Skip to Content

<

Poludnový Grún

A cache by ratkiller Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/26/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Poludnový grún (1460 m) je vrch na hlavnom hrebeni Krivánskej Malej Fatry medzi stenami a Stohom. Dobrý vyhliadkový bod. Jeho severozápadný hôlny chrbát sa využíva v zime na lyžovanie. Pre turistov a lyžiarov slúži aj Chata na Grúni, z ktorej vedie výstup na vrchol.

Turistické trasy:

• cervená znacka 3: Cast hrebenovky, z ktorej je výhlad na celú Vrátnu dolinu. Zo Sedla nad Hromovým (1550 m) na Poludnový grún (1460 m), približne 45 min (no, ako pre koho... :D)

• žltá znacka 9: Z autobusovej stanice Vrátna výtah (750 m) cez les bez výhladu ku Chate na Grúni (970 m) približne hodina cesty. Od chaty na Poludnový Grún vedie trasa lúcnymi a strmými svahmi, cesta približne 75 min.

Týmto doplnam Hrebenovku o dalšiu cache... a preco som si vybrala Poludnový Grún? Lebo pri ceste z neho na Chatu pod Grúnom som chcela prvýkrát v živote (zatial aj posledný) pri turistike umriet... A možno by som aj, keby sa dalo niekde rozumne zastavit... Pokial nebudete pokracovat dalej hrebenom, môžete si to skúsit sami... No potom nenadávajte, varovala som Vás :)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

1,704 Logged Visits

Found it 1,670     Didn't find it 14     Write note 11     Publish Listing 1     Needs Maintenance 6     Owner Maintenance 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 189 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.