel být stalkerem. Co te na tom láká? Romantika? Potrebuješ prachy? Zapomen na to. Stejne už Pásmu nic rozumného nezustalo, mužeš tam jen prijít o kejhák. Seber se a vrat se radši domu."

Nedal jsem se: "Nedávno jsem slyšel, že víte o skorepine, která je prý plná."

"Jo, to vím, teda jestli tam porád je. Ale co, vždyt je to jedno, já už pro ni nepujdu a jestli chceš chcípnout, je to tvoje volba. Reknu ti, jak se k té skorepine dostaneš. Našel jsem ji už pred lety, ale asi tam porád bude. Byla taková jiná, divná. Byla menší a spíš bronzová než medená. Uvnitr cosi bylo, ale nevedel jsem si s tím rady. Tenkrát jsem si udelal pár poznámek, kde presne je. Prijd zítra sem, dám ti je."

"Díky, Budu tady."

Druhý den jsem se vrátil do Borshtu, Zrzek opet sedel na svém míste. Na baru jsem koupil dva panáky a prisedl jsem si.

"Á, mladej. Koukám, že to myslíš vážne."

"Ano, myslím. Máte pro me ty poznámky?"

"No jo, mám." Sáhl do kapsy a položil prede me na stul pocmáraný zmuchlaný kus papíru. "No co koukáš, myslíš, že v Pásmu je cas a místo na nejaký krasopis, byl jsem rád, že jsem dokázal nacmárat aspon tohle. Jenže už si sám presne nepamatuju, jak jsem to tenkrát myslel. Jseš mladej a študovanej, tak si s tím nejak porad. Ale jestli do Pásma pujdeš, pamatuj, že to není legrace. Pujde ti o kejhák, ani nevíš jak a skoncíš v komárí mýtine nebo šlápneš do ježibabího rosolu a zustane z tebe kus sulcu. Pak nebrec, že jsem te nevaroval."

Papir

Zbytek vecera jsem strávil nad tím útržkem papíru a snažil se vykoumat, jak ty strípky k sobe složit. Už skoro svítalo, když jsem konecne dostal ten správný nápad a všechno do sebe zapadlo. Na výchozím míste, které mi Zrzek popsal jsem skutecne našel údaje k ceste za skorepinou.

Pro tuhle cestu mi stacilo málo, jen trocha jídla a pití a do kapsy hrst matek, prý radeji ocelových, mosazné tak dobre nefungují. Dostal jsem se až k té skorepine. Prišlo mi, že Zrzek jen strašil, cesta byla docela snadná a Pásmo v zapadajícím slunci vypadalo nádherne.

Skorepina

Ve skorepine skutecne cosi bylo. Prišlo mi to zvláštní a možná nebezpecné, tak jsem si to radeji jen dukladne ze všech stran ofotil (z urcitého úhlu mi to pripadalo jako nejaká zpráva) a skorepinu nechal na míste.

Tipy

Arkadij a Boris Strugackij: Piknik u cesty (aka Stalker)
Na souradnicích finálky N+0,003 E-0,047 najdete zajímavost o cílové lokaci.

Slovnícek pojmu

Pásmo Šest oblastí na zemském povrchu rozmístených podél jedné plynulé krivky, ve kterých se vyskytuje rada anomálií a predmetu neznámého puvodu. Všeobecne se soudí, že jde o následky návštevy mimozemské civilizace. Duvod návštevy není známý.
Stalker Dobrodruh, který na vlastní pest a s nasazením života proniká do Pásma a prináší vše, co se prinést dá. Tyto predmety obvykle prodává prekupníkum. Tato cinnost je oficiálne zakázaná a stíhaná policií.
Skorepina "Magnetická past" - dva kovové disky mezi kterými je konstantní vzdálenost, ale není mezi nimi žádné viditelné spojení. Navzdory volnému prostoru mezi nimi, nelze disky oddelit ani proti sobe vzájemne posunout. Meziprostor je obvykle zcela prázdný, ale byly zaznamenány prípady, kdy uvnitr bylo cosi neznámého nalezeno.
Komárí mýtina "Gravikoncetrát" - místo s extrémne zesílenou gravitací, cosi jako malá cerná díra
Ježibabí rosol "Koloidní plyn" - namodrale svetélkující plyn, který dokáže prostoupit jakoukoli hmotu, vše ceho se dotkne se promenuje v rosol
Mlýnek na maso Jakýsi vzdušný vír, který není okem viditelný, ale cloveka dokáže zkroutit a totálne rozmackat
Dudlík (baterka) "Vecný akumulátor", malý cerný válecek použitelný jako neomezený zdroj energie. Jeho zvláštností je, že je schopen se sám rozmnožovat.
Špendlíky, náramky, cerné kapky Další predmety nalézané v Pásmu, jejich vlastnosti ani použití nejsou známé, ale zdají se neškodné
Horké perí, Certovy hlávky Nástrahy v Pásmu
Papuce Vznášedlo používané zamestnanci Mezinárodního ústavu mimozemských civilizací k oficiálním výpravám do Pásma
Matky Obycejné matky ruzné velikosti používají stalkeri k odhalování pastí v pásmu, zejména komárích mýtin. Vhodnejší matky jsou ocelové, protože na rozdíl od mosazných dokáží upozornit nejen na gravitacní, ale i na magnetické anomálie.

Pokracování

GC1NMD8 Stalker #1 - Skorepina
GC1NMD9 Stalker #2 - Mapa
GC1NMDA Stalker #3 - Zlatá koule
geo.luki Navštivte moje stránky a zde naleznete i kontakty když by jste potřebovali nápovědu ;)

POMoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooC

Additional Hints (Decrypt)

Olyl gev oeíml, hž wfbh wra qir.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)