Skip to content

<

Setkani s Charonem

A cache by weselka (adoptoval BigPeter&Micinka) Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/03/2009
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Only Czech

PROLOG:
Hrůzná řeka
Styx v podsvětí obtéká celou říši mrtvých, je nepřekročitelnou hranicí podsvětí. Největší a nejslavnostnější přísahy se dovolávaly řeky Styx. Taková přísaha byla neodvolatelná, nezrušitelná, nejposvátnější, její porušení bylo přísně trestáno, což se týkalo nejen lidí, ale i bohů. Řeka Styx v podsvětí tvoří západní hranici Tartaru. Vlévají se do ní řeky Acherón, Flegethón, Kókytos, Aornis, Léthé a další menší potoky. Nemá-li mrtvý minci pro převozníka Charóna, musí navždy bloudit na břehu.PŘÍPRAVY:
„Ten
Charón už musí mít prachů, co takhle se jít za ním mrknout na ty jeho poklady?” „Nemůže být přece takový problém překročit řeku a v pořádku se navrátit zpět.” řekl jsem si jednoho krásného odpoledne a začal se připravovat na noční výpravu.

Zásadní bylo zjistit, kde se nalézá Charónův poklad nebo Charón samotný. Nějaké stopy po Charónovi jsem kdysi četl ve Zlínských novinách (bohužel již nevycházejí), konkrétně, že výprava studentů Univerzity Tomáše Bati na jednom místě spatřila postavu převozníka v mlhavém oparu. Ono místo souvisí z jejich výpravou do podsvětí za účelem odhalit nezabezpečenost jedné zlínské budovy. Bohužel se mi nepodařilo zjisti bližší informace, ale po prostudování některých dokumentů krajského archivu na Klečůvce a Muzea Jihovýchodní Moravy ve Zlíně se přece jenom vylouplo místo, které by mohlo být vstupem ze světa Smrtelníků do Podsvětí. Místo koresponduje s expanzí starověkého Říma až sem do našich zeměpisných šířek. Zde na břehu řeky se usídlili římské legie a kromě levobočků zde zanechali i staré báje ze své země. Jelikož jsem předpokládal, že ono místo nebude jednoduše dostupné a bude se dle chápání obyčejných smrtelníků lišit hlavně ve vertikálním umístění, zajistil jsem si vše potřebné (dva nezávislé zdroje světla, vhodnou obuv, dvě tatranky, gumové rukavice, energetické nápoje, monterky) a jakmile padla tma, vyrazil jsem.

Moravský Deník - Pátek 29. 7. 2009:
Policisté pátrají po zmizelém muži

Policisté na Valašsku stále bezvýsledně pátrají po šestatřicetiletém otci dvou dětí z Malenovic. „Od začátku července o sobě nepodal žádnou zprávu ani se neukázal v místě bydliště,“ řekla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. Hledaného viděli svědci naposledy před týdnem na břehu řeky Dřevnice ve Zlínské Bartošově čtvrti. Muž, kterému se přezdívá „weselka”, je asi sto sedmdesát sedm centimetrů vysoký, střední postavy. Nemá žádné vlasy, modré oči a nosí strniště vousů,“ popsala Bartíková.
Muž v poslední době působil nedbalým vzhledem. Naposledy měl na sobě zelené montérky s nápisem BARUM na zádech a na hlavě šátek. „Zvláštním znamením je zápach, který se za ním line,“ naznačila Bartíková.
Jediná stopa, kterou po sobě zanechal, je odkaz na soubor na internetu s nepochopitelným vzkazem. Policie stopu zkoumá, ale zatím se nepohnula z místa...

ZPRÁVA:
Stáhni si archiv a postupuj dále podle instrukcí, které ti zanechám já nebo samotný Charón. Heslem je jméno převozníkovo (malými písmeny).

START.ZIP

UPDATE 18.8.2018: Nově můžeš postupovat i prostřednictvím webového rozhraní bez nutnosti stahování ZIP souborů. Webová verze je funkční i na smartphonech, ALE v jistý okamžik je zapotřebí Adobe Flash Player a některé z instrukcí bude třeba vytisknout (nebo přesně obkreslit z displeje), proto doporučujeme nespoléhat se na chytré telefony a vzít si s sebou do terénu notebook s internetovým připojením. Úvodní kód pro vstup je "START" a heslo jméno převozníkovo (malými písmeny).

WEBOVÁ VERZE

POZOR!!! Charónovo desatero:

1. Nesnaž se lokality keše včetně finálky tipovat a navštěvovat mimo určené pořadí, s cílem si pátrání zrychlit a usnadnit. Shořel bys jako list papíru! Indicie ukryté v terénu nestačí k tomu, aby ses posunul v dobrodružství dále. Navíc bez instrukcí, které ode mne postupně získáš, nebudeš mít ponětí, kam to vlastně lezeš a co kde hledat. A do finálky se bez instrukcí také nedostaneš.
2. Pozorně čti celý listing i kompletní zprávy!
3. Doporučuji vše včetně listingu, obrázků, šifer a informací vytisknout. Lépe se s tím pracuje a možná budeš i stříhat :-)
4. Nevypravuj se do Podsvětí sólo! Z bezpečnostních důvodů vstupujte nejméně ve dvou, nejlépe ve třech lidech.
5. Nepřeceňuj své síly jak fyzické tak duševní. Setkání s Charónem může být pro tebe psychicky velmi náročné!!!
6. Pokud se ti zdá cesta nad tvé možnosti, neprodleně ji ukonči a zachovej mlčenlivost o svých objevech!
7. Nepodceňuj svou technickou přípravu! (vhodný oděv, obutí, dva zdroje světla, gumové rukavice, energy drink nebo čokoláda pro přísun cukru - při pohybu v podřepu jej tělo rychle spotřebovává a tělo může vypovědět službu).
8. V žádném případě se nepokoušej použít jiných vchodů a východů z podsvětí než doporučených.
9. Pokud chceš absolvovat celé dobrodružství na jeden zátah, budeš si muset do terénu vzít notebook s internetovým připojením a software umožňující práci s formátem ZIP, JAVA, JPEG... Jiný druh mobilních zařízení (PDA, mobilní telefon atp.) nebyl testován. Některé šifry a pokyny mohou být vyjádřeny pomocí obrázku!
10. Nezapomeň minci pro převozníka!!!


Věnuj maximální pozornost předpovědi počasí a nevstupuj do Podsvětí, hrozí-li déšť nebo bouřky. Riskoval bys vlastní život!

DOBRODRUŽSTVÍ PODSTUPUJEŠ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!


Věřím, že chápeš, že toto dobrodružství není bezpečné umožnit široké veřejnosti, proto budeš dostávat instrukce k postupu striktně po částech. Docílí se tím toho, že do těžších a riskantnějších prostor se dostanou jen pokročilí dobrodruhové, kteří nabyli dostatečné zkušenosti. Do logu prosím neuváděj žádné spojlery. Foto jsou vítány, ale taktéž bez spojlerů. Dříve bylo možné rozepsat se o svých zážitcích v tajné návštěvní knize, ta však byla vlivem vyšší moci zničena. Podařilo se mi nicméně zachránit její obsah, aby ses mohl po dokončení dobrodružství pobavit nad zážitky tvých předchůdců. Archiv návštěvní knihy nalezneš zde. Heslo k otevření se nachází v papírovém logbooku uvnitř Charónova pokladu.

Přeji hodně štěstí.

Legendy

Additional Hints (Decrypt)

ifr wr i yvfgvath

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.