Skip to content

Bez zábran Letterbox Hybrid

This cache has been archived.

cunik: Jestli nekdy v budoucnu bude uvolnen vstup, pujde z archivace.

More
Hidden : 08/03/2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Krabicka je urcena jen na výmenu GC. Razítko tam prosím nechte.

Každý malý kluk zná své okolí. To aby jednak vedel, kde je co zajímavého, nebo kde muže delat vylomeniny. Když jsme se pristehovali do Bruntálu, tak i já jako správný malý kluk jsem se zacal zajímat o své okolí. Jezdili jsme se koupat do blízkých rybníku. S ostatníma klukama jsme zacali prozkoumávat okolní lesy, otevrené vodárny v lesích, prolezli jsme otevrené bunkry i lomy v okolí. V kostele na Uhlírském vrchu jsme byli jak doma, protože tehdy se tam dalo normálne vlézt. Také jsme se vydávali do staveb urcených k demolici a prozkoumávali je. Každý rozestavený kanál byl výzvou. Vždy po škole jsme se domlouvali, kam ten den pujdeme a co podnikneme, kde jsme ješte nebyli. Ani jednoho z nás nenapadlo, že by se nám mohlo neco stát – nekdo by si mohl zlomit nohu ci ruku, porezat se o nejaký predmet. Byla to doba, kdy jsme nemeli starosti a hlavne žádné zábrany.

Touto krabickou Vás zavedu na místo, kde jsem poprvé lezl po skále (netušil jsem ani náhodou, že tento sport pak budu vyznávat až budu dospelý). Ted, když náctiletým vysvetluji techniku lezeni a ucím je bezpecnosti, tak se divím mojí tehdejší odvaze a nechápu, jak jsem na místo, kde je nyní umístená krabicka, vylezl bez lana, jištení, netušil nic o sedáku a dalších potrebných vecech (to je to bezstarostné a naivní detství). Proto nedoporucuji se na ni vydat tem, co neovládají tento sport. Soucasne tem co si to myslí, radeji pripomenu, že u nás vždy platí, že prvolezec nepadá a meli by na toto pravidlo myslet. Také by odvážlivci, co si pujdou pro tuto krabicku, meli mít zkušenosti s lozením v noci a meli by vedet jak se lozí, když je zastihne déšt v ceste. Sice jsem tam pripravil jistící oka, ale je to jen morální jištení, nikoliv bezpecné, proto tyto oka nepoužívejte pro usnadnení cesty ke krabicce. Nejsou zatmelené a mohou pri vetší záteži vypadnout.

Takže ted prichází na radu návod jak se dostat ke krabicce.
Zaparkujte auto na úvodních souradnicích – je to u garáží a rozhodne nikomu nebude zavazet a odpoledne bude auto ve stínu. Do batohu si dejte sedák, 15m lano, nejakou expresku, smycku, helmu, celovku, razítko, propisku, GC na výmenu. Rozhodne Vás pri logování nebude rušit nejaký mudla. Cesta za touto krabickou se lehce zmenila a proto pocítejte s tím, že se Vám nepodarí se vyhnout vode. Muže se stát, že Vám natece voda do gumáku. Jak použijete kod EFG, tak za sebou ihned vstup zabezpecte kodem EFG at se nekdo nepovolany nedostane dovnitr. Mohli by jste jej tam pak pozdeji nechat, aniž by jste o nem vedeli.

1) na úvodních souradnicích bude potreba splnit pár úkolu:
a) spocítej dopravní znacky, které vidíš z tohoto místa - A
b) spocítej pocet sloupku na balkóne protejšího domu - B
c) spocítej pocet garáží v jedné rade - C
d) vypocítejte D = A – A/A
e) dale budete potrebovat vypocitat cislo EFG. E = B - A; F = D + A; G = C - 2xA
Kontolní výpocet: A + B + C + D = 25

1)postav se tak, abys mel potok za zády a vydej se smerem D hodin a to (C+A+D)xB metru

2) ted se vydej smerem, kam už auta nesmejí a ujdi D x C x B metru

3) pokud nekde vidíš nápis: BR 2371, tak jsi na správné ceste. Postav se tak, aby jsi mel nápis za zády a jdi skoro prímo za nosem A x B metru

4) Neco by melo upoutat Tvoje oci (budeš tam jiste potrebovat baterku), tak se vydej tim smerem. Jiste se Ti bude hodit EFG.

5) dodej si odvahy a jdi pro krabicku. Drž se porád rovne. Až to dál nepujde, zvedni oci a uvidíš, že je možné pokracovat dál. A tak pokracuj opravdu až tam, kde to bude koncit.

Doporucuji a nedelám si legraci, jít pro tuto krabicku minimálne ve dvou. Pred pátým bodem nekomu zavolejte, kam se vydáváte, a že pokud se do hodiny neozvete, tak se asi neco stalo a je potreba privolat pomoc. Používejte bezpecnostní prostredky a uvedomte si, že na zbytek cesty se vydáváte na vlastní nebezpecí a svoji zodpovednost, jste si toho plne vedomi a nebudete me za prípadný úraz obvinovat.

Additional Hints (No hints available.)