Skip to content

Bohnicke mysi diry Multi-Cache

Hidden : 05/31/2009
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kratka multinka vás provede nekolika uzkymi pruchody mezi domy. Pocitani je snadne, indicie jsou o divani se okolo sebe, mozna se mnohe daji domyslet. Prochazku s vyhlidkami do rozkvetlých zahrádek si nedomyslite.

Vážení kolegové remcalové, vlezte mi na záda, jak se říká. Keš byla téměř rok umístěna v umělém kameni. Najednou mezi 8.4 2013 a 13.4.2013 kámen mizí a zbývá jen povalující se filmovka. Že by někdo cizí...a zrovínka tady našel..a odnesl jen maskování...a keš uložil...:-D Trochu moc náhod na mě. Spíše ji navštívil kačer-zloděj. Ok, takže dále bude taková jakou si ji uděláte, aktuálně tedy PETka v dutině pařezu. A pro remcálky co stále melou o tom jak čekali lepší finále, jak větší pro úplnost dodávám že mají smůlu, jelikož se ho dočkal někdo jiný a ukradl ho.

Kdyz jsem byla mala, obcas jsme s mamkou prochazeli malymi pruchody mezi domy. Vetsinou jsou to zkratky, male cesticky kde lide musi jit po jednom za sebou. Vzdy jsem se tesila az zase pujdeme "mysi dirou".

 

A = Uvodni souradnice vas zavedou na zacatek prvni cesticky. Zde se nachazi dopravni znacka dvojita zatacka s doplnkovou tabulkou. Cislo udavajici pocet opakujicich se zatacek.

B = Je zde také lampa s sestimistnym cislem, posledni cislice.

C = Projdete „mysi dirou“ a na konci vyjdete u domu s c. ?

D = V tomto dome se prodavaji: brambory D = 7, vejce D = 9, med D = 8

E = Od domu vede na silnici par schudku, u nich je patnik a na nem pismeno. Pokud S tak E = 6, pokud B tak E = 1 a pokud C tak E = 5

 

Vchod do dalsi ulicky najdeme na souradnicich N 50° 08 . E (A+C) (C+B) E 014° 24 . (D-E) A B Zde je trafostanice s velkym oznacenim TS **,

 

F = ciferace obou cisel + 1

G = Hned vedle je brana se jmenem vlastnika, sportovniho oddilu Slovan Bohnice. Pokud je to SK tak G = 7, pokud neni uvedeno nic tak G = 9 a pokud TJ tak G = 0.

H = Projdete dolu a cestou si vsimnete nazvu tehle ulicky, pocet pismen je dulezity.

I = Poslední zdejsi „mysi dira“ zacina na souradnicich: N 50° 08 . E C E E 014° 24 . D B B Zde stoji stara pumpa, na poklopu za ni je nazev slevarny kde byl vyroben. Bylo to v Radlicke slevarne I = 5, Roudnických slévárnách a strojírnách I = 7.

Vyjdete nahoru a cestou nezapomente spocitat schody. Je jich…tak akorát.

Finalka na vas ceka na souradnicich:

N   I G° G D . E G D

E G E A° B A . F I G

---------------------------------------------------------------------

Anglická verze:

This short multi stage cache will walk you through a few narrow backstreets (as we call them “mouse holes”). The calculations are easy, the signs you may find by looking around, some of them may even be guessed. The joy of walk and views of flowering gardens you can’t think up. In my childhood, me and my mum often passed through these really narrow backstreets. They are usually very narrow streets or corridors, where the people have to go one after another. You start at the waypoint above at the beginning of the first corridor. There is a traffic sign here, showing double curve with a complementary table. “A” is the number of subsequent curves shown. There is also a lighting pole here with a 6–digits number, the last digit being “B” After passing the “mouse hole” you will stand at a house with a number “C” They sell in this house: potatoes D = 7, eggs D = 9, honey D = 8 A few stairs lead from the street to the house. A guard stone stands beside with a letter. If the letter is “S” then E = 6, if “B” then E = 1, if “C” then E=5. Entry to the next corridor is to be found at coordinates N 50° 08 . E (A+C) (C+B) E 014° 24 . (D-E) A B At these coordinates you find a transformer station with a big label TS **. Digital root (repeated digital sum) of the numbers + 1 = F Nearby there is a gate with a name of the owner, sport organization Slovan Bohnice. If the name starts with “SK” then G=7, if with “TJ” then G=0, if there is nothing before the name then G = 9. Pass down and on the way take note of the name of this street, number of letters in the name = “H”. The last local “mouse hole” starts at coordinates: N 50° 08 . E C E E 014° 24 . D B B There stands an old pump here. On the cover behind it, there is a name of a casting house where it was made. It was in “Radlicka slevarna” (“I”=5) or in “Roudnicke slevarny a strojirny” (“I” = 7) Climb up and don’t forget count the stairs on the way. The number is ... just enough. The final stage is awaiting you at the coordinates:

N   I G° G D . E G D

E G E A° B A . F I G

---------------------------------------------------------------------------

Dekuji za preklad listingu do anglictiny kolegovi kacerovi Karelerak, který mi ho proste jednoho dne poslal na mail. :-DDD

-----------------------------------------------------------------------

Pár poznámek pod carou: Nedá mi to a dovolím si zde napsat nekteré své názory a odpovedi na logy. Prímo souvisí s tím co velice trefne rekl Pan Werich "u nás hlavne každý nejlíp ví jak kdo co má a mel delat". Císt je nemusíte. Pokud je preci jen prectete, možná zjistíte neco co vás bude zajímat. Prípadné reakce prosím nikoli do logu, ale pres profil.

1) "možná by to chtelo nejak vyšperkovat listing nebo treba do nej jen pridat pár fotografií" - Nechci šperkovat listing, sperkem je pro me cesticka kterou vás vedu. Nechci fotografie v listingu protože já si treba tahám kešky casto na ceste v prohlížeci v mobilu, fotky se mi tahají zdlouhave a nejsou-li ilustrací k odlovu radeji si je prohlédnu doma. Fotecky jsou v prílohách. Za Vámi dodané fotky z odlovu dekuji.

2) "O dvacet, tricet metru dál není takový bordel a místo by se tam asi taky našlo." - Ne nenašlo, alespon pro pixlu této velikosti a než mikro tak radeji tam kde je. O 30m dál je krížení nekolika cest, vencište psu a roh sídlište. Cisto je presne v tech místech kde se chodí, ale již ne dva metry od cesty. Oblast okolo krabicky obcas uklízím sama, bohužel zásobování zde funguje plynule. Jsem zde doma, krabicku kontroluji cca 1x týdne a umístení jsem vybírala mesíc. Troufám si posoudit vhodnost umístení sama, zcela zodpovedne. Je fajn si pocíst kritiku od nekoho kdo je na míste poprvé a pár minut, v jednom okamžiku. Ten težko má prehled o frekvenci pohubu osob v lokalite. Je krásné se kouknout zvenku na kroví a podivit se proc to owner nedal tam. Tak do toho kroví príšte vlezte, prozkoumejte a pokud projde cenzurou Vašeho nosíku navrhnete premístení ovnerovi i se souradnicemi.

3) Svojí první krabicce jsem dala do vínku hrst svých CWG, za týden byly pryc, pribyl jeden predmet. I dosypala jsem druhou hrst. Kolecka opet postupne zmizla, zapsaná byla ani ne polovina. A hlavne nic jiného v krabicce nepribylo. Pak prišel log In: GC / Out: CWG, koukla jsem na profil, treba za nej kacer do predchozí kešky neco dal když si ho vyzvedával. Ale ouha, vzal ho na Eventu. GC není jeho, takže vlastne za cizí vec co poponesl si vzal moje kolecko. Kdo me zná ví, že kolecko ráda dám i jen pro radost ze setkání u krabicky. Ale tohle me rozesmutnilo. Cítím se okradena. O blbou desetikacku. O blbých cca 12 desetikacek. Možná, ale já mám kolecka pro radost a jediné co za ne chci je: "Mám tvoje kolecko, potešilo me, díky." Bohužel tato gramotnost slušnosti chybí v celé spolecnosti, proc by mela být mezi kacery. Další svá kolecka tedy do kešky nedám. Díky za pochopení.

Additional Hints (Decrypt)

xinegrgb

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)