Skip to content

Certova skala/Devil's rock Multi-Cache

Hidden : 08/27/2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Čertova skála

K získáni keše není zapotřebí lézt na skálu (jdete-li doporučenou cestou). Kdyby vás náhodou napadlo horolezovat, přečtěte si nápovědu! Všechny informace o stages jistě znáte z keše „Procházka Tišnovem“, tudíž vás jimi již zatěžovat nebudu a zvolím pohádkovější pohled na tyto objekty.

Stage 1

Cestu zahájíme symbolicky v Pekle (N 49° 20.993, E 016° 25.170). Nebo spíše u pekla. Zde budete chtít po čertovi aby vám řekl, kde pořádá své večírky (Čertova skála). Bohužel ďábel není příliš sdílný, a  dá vám pouze pár indicii. Vám nezbývá nic jiného než navštívit další pekelné instituce.

V útrobách Pekla se nachází????

a) Muzeum Tišnovska A=9

b) Informační turistické centrum A=16

c) Hospoda A=0

d)Bývalý obchod s domácími potřebami, teď nic A=36

 

Stage 2

Další zastávkou je radnice (N 49° 20.926, E 016° 25.384). Starosta, odvěký satanášův přítel, samozřejmě jako obvykle není k zastižení, a proto budete muset sečíst všechny číslice, které obsahuje cedulka s úředními hodinami. (číslice jsou 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9) Tím sice starostu nevyčarujete, ale získáte indicii B.

Stage 3

Poslední pekelnou instituci naleznete v kostele (N 49°20.916, E 16°25.450). Bůh zapírá spolupráci s čertem, a tak musíte dokázat, že se ďábel podílel na stavbě kostela.Pekelníci jsou od přírody lína stvoření, takže bude stačit jen, když odhalíte všechny falešné okna (tj. nejsou ze skla, ale pouze namalované). Počet namalovaných oken je C. Prosím nezkoušejte pravost oken házením kamenů, protože tišnováci jsou na svůj kostel hákliví. Lze to poznat pouhým okem, protože se světlo odráží pouze od skla. Při nejhorším se dá zeptat domorodce.

Výpočty

D=[(A*b):C^3-69]*druha odmocnina z A

E=(B-A)*C*10+651

F=D-242

G=D+256

H=G-115

I=F+15^2

Čertova skála - N 49° 20.D              

                        E 016° 24.E

Kontrola správnosti je, že jedno z těchto písmen vychází jako by je stvořil ďábel :-D.

Parkoviště 1- N 49° 20.F              

                        E 016° 24.G

Parkoviště 2 -N 49° 20.H              

                        E 016° 24.I

Samotná cesta k cíli

Nyní již máte vše potřebné, a tak si můžete sednout v parku u kostela, vše vypočítat, pokochat se výhledem a s hrůzou zjistit že se skála nachází na kraji Tišnova (no doufám, že jste si nemysleli, že bude někde v centru).Vyznáváte-li cestování autem, můžete jej nechat na parkovišti 1 nebo 2 záleží odkud jedete. Samozřejmě dal to jde autem také, ale cesta má spíše terénější ráz → hrozi poškrábání laku nebo zničení podvozku. Dále pak majitel zahrady (parkoviště 1) nebo majitele domu (parkoviště 2) nejsou rádi, když kolem jezdi auta. Ostatní můžou použít tyto body k nalezeni cesty ke kešuli. Z této polní cesty odbočte až když vaše GPS šipka svírá s cestou úhel 90°. Pěšinka ke skále je totiž špatně vidět, a tak se vyhnete prodírání křoviskama.

Jestliže jste došli až ke skále nemáte ještě vyhráno. Čert obdařil toto místo špatným signálem, tudíž se lze spoléhat na šipku jen do doby než vlezete do lesa. Pak doporučuji pouřít hint.

Chtěl bych upozornit že:

-kolem cesty před skálou bývala skládka (někteří "dobráci" si toho nevšimli a sváží zde bordel stále) a i po vyčištění se zde můžou nacházet nebezpečné předměty pro děti, kola…

-místo bývá využíváno k mnoha večírkům, takže pozor na opilé mudly a střepy

-pozor na valící se kameny, udržujte rozestupy (platí i pro fanoušky Rollings Stones!!!)

-nelezte na skálu. Toužíte-li po výhledu lze to obejit, musíte počítat s možnou likvidací svého oblečení případně s nějakým tím zraněním

Pozor! soutěž!

Vzhledem k tomu jak se místo neustále znečišťuje, vyhlašuji soutěž! Každý kdo se zúčastní vyhrává dobrý pocit, že pomohl přírodě a přispěl ke zlepšení místa pro další kačery. K zúčastnění stačí uklidit alespoň jeden odpadek (nejlépe vyhozením do popelnice).

 

Devil‘s rock

It isn’t important to climb on the rock for the cache. (If your journey starts from parking) If you are thinking about climbing, read the hint.

Stage 1

You start before “Peklo” (Hell house) where lived very bad owner, who had killed his guests. Now there isn't here pub, but what is inside “Peklo”. If you tell it to devil, you get the first piece of the puzzle A.

1) Museum of Tisnov A=9

2) Touristic information centre A=16

3)Pub A=0

4) exhouse’s equipment shop, now nothing A=36

5) Branch of some Czech party A=1028

Stage 2

You are before town-hall. Mayor isn’t here as usual. So look at the opening hours and count up all of numeral symbols (numeral symbols: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9). You don't find out why mayor isn’t here but you get the second piece of puzzle B.

Stage 3

The next destination is church. It is nice building but something is wrong. Some windows above doors are only painted. How many false windows are in the church is C. Please don’t throw stones to the windows!!! Habitants of Tisnov very like it. It is simply to find result, because light is reflected only from glass. Or you can ask somebody for it.

Now you have got all of pieces of puzzle. You can sit on some bench in the park, look out on the Tisnov and complete puzzle.

Now a little of Math, counting

D=[(A*b):C^3-69]*square root of A

E=(B-A)*C*10+651

F=D-242

G=D+256

H=G-115

I=F+15^2

Devil‘rock- N 49° 20.D              

                  E 016° 24.E

Check of quallity results-some result is magic! Like devil makes it :-D.

Parking 1- N 49° 20.F              

                 E 016° 24.G

Parking 2 -N 49° 20.H              

                 E 016° 24.I

Way to cache

If you are ready, you can go on. You can use parking 1 or 2 if you like traveling by car, but don’t go at the path by car. It is dangerous for your car and owners of properties next to the path don’t like it!!!

I want to say you (attentions):

-this place was dump! Some people clean it but here are maybe some dangerous things for bicycles or children.

-This place can be used for parties, pay attention to drunken people or broken glass

-Devil gets this place very low signal. You can believe the GPS only before enter in the forest. After it use hint.

-Don’t climbing on the rock!!!

-Pay attention to the rolling stones, make big spacing (spacing make Rolling Stones fans too!)

 

Additional Hints (Decrypt)

  PM:Cb xnzraaéz finuh anubeh ceízb cebgv iáz yrží, gb cb prz inšr feqpr gbhží./RA: Fgenvtug hc nobir gur fgbarf svryq.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)