Skip to content

This cache has been archived.

kaits747: Event is over and out. Se you next year

More
<

Helsingi dessant 6.

A cache by kaits747 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 19 September 2009
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:  large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

NB! Logbook is open from 19.9.2009 at least 16:00 up to 20.9.2009 11:59 AM

two caches hidden on the ship Viking XPRS, Hints are (1) 10 303; (2) save, right corner, under cross[EST] Kes varem käinud on, teab juba, mis üritusega tegemist. Neile aga, kes esmakordsed huvilised, oleks siinkohal tutvustuseks väike essee:

Oli suvi 2004. Istusid Märt ja veel paar geopeitusega seotud isikut laua ümber, ning mõtlisklesid teemal - Eesti aarded on enamasti leitud, peaks minema Helsingisse aardeid otsima, seal neid palju rohkem ja huvitavamadki ehk. 19.septembril 2004 saigi taoline üritus teoks. Tookord oli meid vastu võtmas päris mitu Soome tuntud geopeiturit, kes juhatasid kätte paremad maiuspalad. Tore oli, hakkas meeldima.
Aastal 2005 3.-4. september toimus Helsingi Dessant II, kus sai vallutatud juba ka Helsingist kaugemale jäävaid aardeid. Ilm oli ilus ja üritus läks taas korda.
Nii juhtuski, et toimuma said ka Helsingi Dessant III, Helsingi Dessant IV ja Helsingi Dessant V. Külastatud nende ürituste käigus said Hyvinkää, Lahti, Heinola, Hämenlinna ja paljud teised ilusad Soome väikelinnad. Aardeid, mis kokku leiti, oli ikka päris palju, üks põnevam, kui teine. Ja mis kõige tähtsam, nähtud sai palju sügiseselt värvikirevat ja mitmekesist Soome loodust, puhtaid ja korras asulaid ning päris palju põnevaid ja ilusaid kohti, kuhu tavalise turistina iialgi ei satuks. Kolmel viimasel korral tekkis ka nö. traditsioon otsida "ööaaret".

Ja nüüd siis on käes 6. Soome (Helsingi) dessandi kord.
Loodetavasti paljud dessantnikud alustavad oma reisi 19. septembril hommikul sobiva laevaga Tallinnast.
Kuidas ja millega Helsingisse sattunud geopeiturid edasi oma aega veedavad, pole oluline, tore oleks neid aga kohata õhtul ööbimiskohas.
Ööbimispaik ja logiraamat saavad olema laupäeva õhtul looduslikult kaunis kohas, matkakeskuses, kus ööbida on võimalik naridel, kui neist puudus kätte tuleb, on vaba põrandapinda piisavalt. Koht ise asub koordinaatidel: N 60° 36.767 E 024° 37.833.
Ööbimiskohas ootab meid grillimisvõimalus, saun, järv (loodetavasti ka paat), köök koos varustusega alates külmikust ja lõpetades nõudepesumasinaga. Ja loomulikult lauad, toolid ja magamisasemed. Kuna tasuta siin ilmas ei saa midagi, siis peab selle luksuse eest arvestama pisukese väljaminekuga, konkreetne summa selgub kohapeal ja sõltub osalevate inimeste arvust. Osalemistasu u.5 EUR/täiskasvanu korjab Kaits747 (kogu kamba peale küsitakse meie käest 120eur).
Esko ettevalmistab ööaarde (mõistatus jääb ära).
Pühapäevase päevakava koostamine jääb jälle iga ühe oma teha, kuid niipalju on teada, et peitjad lahkuvad Soome pinnalt pühapäeva õhtul.

Ja nüüd siis reeglid:
 • Selle sündmusaarde võid lugeda leidnuks, kui ajavahemikul 19.-20. septembril 2009 alates kella 13:00 jõuad ööbimispaika ning teed sissekande sündmusaarete logiraamatusse. Lisaks pead Soomest leidma veel vähemalt ühe aarde.
 • Selle sündmusaarde käigus võid liikuda jala, jalgrattaga, paadiga, autoga, trammiga, millega vaid soovid, peaasi on nautida sügisest Soome loodust ja aardeid.
 • Selle sündmusaarde käigus võid aardeid otsida üksi, koos sõpradega või teiste geopeituritega.
 • Selle sündmusaarde edukaks leidmiseks võid kaubelda end teiste geopeiturite autodesse vabade kohtade olemasolul ja pakkuda teistele geopeituritele kohta oma autos või mõnes muus liikumisvahendis.
Mida kaasa võtta?
Kindlasti tasuks kaasa võtta söök ja jook, mida õhtul ja hommikul tarbid ise, ning tahad teistega jagada. Ei teeks paha, kui võtad kaasa söekoti, et toorest liha sööma ei peaks.
Ööbimiseks on olemas narid ja mingi hulk madratseid, kuid et kindel olla pehmes küljealuses, tasuks vastav varustus omal kaasa võtta. Kindlasti on vajalik magamiskott või tekk. Telkimisvõimalus on olemas
Võta kaasa mõned Soomes kehtivad rahatähed. Öömaja eest korjavad raha aardepeitjad kohapeal ja seda seal kehtivas vääringus.
Loomulikult hoia lähedal hea tuju ja seiklusvaim.

Aardekirjeldus võib muutuda ja täieneda, jälgi seda!!!

Palve: Palun andke logiteatega “Will attend” teada oma tulemisest.

Aardekirjeldus võib muutuda ja täieneda, jälgi seda!!!


[ENG] Helsinki Dessant 6. will happen on 19.-20 September 2009, when Estonian geocachers invade Finland to search for the caches, meet with Finnish geocachers, extrade TB-s and Geocoins and enjoy themselves.
A a lot of other geocachers are going to Helsingi on 19.09 morning from Tallinn. Like in previous year, there will be chance to search at least for one cache on the ship.
Further action is up to everybody's own will, but it would be nice to meet you all in the evening at lodging place. The party will be held at hiking center (see waypoint N 60° 36.767 E 024° 37.833.). In the lodging place there are waiting for us some beds and a plenty of space in the floor, a fire place, a lake, hopefully a boat too, sauna, well equipped kitchen. This luxury will cost us a little sum of money (approximately 5,-EUR, altogether 120 EUR) the excact sum will depend on number of participants.
There will be probably a traditional "nightcache" too, that is hidden especially for this event. (planned mystery cache canceled)
Sunday's action plan is again up to everybody own, but hiders are coming back on 20.09 evening from Helsinki.
And now the rules:
 • You have found this event cache, if you find at least one cache in Finland on these given dates and Your log is written into Logbook
 • Each team or geocacher can come by ship (or plane, yacht, canoe, tram etc) that he/she likes, same applies to return to Estonia.
 • Each geocacher searches for caches he/she likes.
 • Each geocacher can join other geocacher or other group , to move around with them as long as he/she wishes and depart to his/her own trails when wishes to.
 • It would be nice to see you at the lodging place.
What to take with you?
Food and drink to eat for yourself and maybe to share with others.
A bag of coal if you like your meat well done.
Your own sleeping equipment, to be sure, that you will have soft mattress. There are some beds and mattresses on the spot, but your own sleeping bag or blanket will be certainly needed. Tenting is possible.
Take some Finnish money to pay for the lodging. And of course good spirit!.

Please post "will attend" log if you are quite sure about your participation

[FIN] Ne ketkä aiemmin on osallistuneet, tietävät mitä on odotettavissa. Niille, jotka ensimmäistä kertaa ovat osallistumassa tässä lyhyt yhteenveto aiemmasta:

2004 kesällä, kun Märt (Leiva) ja muutama muu kätköiljä istuivat pöydän ympärillä ja pohtivat – Viron kätköt alkaa olla löydetty eikä uusia ole tullut, pitäisi varmaan mennä Helsinkiin kätköilemään, siellä kätköja riittää ja ehkä vielä kiinnostavampia. 19. syyskuuta 2004 järjestettiin ensimmäinen tapahtuma. Silloin oli meitä vastassa useita Suomen tunnettuja kätköilijöitä, jotka neuvoivat parhaat kätköt. Oli mukavaa, alkoi kiinnostamaan.
Vuonna 1005 3.-4-. syyskuussa oli Helsingi Dessant II, jossa etsittiin Helsingistä kauempana olevia kätköjä. Yöpymispaikan tarjosi Hyvinkäällä, omassa ja vähän naapureidenkin pihoissa myös Virossa hyvin tunnettu kätköilijäperhe – Esko ja Riitta [artivsolap / Vilosparta]. Ilma oli kaunis ja jälleen kaikki toimi.
Niin sitten järjestettiin myös Helsingi Dessant III, Helsingi Dessant IV ja Helsingi dessant V. Niissä kierrettiin Hyvinkää, Lahti, Heinola, Hämeenlinna ja monet muut Suomen pikkukaupungit. Kätköjä löydettiin paljon, toinen toistaan mielenkiintoisempia. Ja mikä tärkeintä, näimme syksyisen värikästä Suomen luontoa, ja paljon kauniita hyvin hoidettuja paikkoja, johon tavallisena turistina ei koskaan osu. Tutussa yöpymispaikassa tapasimme monia suomalaisia kätköilijöitä, joiden kanssa, vaihdettiin ajatuksia erilaisista sattumuksista, grillattiin yhdessä lihaa ja nähtiin ja vaihdettiin reissaajia. Näillä kolmella viimeisellä kerralla tuli traditio etsiä ns. yökätkö.

Ja nyt on siis aika pitää kuudes kätkötapahtuma. Viron kätköilijät aloittavat oman matkansa 19. syyskuuta aamulla Tallinnasta. Niin kuin aiemminkin , on laivamatkan aikana mahdollisuus löytää vähintäänkin yksi kätkö.
Kuinka ja miten Suomeen osuneet kätköilijät omaa aikaansa viettävät ei ole oleellista. mutta olisi mukava heitä tavata illalla yöpymispaikassa. Aika on näyttänyt, ettei Vilosparran residenssin tilat ole kumista tehty, joten tullaan tapaaminen järjestämään luonnonkauniissa paikassa, jossa voi yöpyä patjoilla tai teltassa. (sisätilat on varattu ensisijaisesti virolaisille). Miten tämän paikan löytää –katso waypoint N 60° 36.767 E 024° 37.833.. Yöpymispaikassa on mahdollisuus grillata, saunoa ja uida järvessä, ehkäpä venekin löytyy, keittiö kaikilla mukavuuksilla alkaen jääkaapista astianpesukoneeseen. Ja luonnollisesti pöydät, tuolit ja makuupaikat. Koska mikään ei ole ilmaista niin pitää tämänkin luksuksen edestä jotain maksaa, lopullinen summa selviää paikanpäällä, riippuen osallistujien määrästä. Paikan kokonaisvuokra on 120 euroa. Kaits747 tulee hoitamaan käytännön järjestelyt.
Todennäköisesti odottaa meitä myös traditionaalinen "yökätkö". Lisakätkö jää pois.
Sunnuntai on jokaisen oman suunnitelman mukaan, virolaiset kätköilijät vapauttavat Suomen illalla.

Ja nyt siis ohjeet:
 • Tähän tapaamiseen voit merkitä "osallistuneeksi" jos 19.-20. syyskuussa 2009 löydät Suomesta vähintään yhden kätkön ja poikkeat tapahtumapaikalla kirjaamaan itsesi lokikirjaan. .
 • Tapahtumassa voit kulkea jalan, pyörällä, veneellä, autolla, ratikalla, aivan millä vain haluat, pääasia että etsit kätköjä.
 • Voit kätköillä yksin, ystävien kanssa tai toisten kätköilijöiden kanssa.
 • Osallistumiseksi voit kysellä vapaita paikkoja toisten kätköilijöiden autoista tai tarjota toisille vapaita paikkoja.
 • Kuitenkin olisi hienoa nähdä Sinua yhteisessä yöpymispaikassa. Lokikirja asu siellä
Mitä pitäisi mukaan ottaa?
Varmasti olisi hyvä ottaa syötävää ja juotavaa, jota illalla ja aamulla tarvitset ja vaikka toisillekin tarjota. Ei ole hullumpaa ottaa mukaan myös grillihiiliä, ettei tarvitse raakaa lihaa syödä.
Yöpymiseen on jonkinlaiset vuoteet ja rajattu määrä patjoja, mutta jos haluat varmistaa, ettet kovalla nuku niin ota jotain alustaa matkaan. Teltailu mahdollista.
Ota mukaan myös Suomessa kelpaavaa rahaa. Kaits747 tulee keräämään maksuja yöpymisestä (noin 5 EUR per iso osallistuja –lapsia ei lasketa). Ja tietenkin hyvä mieli ja seikkailuhenki.

Ole hyvää ja anna tietoja jos olet paikalla. Pistä "will attend" logaus ja me tiedetan ketä etsiä

free counters

Additional Hints (No hints available.)