Skip to Content

<

Lepsi nez zivot!

A cache by Jenufa, Jkalabek, TPK Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/30/2009
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ahoj kamarádi, tak Vás skoro po roce vítáme u nového dobrodružství, které jsme si pro vás pripravili. Doufám, že se cekání vyplatilo a vy budete spokojeni s výsledkem. Predem chci ale ríct, že tahle krabicka není urcena pro všechny. Na toto jsem upozornoval i u krabicek predešlých, ale u této to platí dvojnásob. Je opravdu složitá a klade velké nároky na lovce jak po stránce fyzické tak po stránce duševní. Ti kdo s námi mají už nejakou zkušenost tak snad tuší o cem mluvím. A ti co nás ješte neznají tak brzy zjistí. Vrele doporucuji odlov v týmu, který si myslím bude nezbytný pro úspešné dokoncení celé mise. Tem, kterí s námi ješte nemají žádnou zkušenost doporucuji „ošahat“ si naši práci na nekteré z našich predchozích krabicek (GC1G4VK, GC1GY6W, GC1JXV5 a GC1JXVK) at alespon tušíte do ceho jdete. Pri lovu totiž uvidíte veci co jste ješte nevideli (plakat dospelé chlapy) a uslyšíte co jste ješte neslyšeli (skrípení zubu). :)

Celé dobrodružství vzniklo na motivy, dle mého soudu, úžasného britského seriálu Cervený trpaslík který je dílem Roba Granta a Douga Naylora. Vašim úkolem bude vžít se do postav hlavních hrdinu a spolecne absolvovat návrat z hlubokého vesmíru zpet na rodnou planetu. A vezte že cesta to bude velice dlouhá a složitá. Vždyt musíte urazit pres 3 000 000 svetelných let, abyste se opet setkali s naší Zemí. Budete se muset potýkat s nástrahami nehostinného prostredí hlubokého vesmíru, rešit složité problémy a bojovat se záludnými nepráteli. Aby byla vaše cesta úspešná doporucuji nejprve doplnit znalosti v oboru astrofyziky, astronavigace, fyziky, chemie, optiky, lékarství a vlastne snad všech vedních oboru co znáte i neznáte a samozrejme se seznámit se seriálem Cervený trpaslík na jehož námet toto dobrodružství vzniklo. Znalost seriálu samozrejme není podmínkou úspešného dokoncení celého dobrodružství, ale každopádne vám to usnadní cestu k cíli a hlavne se snad víc zasmejete. Jako zdroj informací doporucuji výborne zpracované stránky www.cervenytrpaslik.cz

PS: Atributy u krabicky zámerne neuvádím. Bohužel pro ne není na stránce dostatek volných polícek. Takže pocítejte s tím, že budete potrebovat veci pro lov našich krabicek potrebné a ješte mnohem víc. Samozrejmostí je nová 9V baterie, radeji si vezmete dve.

PPS: Jo a málem bych zapomnel, na úvodních souradnicích (Na, Ea) krabicku nehledejte :)

TPK

Pripraveni? Pokud ano tak vzhuru!
Na zacátek jsme pro vás nachystali malý návod jak celé dobrodružství absolvovat. Berte to jako zkoušku jestli má cenu se do toho vubec pouštet.

B … rok narození Davida "Cinzano Bianco" Listera
I … pocet dílu seriálu natocených od roku 1988 do roku 1999 (celkem 8 sérií)

Ns = Na + ( I - 224 ) / 1000
Es = Ea + ( B + 343 ) / 1000


Gratuluji úvod jste zvládli, ale ješte porád si to mužete rozmyslet. Ne? Tak tedy STARUJEME!

Toto je volání o pomoc težarské lodi Cervený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v dusledku ozárení. Jediní, kdo prežili, jsou Dave Lister, který byl v dobe nehody na lodi ve stavu nevedomí, a jeho brezí kocka bezpecne uzavrená ve skladišti. Takže po probuzení za tri miliony let je Lister pouze ve spolecnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kocky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého clena posádky.

… nekde uprostred hlubokého vesmíru kolem roku 3 002 181.

Nh = Ns + ( Y + 623 ) / 1000
Eh = Es - ( F - 201 ) / 1000

Lister: Rimmere musíš s Krytonem dávat vetší pozor. Málem se me vás s Kocourem nepodarilo najít.
Rimmer: Listere ty toho nadeláš, meli jsme to všechno pod kontrolou a popravde vubec se mi odtud nechce. Mohli jsme to tady alespon nekam dotáhnout. Všichni z toho šíleli!

Nk = Nh - ( E - B + F + 1111 ) / 1000
Ek = Eh - ( I - P + Y + 133 ) / 1000

Rimmer: Krytone, po tom posledním výletu se mi zdá, že Kosmik není ve stoprocentní forme. Zkus se podívat na motor, zdá se mi, že je potreba opravit klikovou hrídel.
Kryton: Ale pane Rimmere, kliková hrídel byla naposledy použita u spalovacích motoru v 21. století. Kosmik využívá úplne jiné technologie.
Rimmer: Musíš me porád opravovat ty gumová palice! Proste to oprav a nezapomen že až to dodeláš tak te ceká lekce pilotování Kosmika. Kosmik je v doku na palube 13. v doku C.

Nx = Nk + ( V - 55 ) / 1000
Ex = Ek - ( Z + 642 ) / 1000

Lister: Ahoj Rimmere, tak se ti to konecne podarilo gratulujeme! Jinak co na to ríkáš? Krásný exemplár co? Ale dost recí docela jsem dostal hlad co ty nato Kocoure?
Kocour : Jasný Listere co si takhle uvarit Rimmerovu oblíbenou polévku Gazpacho? Krytone jaký je recept?
Kryton: Pane to je úplne jednoduché:

GAZPACHO = 1/2x OKURKA + 1x PAPRIKA + 8x RAJCE + 1/2x CIBULE + 2x CESNEK + 3x OLEJ + 2x OCET + 2x PROTLAK + 1x SUL + 1x PEPR

Jo a hrnec najdete na

Nq = Nx + ( G - 6466 ) / 1000
Eq = Ex - ( U + 2185 ) / 1000

Lister: Tak to byla bašta, jen mi není jasný Rimmere proc sis to tenkrát chtel nechat ohrát. Vždyt prece každý malý díte ví, že polévka Gazpacho se podává zásadne studená. Je cas zvednout kotvy. Domov ceká.

Nw = Nx + ( GAZP - 1651 ) / 1000
Ew = Ex - ( ACHO - 4107 ) / 1000Rimmer: Pánové, zatímco si tam cpete bricha tak tady máme porádný problém.
Lister: Co se deje Rimmere?
Rimmer: Pri pruletu tou poslední elektromagnetickou bourí se úplne rozhodily všechny prístroje.
Lister: Kocoure je potreba abys zapojil svuj cvicený nos a zase nás zorientoval.
Kocour : Jasne Listere.
Lister: Jo a až se ti to podarí tak tam hod kurz na vesmírnou prádelnu. Nechal jsem si tam preprat spodky. Nevím proc, ale Kryton mi to nechtel udelat.
Kryton: Pane opravdu odmítám krotit prádlo, které se samo pohybuje a zacíná projevovat vlastní inteligenci!

Ne = Nq + ( X + 93 ) / 1000
Ee = Eq + ( S + 1605 ) / 1000

Lister: Ti tupci! Jak jen mohli!
Kryton: Co se deje pane Listere?
Lister: To snad není pravda! Jen se na to podívej Krytone. Ti nímandi v prádelne mi samozrejme neprohlídli kapsy a podívej jak to dopadlo! Ten inzerát už nedá nikdo dohromady.
Kryton: Nebojte se pane Listere s mým novým kýlním nástavcem na žehlení to bude hracka.
Lister: Tak to bylo neco! Ješte nikdy jsem nezažil takový pocit. Tohle bylo opravdu lepší než život. Málem jsem zapomnel že letíme domu. Co to vzít pres casovou díru? Myslím že by nám to mohlo dost urychlit cestu. Vstup do ní je kousek odtud. Letíme tam!
Rimmer: Kocoure drž to porádne at nenarazíme do steny té casové díry!
Kocour : Ale jo porád delám co mužu.
Lister: Uff támhle je konec. Ale bylo to o fous. Mám pocit že pri pruletu poslední smyckou jsme prišli o fázovou trysku a zacíná stávkovat navicomp asi to bude chtít nahrát znovu zdrojový kód a tu trysku vymenit. Naštestí je jedna náhradní tryska v nákladovém prostoru, Krytone skoc se tam podívat.

Nz = Ne - ( A - 112 ) / 1000
Ez = Ee + ( N + 633 ) / 1000

Kryton: Pane Listere, Kocour mel pravdu tryska tam opravdu je. Bohužel ji nedokážu namontovat sám. Budu s tím potrebovat pomoct. Je duležité dukladne ji tam upevnit.
Lister: Tak a jeto. Dobrá práce Krytone! Tryska je na svém míste ted jen spustíme její diagnostický test a máme vyhráno. Rimmere nevíš jak se spouští?
Rimmer: Vubec me neprekvapuje že nejsi schopen udelat tak jednoduchou vec. Je potreba propojit ty dva kontakty a diagnostika se sama aktivuje. Tohle by zvládl každý ignorant.
Lister: No jo ty magore, už nám to jede. A ted zpátky do kokpitu, venku se mi ani trochu nelíbí.
Rimmer: Jak nelíbí? Myslel jsem si Listere, že když jsi se dal ke spolecnosti, která pracuje ve vesmíru tak ho máš rád. Proc jsi teda vubec k Jupiterské dulní nastupoval?
Lister: Ale to bylo tak …
Rimmer: … hmm tak vidím, že si se nechal ukecat jako každý druhý pako co sloužilo na téhle lodi.
Lister: Puvodne jsem chtel mít farmu na Fidži a prodávat tam párky a koblihy, ale nemel jsem na to dost penez tak jsem tohle bral jako prestupní stanici. Ale nejak se mi už 3 000 000 let nedarí nastoupit na lod co by letela tím smerem!
Kocour : Hele vždyt tohle já odnekud znám, ucili nás to v kocicí škole. Ríkali nám, že otcem všech kocicích lidí je Cloister. Vypadá jako král, prináší koblihu a zlatý párek. Cloister je jiný jméno pro boha. Podle povesti byl Cloister v hibernaci, aby zachránil Frankensteina, což byla první kocka, ze které pak vzešly všechny ostatní.
Lister: Hele Kocoure, vždyt podle toho vyprávení jsem to prece já! Frankenstein byla moje milovaná kocka a já jsem byl ve stázovym poli. To je jako hibernovanej! Já jsem Váš buh.
Kocour : No jasne ty jedna opice hloupá, ty a buh!? Legraci si delej tady z dutohlava a ne ze me. Nekde ve skrínce mám záznam na kterém je vyprávení starého kocicího kneze, který žil na Cerveném trpaslíkovi. Napsal ho tesne pred svou smrtí, to už byl tenkrát moc nemocnej, aby se prý ta legenda nezapomnela. Jestli chceš tak ti ho donesu. Me je stejne nanic vubec tomu nerozumím. Mám ho nekde ve skrínce.

Ni = Nz + ( T + 146 ) / 1000
Ei = Ez + ( H - 4971 ) / 1000

Lister: Clovece Kocoure! Vždyt v té legende je popsaná cesta na Fidži! Vždyt my mužeme letet domu! Jediné co je potreba zjistit je poloha vstupu do Cerví díry. Hele Krytone ted me vlastne napadá, co je to ta Cerví díra?
Kocour : Pane je to vlastne takový tunel ve strukture casoprostoru, casto zacínající a koncící v minulosti ci budoucnosti, jeho ústí je zpravidla na opacném konci vesmíru.
Lister: Jo, jo díky, moc moudrej z toho nejsem, ale vlastne nám stací zadat pár informací do navicompu a zámek od tehle dverí se otevre a my mužeme letet domu. Takže se pánové držte pojedeme pekne z ostra!)

Lister: Hele ono to funguje! Letíme tam. To je jízda! Podívejte tohle je prece Alfakvadrant! Támhle je Pluto a kousek dál Titan, odtud jsem si na Cerveného trpaslíka privezl Frankensteina. A tady Ganymédes tam jsem trávil s Kristine líbanky.

Lister: Pane bože a tam! Tam je ZEME! Kluci tak ono se nám to opravdu podarilo! Díky!

Np = Ni + ( D - 282 ) / 1000
Ep = Ei - ( W + 589 ) / 1000


Tak a tady naše dobrodružství koncí. Kamarádi z Cerveného trpaslíka se po strastiplné ceste opet vrací na Zemi. A co je tam ceká? To zjistí jen oni sami. Pokud to opravdu chcete vedet? Tak se podívejte na poslední tri díly, které vznikly v roce 2009 a celou sérii uzavírají.
Vám nezbývá než pogratulovat. To, že jste se dostali až sem o necem vypovídá. Myslím že titul Geodrsnák, ac se k této krabicce prímo nestahuje, presne vystihuje toho kdo dokázal celé dobrodružství bez úhony prežít a já pred vámi smekám. Jste dobrí!
A pamatujte že pokladem není jen krabicka samotná, ale hlavne vzpomínky na dobrodružství prožité pri honbe za ní a v neposlední rade i místo samotné.
Doufám, že se vám celý príbeh líbil a naši snahu odmeníte nejakým zajímavým logem prípadne zápisem do bookmark listu.
A co bude dál, ptáte se? Neco urcite, každopádne Vám doporucuji všechny promenné nalezené pri tomto dobrodružství peclive schovat! Nikdy nevíte kdy se vám mohou hodit ;) .S pozdravem TPK


Obsah krabicky pri založení : Logbook, karta s názvem keše (prosím neodnášejte), pravidla, tužka, propiska, turistická známka Pozoric, pametní karta pro prvních 20 nálezcu. Karty jsou urceny pro všechny cleny týmu pri hromadném odlovu. Zkontrolujte si jakou kartu berete. Jsou ocíslovány podle poradí odlovu. Do logbooku a následne logu prosím uvedte jestli jste odlovili samostatne a nebo formou skupinového odlovu, což doporucuji s ohledem na bezpecnost, uvedte i pocet clenu týmu. Do logu prosím neuvádejte žádné podrobnosti ohledne umístení jednotlivých skrýší a zpusobu jejich odlovení. Naopak budu rád když mi pošlete Vaše zkušenosti a zážitky z odlovu na email. Prosím nenechávejte na jednotlivých místech žádné veci at z toho není za chvíli smetište. Díky.
Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.