Skip to Content

This cache has been archived.

pitneraci.cz: Díky, bezohledným kačerům archivujeme. [:(]

More
<

60.let KTO a HO

A cache by Pitneraci.cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 4/12/2009
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

POZOR!Keš ukládejte presne na své místo né tam, kde se vám to zdá bezpecnejší.
 

Keš vznikla u príležitosti 60.výrocí vzniku Transfuzního a hematologického oddelení v Ústí nad Labem (3.6.1949)

Jak se k nim dostanete  ZDE(orientacní plán)


Darovaní krve je rozhodnutí každého cloveka a je dobrovolné.Uvedomíme-li si,že lidská krev je stále nenahraditelná tekutina navracející zdraví a zachranující život,nemelo by být rozhodnutí,zda krev darovat ci ne vubec složité!


Transfuzní oddelení MN ÚL zajištuje odbery krve ve spádové oblasti Ústí nad Labem,Litomerice, Lovosice a Roudnice nad Labem. Z krve, odebrané ve spádových oblastech Ústí n. L, Litomerice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Ceská Lípa a Decín - vyrábí transfuzní prípravky. Poctem vyrobených transfuzních prípravku se transfuzní oddelení MN ÚL radí do první desítky nejvetších zarízení tohoto druhu v Ceské republice. Transfuzní oddelení provádí predoperacní autologní odbery a výrobu transfuzních prípravku. Provádí odbery krve, plazmy, tzv. plazmaferézy, taktéž i prístrojové odbery krevních desticek (tzv. trombocytaferézy). Transfuzní oddelení skladuje a vydává transfuzní prípravky pro širokou spádovou oblast, dodává plazmu k prumyslovému zpracování na krevní deriváty, provádí imunohematologická vyšetrení príjemcu transfuzních prípravku a testy slucitelnosti krve príjemcu s transfuzními prípravky. Další specializované cinnosti: Imunohematologická laborator – stanovuje krevní skupiny a protilátky proti cerveným krvinkám u tehotných žen, u žen a novorozencu po porodu, provádí speciální vyšetrení pri podezrení na hemolytické onemocnení novorozence, pri podezrení na nekteré typy hemolytických anémií. Provádí vyšetrení chladových protilátek. Provádí referencní vyšetrení protilátek proti cerveným krvinkám pro širokou spádovou oblast, vcetne komplikovaných prípadu. HLA laborator – vyšetruje hlavní tkánové znaky a protilátky proti nim pro transplantacní a diagnostické úcely, vcetne dárcu kostní drene. DNA laborator - provádí molekulárne-genetické vyšetrování hereditární trombofilie, hereditární hemochromatózy, mikrodelecí Y chromozomu, detekce HLA-B27, detekce Y chromozomu u pacientu s Turnerovým syndromem. Vyšetrování protilátek proti trombocytum  ve spolupráci s hematologickým oddelením MN Ústí n.L.. Príprava vhodné krve pro výmennou transfuzi novorozencu. Provádení lécebných cytaferéz.

 

free counters

FTF - SlavaK,STF- Mamulda,TTF - RincewindCZ

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

1,046 Logged Visits

Found it 995     Didn't find it 5     Write note 36     Archive 1     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 11 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.