Skip to Content

<

Townshend International School

A cache by Pumpido Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 6/28/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Townshend International School


CZ: Mou první kešku jsem se rozhodl venovat gymnasiu, kde jsem strávil šest let svého života. Tato škola je dle mého názoru opravdu unikátní a proto si vlastní keš urcite zaslouží. :-)

EN: This cache is dedicated to the high school, where I've spend six years of my life. The school is very unique due to its philosophy and way of life. And it is a beautiful building on an enven more beautiful place.
The major part of this listing is written in Czech only. But most of the information were taken from the school web pages www.townshend.cz, therefore if you are interested in getting more data, you may find them there.

TOWNSHEND
Townshend International School je mezinárodní gymnasium, kde studenti i vyucující pochází ze zemí celého sveta. Výuka studentu je zamerena na schopnost orientace v dnešním globálním svete a prizpusobování se jeho rychlému vývoji.

Škola Townshend International School je otevrena studentum ruzných etnik, ras a náboženských vyznání. K dnešnímu dni se na Townshendu vystrídali studenti z více než 60 zemí, jako jsou napríklad:Albánie, Bolivie, Bulharsko, Francie, Honduras, Island, Itálie, Irán, Japonsko, Jižní Afrika, Kanada, Libanon, Nemecko, Nigérie, Rakousko, Rusko, Recko, Súdán, Španelsko, USA, Velká Británie a samozrejme Ceská republika.


HISTORIE

Škola byla založena roku 1992 jako nezisková organizace. Je inspirována náboženstvím Baha'i a nese jméno Irského humanisty a badatele George Townshenda (1876 - 1957)

Svuj první rok zacala s 25 studenty ve trech pronajatých místnostech krídla základní školy v Hluboké nad Vltavou. I pres veškeré težkosti spojené s multikulturním projektem v bývalém Východním bloku, škola pomalu rostla a potrebovala stále více a více místností.V roce 1996 ukoncil studium první Townshendský rocník. Když dorazily výsledky maturitní zkoušky, 80% studentu melo vyznamenání. V roce 1999 bylo rozhodnuto, že TIS potrebuje vlastní školu a tak zapocala její stavba na pozemku koupeném o mnoho let dríve. V roce 2001 byla stavba dokoncena a Townshend slavil její otevrení za úcasti více než 500 hostu, kterí dorazili z celého sveta.

Areál školy Townshend se nachází na vrcholu kopce s úžasným výhledem na zámek z 13. století, stejne jako na okolní lesy a rybníky. Budova školy je postavena v moderním stylu a je navržena pro približne 350 studentu. Za budovou školy jsou dve dokoncené budovy internátu a další dve jsou stále ve výstavbe.

VIZE

Vize školy Townshend je vytvorení morálního a etnického prostredí, ve kterém se mohou studenti ucit respektovat a ocenovat lidi ruzných kultur a náboženství, a prokazovat tento respekt skrze komunikaci a konzultaci. Skrze výzvy a disciplínu se mohou naucit odpovednosti pro své budoucí životy a prokázat tím spolecnosti velkou službu. Školu by meli studenti opouštet s pozitivním prístupem k životu a schopnostmi použít své znalosti s kreativitou a podnikavostí.

FILOZOFIE
Je v silách každého rodice a ucitele, aby ovlivnoval formování charakteru dítete. Ti, kterí nesou bremeno odpovednosti, si musí být vedomi výsledku svého vedení a výchovy. Musí sloužit jako príklad odvahy, vytrvalosti a obetování. Musí prokazovat péci, soucit a pokoru, a musí vyzarovat sebevedomí, poctivost, chut ucit se a prání být duchovní bytostí.

S temito vecmi na pameti doufáme, škola doufá, že zrídí prostredí, ve kterém se budou rozvíjet nezávislí jedinci, kterí budou dále soužit jako príklady dobrých duševního hodnot.

Cíle
Studium v Townshend International School je pojímáno jako proces, ve kterém se uplatnují všechna odvetví lidského vedení, zájmu a duševních hodnot. Škola Townshend se tedy zameruje na intelektuální, sociální, spirituální a fyzický rozvoj svých studentu.

- Podpora prosperity každého studenta a propojení jeho duševních a fyzických schopností.
- Objevování a pomáhání rozvinout talent a schopnosti každého studenta.
- Podpora studentu v porozumení a ocenení osobnosti vlastní stejne jako ostatních.
- Zrízení príkladných vysokých morálních hodnot.
- Uvedomení si životního prostredí a ekologie.
- Vytvorení citu pro porozumení a životu v globálním soužití a vzájemné závislosti všech vecí, pro vlastní prínos rychle se rozvíjejícímu svetu.

Výuka studentu je umocnena hostujícími recníky, divadelními hrami, soutežemi, prezentacemi, tábory a exkurzemi at už na místních, národních, nebo Evropských úrovních.

Mimoškolní aktivity jsou velmi ruznorodé a nabízí studentum možnost rozvinout a vytríbit svou kreativní a fyzickou stránku. Umení je silne zastoupeno ne jen ve vyucování, ale i v tanecním kroužku a v každorocních divadelních predstaveních. Studenti se dále mohou venovat mnoha sportum.

Pro posílení oddanosti a úcasti v globální soudržnosti, chodí studenti každý týden pomáhat do školek, detských domovu, domovu duchodcu a zarízení pro handicapované lidi.

CZ: K SAMOTNÉ KEŠI

Keš je umístena mimo školní areál, pár metru od brány. Svá geovozidla mužete zaparkovat u školní brány a užít si i nekolikasetmetrovou procházku kolem plotu k viaduktu, který oceňují nejen příznivci železnice. Plus je odsud krásný výhled nejen na školu, ale i na zámek Hluboká. Pokud budete chtít, mužete si samozrejme projít i areál školy. Obyvatelé techto prostor jsou velmi prátelští lidé a zcela jiste vás odsud nebudou vyhazovat. Naopak s vámi spíše s úsmevem prohodí pár slov.

Pred školou je zajímavá socha zobrazující jednotu lidí ruzných národností, na malém kopecku je tzv. Peace Pole, tedy Pól míru a za budovou školy je malá fontánka s posezením a krásným výhledem na zámek.

Pokud navštívíte školní pozemek, vyvarujte se prosím kourení, požívání alkoholických nápoju a podobných vecí.
Vyznání vetšiny obyvatel školy takovéto veci prísne zakazuje a jakákoli podobná aktivita by se dala srovnat s objednáním si Hamburgeru v Indii. :-D

EN: TO THE CACHE ITSELF

The caceh is located outside the campus couple of meters off the entry gate. You may park your geo-cars next to the gate and enjoy a short walk along the fence to a beautiful bridge over a railway. There is a beautiful view there, not only of the school but of the Hluboká castle too. If you feel like it, you may also visit the school campus. The students and staff are very friendly people so there is no way they would kick you out of the campus. More likely they will try to have a little chat with you. :-)

In front of the school there is an interesting sculpture demonstrating the unity of people from all around the world. There is also a Peace Pole on the little hill in front of the school. Behind the school building there is a small fountain with benches around it. From this place there is a wonderful view of the Hluboká castle.

If you visit the campus, please avoid activities like smoking, drinking alcohol, etc.
Religion of most of the people there strictly forbids such things and any such activity there could be compared to ordering a Hamburger in India. :-D


Additional Hints (Decrypt)

Fnzn n wršgr anxevib.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

1,433 Logged Visits

Found it 1,361     Didn't find it 13     Write note 32     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 4     Publish Listing 1     Needs Maintenance 13     Owner Maintenance 3     Update Coordinates 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 88 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.