Skip to Content

This cache has been archived.

sklinka: zrusim

More
<

Vyhlidka na Vaclavov

A cache by sklinka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/06/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš vas zavede na vyhlidku vaclavova ktery jde videt o neco vise nez je kes umistene-

S touto keškou se podivate na panoramato Valavova.(neni moc dobre videt protože jsem kes musel vlozit na jine mosto nez jsem zamíslel dekuji za pochopeni

Neco o obci vaclavov: Obec Václavov u Bruntálu se nachází v okrese Bruntál, kraj Moravskoslezský. Ve dni 3. 7. 2006 zde žilo 488 obyvatel.
Obec má dve cásti : Dolní Václavov
Horní Václavov

Obec Václavov u Brutnálu vznikla v roce 1950 sloucením dvou dríve samostatných vsi Dolní a horní Velkrub soucasne prejmenovaných na dolní a horní Václavov.První písemná zmínka pocházi z roku 1405.
Dolni Václavov
V roce 1945 byla obydlena pouze nemci. Do roku 1385 se obec jmenovala Nikolsaus a padala pod vrchnost opasko-hlucínského vévody Mikuláše III.teprve v roce 1444 byla obec pridelena k Bruntálsku.Prvni drevený kostelík si v 16. stoleti postavili protestanti.Na stejnem miste se v roce 1754 noví kostel .ktery stoji na samem konci dolního Václavova První škola byla zbudována v roce 1902.
Horní Václavov
Tato cást obce Václavov spadal do vlastnictví opolského knížete vévody Vladislava a 1405 ji získal vévoda Mikulaš III.V roce 1474 se obce zmocnil Ceský a Uherský král Mariáš Korvín .v roce 1872 byla postavena škola.dominantou obce je kostel Panny Marie z roku 1755.
To je vše k obci Václavov.

Vyhlídka je zde take na horu Praded a na celý hrubý Jeseník.Kdyz se mirne natocíte je odtud videt take Uhlírsky kopec a Nízký Jeseník.

Na zaver prosím peclive kesku zameskujte,mudlu se zde moc neprochazi ale kdyby.
Doufam ze nebudete mit vyhrady kvuli umisteni dekuji a preji prijemny lov

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.