Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

guho: Vzhledem k predchozimu logu preventivne disabluji.

More
<

Pohadkove udolicko

A cache by guho Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/24/2009
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[CZ] Wherigo cache umístená na Klucovském kopci.

[EN] Wherigo cache is situated on Klucov hill.


English version.

Pohádkové údolícko


Udoli

Úvod mužete preskocit (jsou tam pouze nepodstatné výplody ownera;-).

Pokyny k vlastní hre dostane prímo v jejím prubehu. Takže toto místo využiji k zopakování jednoho ze základních pravidel. Když si z cache neco vezmete, tak byste do ní zpet meli vložil vec približne stejne hodnotnou (nebo lépe hodnotnejší). Jen tak totiž docílíme toho, že v keškách krome logbooku neco bude. Toto pravidlo se týká i ruzných osobních predmetu, které do kešek vkládají nekterí kaceri - napr. CWG. Již nekolikrát jsem zjistil, že nekterí z nás si z cache vezmou CWG aniž by tam dali jakoukoliv náhradu, tak takto opravdu ne! Jediné za co nemusíte dávat adekvátní náhradu jsou trackovatelné predmety. Pro ty ovšem platí, že behem 2 týdnu byste je meli vložit do další schránky. Na záver ješte pridávám prosbu: predtím než nekomu „grabnete“ nejaký trackovací predmet, tak prosím nejprve pár dnu pockejte (nejsme prece všichni neustále pripojeni na internet a v dobe dovolených muže být skluz i nekolik dnu) – už i mne se stalo, že jsem nekam dal minci a než jsem ji stihl tentýž den (vecer) zalogovat, tak už mi ji nekdo grabnul.

Cartridge Pohadkove udolicko

Hra je víceméne urcena pro deti a stáhnout ji mužete z www.wherigo.com. Terén 4 platí pouze pro jednu stage a s vaší pomocí ji deti školou povinné zvládnou bez jakýchkoliv dalších pomucek. Pri testování na vlastních detech jsme zjistili, že decka ve veku 8 a 10 let ji spolecnými silami zvládnou bez dospelých (a samozrejme bez jakýchkoliv dalších pomucek). Celková délka trasy je asi 2,5 km a pro její úspešné zvladnutí doporucujeme použít zarízení umožnující prehrávat zvuky. Pokud vaše zarízení neumožnuje prehrávat zvuky, tak si zapnete titulky (viz Inventory/Inventar po spuštení cartridge) a ponechejte je zapnuté po celou dobu. Titulky fungují tak, že v míste kde by mel být slyšet zvuk/text se Vám objeví text. Pokud si nezapnete titulky na zarízení neumožnující prehrávat zvuky, tak budete mít asi problém cartridge dohrát (pokud ji presto dohrajete, tak asi stejne nepochopíte proc jste meli tam ci onam jít). Navíc bez zvuku nebude hra pusobit tak jak jsme puvodne zamýšleli (proste to nebude ono). V tomto prípade Vám doporucuji jít na tuto cache spolecne s nekým, kdo má PDA. Bohužel podle logu z 2.5.2010 OpenWIG prý neprehrává zvuky. Pro úplnost doplnuji, že hrabje 25.6.2009 uvádí, že zvuky fungují – predpokládám tedy, že na nekterých mobilech asi OpenWIG zvuky neprehrává. Pokud máte Nokii, tak pred zadáním odpovedi na otázku musíte stisknout klávesu "dolu" na krížovém ovladaci. Audio efekty bohužel asi na Nokii nefungují korektne (neprehraje se celý zvuk), ale pokud o ne presto stojíte, tak napr. na E52 musíte mít aktivováno Menu - Ovladaci panel - Nastaveni - Obecne - Prizpusobeni - Tony - Ton vystrahy (zapnuto).

Na konci hry se Vám zobrazí "Unlock code". Ten si poznamenejte a použijte pro "odemcení"/zalogování cartridge na www.wherigo.com. Kód by mel mít délku 15 znaku. Pokud se Vám ukáze delší kód, kterým nepujde cartridge odemcít, tak zkuste pri odemykání cartridge použít pouze prvních 15 znaku z kódu, který se Vám behem hry zobrazil.

V logu prosím neprozrazujte nic z prubehu hry. Pokud budete mít k vlastní cartridge nejaké pripomínky, tak mi je prosím pošlete pres profil na GC.com. V prípade zamrznutí nebo pádu aplikace mi prosím pošlete i *.GWL soubor vcetne popisu co tomuto stavu predcházelo.

Pro bližší informace o wherigo v ceštine se podívejte na server wherigo.cmelda.net.

Poznámky:

 1. Aby cartridge bylo možné spustit a hlavne dohrát na necem jiném než na PDA, tak jsem ve verzi 1.4 udelal pár úprav. Kdo bude lovit s PDA, tak by oproti puvodní verzi nemel postrehnout žádné rozdíly. Ostatním se pak muže zdát, že neco volí dvakrát. Napr. zvolí Promluvit a pak se jich cartridge znovu zeptá, zda chtejí promluvit – bohužel jsem nenašel jiný zpusob jak danou funkcnost na ostatních zarízeních nasimulovat aniž by to ohrozilo další úpravy v budoucnu. Možná to nekoho bude obtežovat, ale na druhou stranu vám to umožní si tuto cartridge vubec zahrát na necem jiném než PDA.
 2. Vzdálenost, která se Vám behem hry zobrazuje není vzdálenost do stredu zóny, ale k nejbližší hrane zóny. Po vstoupení do zóny doporucuji udelat ješte jeden krok, abyste byli opravdu uvnitr. Nejmenší zóna, kterou je potreba navštívit má rozmery neco pres 10 x 10 m.

Úspešné lovce prosím o uvedení zarízení a prípadne verze WIG playeru, který použili (pro inspiraci ostatním s cím se to odlovit dá).

Peknou zábavu a hlavne úspešné dokoncení cartridge vám preje Guho Team.


Historie:
 • 6. 9. 2009: verze 2.0: Prevod všech obrázku do formátu JPG (Garmin prý PNG neumí zobrazit).
 • 5. 8. 2009: prvni úspešný lov se zarízením Garmin Oregon 300.
 • 27. 7. 2009: verze 1.9: Po splnení prvního úkolu se uživatelum Garmina zobrazí upozornení, aby si zapnuli titulky (pokud je již nemají zapnuté).
 • 22. 7. 2009: verze 1.8: Zkráceny nekteré texty na tlacítkách, protože Oregon delší texty tlacítek proste odrízne (což zbytecne vyžaduje, aby se uživatel více vžil do mysli autora).
 • 21. 7. 2009: verze 1.7: V duchu úpravy 1.5 jsem pro jistotu upravil ješte další úkol, abych zvýšil šanci ho splnit na Oregonu.
 • 20. 7. 2009: verze 1.6: Optimalizace zvuku.
 • 20. 7. 2009: verze 1.5: Úprava podmínky pro splnení 1. úkolu (na Oregonu nebylo možné splnit 1. úkol). Konverze všech zvuku do formátu mp3 (protože ne všechny telefony, kde lze provozovat OpenWIG umí prehrávat OGG).
 • 30. 6. 2009: verze 1.4: Další zvetšení zón, zapracování nekterých pripomínek a oprava chyb na základe informací od prvních lovcu, pokusne jsem pridal texty (lze je zapnout pres Nastaveni zvuku ve složce Inventory – predem upozornuji na to, že se nejedná o kompletní prepis všech zvuku, nicméne by to nyní melo být možné dohrát na zarízení, které neumí zvuky prehrát vubec). Informaci o tom, že tato cache jde odlovit i na necem jiném než na PDA pridám až mi to potvrdí nejaký jiný kacer.
 • 30. 6. 2009: zverejnení clánku o vzniku této cache na wherigo.cmelda.net
 • 28. 6. 2009: FTF s PDA
 • 28. 6. 2009: vzhledem k velkému množství poznámek jsem svoji reakci na poznámky dal na geocaching.cz
 • 26. 6. 2009: verze 1.3: Zvetšil jsem zóny (navíc jsem zjistil, že predchozí verze asi nezobrazovaly unlock kód – toto jsem taktéž opravil)
 • 25. 6. 2009: verze 1.2: Úprava zvuku
 • 23. 6. 2009: verze 1.0 + 1.1: První upload cartridge

Fairy-tale valley

You have to understand Czech to play this cartridge. There is no English version. You can write me an request of English version if you do not understand Czech. Maybe that I will prepare English version if I get more requests.[CNW:Counter]      Hodnoceni
Jak hodnotit
    
Click To Rate This Cache

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

225 Logged Visits

Found it 184     Didn't find it 7     Write note 22     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 32 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.