Skip to Content

<

Cesta do pekel

A cache by Cache.hunter(cz) Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/19/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tahle cesta nebude žádny lacino získaný bodík do statistiky ulovených kešek. Provede vás okolím Moravské Trebové, po cestách, necestách, pres kopce, údolí a hluboké lesy.
Po ceste potkáte také nekolik dalších keší, které si mužete odlovit a nebo, pokud je již máte, tak jen zkontrolovat není-li v nich napr. Travel bug nebo geocoin, který potrebuje poponést k další kešce.

Doporucení: vytisknete si listing, at nezapomenete co po ceste delat! Nebyli by jste prvni a ni poslední za kým se brany pekelné uzavrou a už vás nikdo nikdy neuvidí.
Dále je dobré mít turistické boty, vhodný odev a prípadne repelent. Pozor klíštata se letos urodila!
Pokud máte horské kolo, tak ho vezmete sebou. Cást cesty ho sice povedete, ale pak vám zbytek cesty urychlí.
A pokud vyrazíte pešky, tak je to také pekný výlet a relaxace v prírode.
Délka této multi keše je asi 5 km. Pocítejte proto s jistou casovou nárocností podle toho a jestli budete ješte lovit okolní kešky, tak nejaký ten cas pripocítejte.
Pokud máte možnost nechte si odlov na nejaký pekný slunecný den, at si tu prírodu okolo pekne užijete.

Odlov keše:
Zacínáme tedy na parkovišti supermarketu Lidl, kde mužete zanechat své geovozidlo. Na nedaleké benzinové pumpe jsou toalety, možnost umýt se a nebo doplnit pitnou vodu.
Pro další cestu se budete muset dostat na druhou stranu silnice R35, kde je ale dost velký provoz, tak pozor pri precházení a radeji využijte prechod pro chodce u kruhového objezdu. Hned za prechodem je ješte jedna silnice, tak pozor i tam.

Nyní máte dve možnosti:
Bud jít odlovit nedalekou kešku vodní nádrž M.T. by lukyto (GC1PPGZ)
a nebo nastavit do GPS souradnice prvniho cíle, kterým je rozhledna Pastýrka ( N 49° 44.765 E 016° 39.870 ) a pokracovat dále za šipkou po pešine do kopce kolem kríže až k lesu a pak vlevo podel lesa, až k odbocce „Pod Pastviskem“, kde odbocte vpravo do lesa. Nebo pokracujte po ulici Dvorská až pod sjezdovku ( bude vpravo a slouží na travní lyžování). Zde odbocíte za domkem vpravo na polní cestu a po prudším stoupání se dostanete k lesu. Podél lesa pokracujte vlevo až k odbocce „Pod Pastviskem“, kde odbocte vpravo do lesa.
Zde máte opet na výber:
bud odlov kešky Skála pro pametníky by Cache.hunter(cz) (GC1TQJA) a pak pokracovat v ceste na rozhlednu
nebo jít dále podle GPS až k rozhledne rovnou. Na kopci Pastvisko (516 m.n.) je nová rozhledna Pastýrka.
Její jméno bylo vybráno na základe ankety na webových stránkách mesta. Další možné názvy byly Trebuvka, Psárka, Waldemarka nebo Morava.
Pastýrka je drevená vež s ocelovým vretenovým schodištem a železobetonovými základy. Výška rozhledny je 27 m, vyhlídková plošina je ve 25 metrech.Na tomto míste již dríve (asi pred 100 lety) stávala rozhledna, která nesla jméno knížete Jana Lichenštejna. Ta stála jen asi 10 let a pak jí strhla silná vichrice. Bohužel její zánik byl tragický i pro mladé devce, které v té dobe bylo uvnitr rozhledny a zahynulo v troskách.
Verím, že vás jiste rozhledna naláká k výstupu na vyhlídkovou plošinu, odkud je nádherný výhled do kraje. No vlastne tam budete muset tak jako tak. Souradnice další cesty si musíte vypocítat a pro výpocet musíte znát presný pocet schodu (kovové i drevené) po kterých vystoupete až nahoru. Lépe se mi pocítalo smerem dolu, ale chcete-li mít jistotu mužete pocítat obema smery.
To pekné císlo (A) co vám vyšlo dosadte do výpoctu souradnic další zastávky.

Výpocet souradnic:
A = ...... (pocet všech schodu na rozhlednu)

N 49° 44. (A * 4 + 48)

E 016° 40. (A - 43)

Než ale vyrazíte dále mužete zde odlovit keš ROZHLEDNA PASTYRKA by Medly (GC1T9XC) a pak pokracovat dále.

Zastávka 2:
Podle vypoctených souradnic jste dorazili na místo, kde stojí malá bílá stavba. Vedle ní je dutý strom a uvnitr neho je nekde mikrokeš se souradnicemi další zastávky. Mikro zase dobre schovejte a budte nenápadní. Mohli by vás pozorovat výletníci. Až si souradnice zadáte do GPS a odpocnete si, tak vyrazte dále. At šetríte baterie GPS tak mužete vyrazit po zelené TZ smer Moravská Trebová (rozcestník je na strome za domkem).
Až zacne zase civilizace tak opet spustte GPS.
Zastávka 3:
Stojíte na míste kde se otevírá výhled na cást zámku, farni kostel a vež radnice. Hlavne je zde zajímavá lípa do které by se mohl schovat clovek.. Až si jí prohlédnete tak vyrazte touto lipovou alejí na její konec. Tam je zase dutý storm, tentokrát kaštan. Dříve tu byla schována mikrokeš se souřadnicemi, ale mudlové se tam naučili házet odpad a tak jsem souřadnice umístil na vzdálenější konec zábradlí přes potok. Z nálepek na každé straně mostku odečtěte souradnice poslední zastávky. Tak zase zadat do GPS a pak hurá dále.

A jsme na konci naší cesty. Už jen najít kešku, zalogovat a mužete tvrdit, že jste prošli peklem.
Pro zajímavost, keš je umístena u jedenácti kmenné lípy.

Pri odlovu pozor na mudly at vás nekdo nevidí i když na míste uložení moc živo není. Kešku pak zase porádne ukryjte tak, at ji nenajdou mudlové houbari, ale kešeri ano. A vrchní kryt prosím použíjte jako stříšku, ne opačně jak to bylo nalezeno při poslední kontrole. Kanystr se naplnil destovou vodou a ta natekla do kešky!
Preji dobrý lov a pekné pocasí at jsou výhledy z rozhledny co nejlepší.
Fotky z rozhledny a celé cesty dávejte do galerie. Díky.

Additional Hints (Decrypt)

11 xzraabh yvch arwqr ceruyrqabhg

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.