Skip to Content

This cache has been archived.

TrainTour Reviewer: Archivovano - kes nahrazena novou predelanou verzi
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli

More
<

Obrok 09

A cache by Skauti z Ostravy & Roman_Jaromer Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/19/2009
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Motto OBROKu 09:
Rovering je cesta
Cesta. Je dlouhá. Je krátká. Je rovná. Je križovaná. Je jasná.
Je zahalena tajemstvím. Je videt na míle daleko. Je v oparu.
Kolik podob muže mít cesta?

A kolik podob muže mít tato keš?
Na prelomu dubna a kvetna 2009 se v Josefovské pevnosti konal již 5. rocník akce pro všechny dospívající skautky a skauty Obrok 2009. Protože jsme si vytycili hlavní pilíre, kterými by se mel ubírat ceský rovering (= skauting pro mladé), sešlo se tady približne 1500 úcastníku, aby se pokusili naplnit následující motta:
…rovering je skauting!
…rovering je Služba!
…rovering je príležitost!
…rovering je spolecenství!
Proto jsme se sem neprijeli pouze bavit, ale i vzdelávat. Touto keší bychom chteli ukázat, jak mnohotvárný muže být skauting, co vše je schopen detem a mladým lidem prinést. Je totiž ohromná škoda, že si vetšina lidí predstavuje skauting jako dinosaura, který ustrnul v dobe pred tri ctvrte stoletím.

Zactete se tedy do následujících zápisku malého skautíka, který se Vám snaží na pár rádcích ukázat, co všechno muže dnes mládež prožít ve skautském oddíle.

Stránky, které by se Vám mohly hodit:
www.skaut.cz - základní informace o skautech
www.obrok09.cz - neco málo o Obroku
www.jaroskauti.org - stredisko pusobící ve meste Jaromer

A ted samotná keš:
Úkolem je do zápisku vlcete na místa oznacená "____" doplnit vždy po jednom obrázku. K cemu jsou dobrá ta písmenka snad netreba ríkat. Pokud nám chcete udelat radost, sami jste skautovali, skautujete, máte nejakého skautíka v príbuzenstvu nebo se jen budete bedlive rozhlížet po ulici, pripojte k logu svou fotku v kroji nebo s nekým v kroji (nebo aspon oddílovém tricku a šátku) :-)

Ze zápisníku vlcete

Bylo to asi pred rokem, to jednou prišli do ____ dva velcí kluci a ukazovali nám místo telocviku ruzné hry. Moc se mi to líbilo, tak jsem za nimi šel i odpoledne. Odvedli náš od školy do ____ a tam nás cekali ostatní kluci. A ti dva velcí jsou rádci. Jeden se jmenuje Parez a druhý Miki. Meli na sobe zajímavé oblecení ____ a ríkali, jak to v oddíle chodí. A taky nám ukazovali ____ a máme si ji do príšte udelat. Tak tady budu chodit každý týden, protože je to tady prima. A taky si nesmím zapomenout do klubovny donést ____.

Opravdu se mi v oddíle líbí. Nekterí kamarádi si ze me sice delali legraci, ale tri kamarádi se mnou zacali do skautu chodit taky. Naucil jsem se tady spoustu vecí. Nejen ____, ale už umím i zacházet s ____ a poznám dvacet ____. Mamka mi taky koupila porádné ____, abych nenastydl. Dvakrát za mesíc máme sraz na ____, koupíme si ____ a jedeme na jeden nebo tri dny pryc. Zrovna o podzimních prázdninách jsme vyšli až na ____ a videli první ____, tak jsme se koulovali. Pred Vánocemi jsme si vzali ____ a šli si pro plamínek Betlémského svetla, který opravdu každý rok doputuje až Betléma. Bylo to moc pekné, byli jsme v ____ a zjistili jsme, že i pan starosta byl skaut. Ostatne, i muj dedecek mi ukazoval ____ a ríkal, že už pred válkou byla spousta skautu a že jich bylo mnohem více než dneska. Otevrel jsem si ____ a tam se docetl, že již pred více než 100 lety vznikl skauting v ____ a k nám ho privezl r. 1911 ____, ucitel telocviku na gymnáziu.

V zime jsme ješte byli s panem hajným sypat do ____ kaštany a doplnovat ____ A nechybela ani výprava na ____. Nekterí starší kluci meli taky ____. Taky jsem na nich zkoušel chodit, bavilo me to, ale moc mi to nešlo. Zima byla letos dlouhá. Všichni jsme se už tešili na léto, tak jsme si tepla a vody užili aspon v ____. A taky jsme meli domluvenou výpravu po Labi na ____. Tam jsme poznali spoustu jiných oddílu, protože to bylo tradicní ____ reky. A na svatého Jirí, nejen vylézají hadi a štíri, jak nám minule Parez žertem ríkal, ale taky mluvil o ____, což je velká mohyla, která už 60 let vzniká pod Lysou horou, na památku skautu, které zastrelili za války. A každý, kdo tam jde, tak prinese ____. Já taky. V kvetnu jsem byl poprvé pod ____. Mel jsem taky nový velký ____ a hodne teplý ____. Vecer jsme pozorovali ____ a v sobotu jsme meli soutež ve varení v ____, kterou moje družina vyhrála.

A na jedné schuzce jsme dostali takový podivný kvíz, který jsme si meli doma vyluštit. Premýšlel jsem nad tím hodné dlouho, ale nakonec jsem ho zdolal. Prece jen za ten skoro rok už neco umím.

A. Zakladatelem skautského hnutí ve svete je:
- R. B. Powel 25
- A. B. Svojsík 28
- Benjamin Franklin 31

B. Skauti se pri setkání zdraví (podáním ruky)
- pravicí 52
- levicí 20
- nezdraví se 40

C. Skautským znakem je:
- lilie 00
- orchidej 42
- tulipán 91

D. Nejvetší skautské mezinárodní setkání se nazývá:
- Mamboree 16
- Bamboree 64
- Jamboree 05

E. Svaz skautu v Ceské republice se nazývá:
- Hanák 14
- Junák 36
- Jurák 53

F. Skautské heslo je:
- Vždy pripraven! 55
- Bud zdatný! 42
- Bud pripraven! 53

G. Skautský slib má:
- 3 body 51
- 5 bodu 06
- 7 bodu 43

H. Denní príkaz zní:
- Alespon jeden dobrý skutek denne. 05
- Alespon tri dobré skutky denne. 11
- Odpocívej a nech vecem volný prubeh. 72

Pred prázdninami jsme se už všichni tešili na ____. Meli jsme jet na tri týdny. Cerven probehl ve víru príprav. V první rade nákup potravin, at máme dost ____. A taky treba všechno ____ a ____ na varení. No, konecne jsme se dockali. Ke klubovne prijela ____ a vyzvedla všechny veci, i naše osobní veci v ____. My jeli ____ a pak ješte kus pešky. Konecne jsme dorazili k ____ a za ním už byl tábor a jako prekvapení dve úplne nová a veliká ____. A pak už zacalo to dobrodružství, o kterém jsem doposud jen slyšel. Príroda je tady krásná, je to úplne neco jiného než ve ____. Líbí se mi zejména každý vecer ____. A pres celý tábor máme velkou etapovou hru, letos na téma ____. A taky jsme vzali moc ____, a postavili si lezecké mestecko. A skoro každý den si mužeme vzít ____ a na hlavu ____ a zkoušel vylézt až nahoru.

Poslední den tábora byl takový zvláštní. Nekterí kluci jsou strašne zamlklí a pul dne byli nekde pryc. My ostatní jsme si vzali ____ a šli na ____. Vecer byl veliký ____ a všichni byli vážní. Dokonce i ti, kterí se vecne poštuchují a perou. Pak mi to došlo. Nekterí kluci totiž skládali slib. Proto se tak celý den pripravovali. Vážným hlasem odríkali formulku a z rukou vudce dostali ____. A pak byl u ohne ješte jeden pán, kterého jsem neznal. Nejstarší kluci prý už jsou moc velcí na to, aby chodili k vlcatum, tak je po prázdninách ceká oddíl starších kluku – skautu. Tak u ohne od svého nového vudce dostali ____. protože už preci nejsou žádná mrnata, aby nosili ____. Moc na me ta atmosféra zapusobila. Rekl jsem si, že ten odznak budu jednou chtít mít taky. A až budu vetší, tak budu chtít chodit ke skautum, abych mohl zažít zase trošku jiná a treba ješte lepší dobrodružství. A až budu úplne velký, tak treba pojedu na nejaké velké setkání skautek a skautu, jako je treba Obrok09, který byl prímo tady ve meste. A taky treba jednou povedu oddíl jako ti všichni prede mnou. A možná taky budu svým vnoucatum ukazovat staré skautské fotografie stejne jako muj dedecek me.

Additional Hints (Decrypt)

ebmfivg ongrexh, ifghc qbiavge n cbmbear fr ebmuyížrw

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.