Skip to Content

<

Pevnost sv. Floriana

A cache by LooperCZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/16/2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pevnost svateho Floriana

Legendy

Pokud vaše elektronické buzoly fungují správne, stojíte práve pred centrální požární stanicí Hasicského záchranného sboru Olomouckého kraje, jak jinak než v Olomouci.

Dlouhé hodiny bych mohl krmit vaše uši údaji o Integrovaném záchranném systému, o bezchybné koordinaci jeho složek pri záchranných akcích, o každodenních hrdinských cinech presahujících síly a chápání bežné populace. Mohl bych, ale nebudu. Pokud obetujete trochu svého casu, vždy se najde nekdo, kdo vás rád treba i s detmi provede stanicí a odpoví na všetecné dotazy.

Ale ted vážne. Lhal bych, kdybych tvrdil, že tahle cache nemá za úkol malicko zviditelnit a zpopularizovat práci téhle particky chlapu od 20 do 60 let, kterí tráví zhruba tretinu života tím, že obetují své vlastní zdraví na oltár pomoci druhým. Mám dojem, že od techto zhruba 70 maníku rozdelených do trí smen nikdy neuslyšíte na vaši prosbu odmítavou odpoved. Jsou za tou žlutou zdí a cekají. Povídá se o nich, že jejich práce je jim posláním. Sami to nikdy nereknou, ale asi na tom neco bude.

Další, oficiální a pro verejnost patricne uhlazené údaje najdete na http://www.hzsol.cz. Skutecnost ovšem bývá daleko divocejší :o)Když tedy zkousnete fakt, že jsem stvoril parádní samožer :o) a odpustíte mi, mužete si vychutnat keš, kterou jsem pripravil tak, aby pobavila a snad i potrápila.

Pár postrehu ke keši: Z kamer nad vaší hlavou nemejte strach, budete mimo jejich zorné pole. Keš je po předešlém zcizení napevno. Dále pak rozhodne doporucuji NEZAJÍŽDET auty do prostoru pred garážemi. Jednak vzbudíte pozornost, jednak hasicské vozy jsou pri stretu mnohonásobne težší a pruraznejší než vaši miláckové a jednak vás okamžite prijde nekdo vyhodit. Takže drive-in ne. Keš je ukryta tak jak je, sice mám možnost kontrolovat ji každý tretí den, ale to neznamená, že budete flákat její zpetné uložení. Nejdrív, než zacnete cokoli prehrabovat a rozebírat, nedejbože pácit a lámat, radši koukejte. Šetrte místem v logbooku, uvítám sice vaše razítka a samolepky, ale slova díku a a své nadšení mužete vyjádrit v logu elektronickém. Cache je velikosti micro, ovšem na filmovky a podobné zhovadilosti nehrám, takže je vše jinak. Drobnosti pro FTF a ostatní se tentokrát nekonají, odmenou vám budiž pocit, že jste dobre pobavili pár cacheru za tou žlutou zdí :o)

To by tak mohlo být všechno, hm. Vzhuru do boje.


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

2,630 Logged Visits

Found it 2,551     Didn't find it 18     Write note 29     Temporarily Disable Listing 9     Enable Listing 9     Publish Listing 1     Needs Maintenance 7     Owner Maintenance 6     

View Logbook | View the Image Gallery of 42 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.