Skip to Content

This cache has been archived.

J.B.Santini: Už ubehl více jak týden po eventu, proto první rocník CLIMBání uzavírám. Vaše logy nás organizátory velice potešili a pokud se zase vše podarí, na príštím rocníku CLIMBání navidenou.

More
<

CLIMBání

A cache by J.B.Santini & Chemic77 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 21 February 2010
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Proc zrovna event na umelé stene?

 Pred více jak 2 lety mne poprvé kamarádi vytáhli na umelou stenu a já díky tomu zažil neopakovatelné zážitky. Sice jsem se následující dny skoro vubec nenajedl, jak mne bolely prsty, ale pomalu a jiste jsem díky tomu prehodnotil, jak trávit volný cas. Jsem strašne rád, že jsem mel tu možnost dostat se k lezení, nebot nyní si bez lezení nedokážu život skoro predstavit. Díky tomuto eventu bych vám také rád umožnil nacuchnout k tomuto druhu sportu a vyzkoušet si ho na vlastní kuži.

 

Kde a kdy se bude konat?

 Tento netradicní event se uskutecní  v nedeli 21.2.2010 ve trech turnusech a to

od 10:00 - 11:45,

od 12:00 - 13:45,

od 14:00 - 15:45

na umelé lezecké  stene v Ceských Budejovicích
(Soucástí umelé lezecké steny je i bar s restauraci. Bohuzel restaurace je v nedeli uzavrena, ale bar vam bude plne k dispozici.)

Úvodní souradnice Vás zavedou pred vstup do lezeckého centra, které se nachází v prvním patre napravo.

Po otevreni dveri se ocitnete v restauraci, kde u predem oznaceneho stolu vyckejte do prichodu Santiniho a Chemic77.

Zadame vas, abyste dodrzovali nasledujici pokyny a postup pro pristup do prostor konani eventu!!!
Pri nedodrzeni nasledujicich instrukci ztratime kontrolu nad situaci a primo tim ohrozite bezpecnost nejen svou, ale i ostatnich ucastniku!!!


u Chemic77 provedete nasledujici:
- nahlasite svuj prichod na event
- odevzdate radne vyplnene a podepsane prohlaseni o seznameni se s pravidly chovani na stene (po radnem prihlaseni na tento event, vám jej posleme emailem)
- vyzvednete jmenovku se svym jmenem - coz slouzi pro jednodussi orientaci v prostoru lezeni (nemame vyhrazeny prostor jen pro sebe). Jmenovku je NUTNE nosit na viditelnem miste !!!
- zaplatite vstupne
- obdrzite klicek od skrinky v satne, lezecky (boty) a sedak

u J.B.Santini provedete nasledujici:
- pozorne vyslechnete pouceni pro chovani v prostorach lezecke steny
- obdrzite presne instrukce o zakladnich bezpecnostnich zasadach pri lezeni
- projdete si zakladni zpusoby lezeni a jisteni

V pripade nejasnosti ohledne lezeni a jisteni se ihned ptejte na detaily !!!

Pote se vam budeme v nasledujicich 2 hodinach venovat spolecne s dalsimi kacero-lezci a pri vasich prvnich kruccich na umele stene, vam budeme pevnou oporou.

Pri odchodu z prostor lezecke steny vyhledejte Chemic77 a ridte se nasledujicimi pokyny:
- odhlaste svuj pobyt v prostoru lezecke steny
- odevzdejte vypujcenou vystroj a obuv
- klicek od vyklizene skrinky odevzdejte u baru, za coz dostanete vratnou zalohu 20 Kc (finance jsou rozepsany nize)


Po skonceni lezeni neni nutne ihned opoustet cely prostor objektu. V klidu si muzete sednout v restauraci a s ostatnimi se podelit o sve zazitky a dojmy.

 

Pro koho je urcen?

 Event je urcený predevším tem odvážným, kterí by si chteli poprvé v živote vyzkoušet a naucit se základy pohybu na umelé stene, ale i pro ty, kterí k tomu už malinko nacuchli, a chtejí si zopakovat své lezecké dovednosti.
Jelikož je to má první zkušenost s takovýmto druhem akce, poprosil bych vás, abyste zanechali své malé ratolesti doma. Pokud preci jen deti na tu dobu nesveríte nekomu jinému, bude pro ne zajišten náhradní program (napr.: pod odborným dohledem si budou moci zalézt na bolderu). Protože je to má první zkušenost, prál bych si, aby byli deti poprvé mimo lezeckou stenu s ohledem na bezpecnost všech. Pokud se vám tento event zalíbí a vše pobeží jak by melo, urcite se muže stát, že ho zopakujeme a pak si klidne mužou zalézt i deticky,

Protoze kapacita zarizeni je omezena a ani nase moznosti na zajisteni patricne odborne podpory pri vasich prvnich kruccich na stene nejsou neomezene, rozdelili jsme event na tri casti. Kapacita jedné skupiny je odhadnutá na max 15 lidí, s ohledem na množství pujceného materiálu, a také aby byla zachována dostatecná bezpecnost a zároven aby si každý prihlášený osvojil, naucil a hlavne dostatecné vyzkoušel základy pohybu na stene.

Pri pohledu na pocet hvezdicek u terénu jiste dokážete odhadnout, kde bude logbook pro úspešné absolvování eventu umísten.

              

Prihlasovani na event? 

Pro vetší prehlednost bych vás poprosil o dvoje prihlášení. Jednou  klasickým will attend do listingu. Podruhé vybráním si príslušného casu, který se vám hodí. Jelikož bych velice rád tento event venoval práve tem, kterí nemají žádné, nebo skoro žádné zkušenosti s lezením, omezil jsem kapacitu na 15 lidí. Pro dodržení kapacity prosím o prihlašování do návštevní knihy, kde si vyberete cas a napíšete pocet lidí (pište prosím pocet lidí nad 18 let a pod 18 let), který prijdou za váš nick, zda si prinesete nejaký vlastní materiál na lezení a prípadne jaké máte zkušenosti.

První skupina (10:00 - 11:45)OBSAZENO

Druhá skupina (12:00 - 13:45)OBSAZENO

Tretí skupina (14:00 - 15:45)OBSAZENO

Po naplnení kapacity dojde k zastavení prihlašování. Ale vubec nechci bránit ostatním, kterí už mají dostatecné zkušenosti s lezením a chtejí si ve spolecnosti kaceru a kacerek zalézt. Klidne prijdte, ale budete limitováni materiálem, nebot ten bude rozdelen mezi zacínající kacery a kacerky rádne prihlášené do jednotlivé skupiny. Proto si radeji prineste vlastní materiál, ale místa, hlavne na težších cestách bude až až.

 

Co za to a co s sebou?

 Vsechny potrebne veci a vecicky, ktere budete potrebovat, si budete moci zapujcit primo na miste. Pokud máte vlastni cajk (sedak, lano, lezecky, osmu a karabinu HMS...) tak je samozrejme vitan. Jelikož pocítám, že budete vetšinou zacátecníci, stací vám na zacátek pohodlné kalhoty, dostatecne volné v rozkroku a nejaké tricko. Je dobré mít sebou flašku s vodou, clovek se na stene rychle potí, sami to poznáte.

Vstup do lezeckého centra je samozrejme zpoplatnen a bude tudíž nutné vybrat od vás nejaké penízky.
V jednání je sleva na vstupné a pujcovné a proto se presnou cástku za vstup dozvíte až na míste samém.
Prozatím si pocítejte s cástkou 140 Kc + 20 Kc záloha na klíc.
(80 Kc je vstup a 60 Kc je pujcovné na vybavení)

V prípade, že budete mít vlastní výbavu, tak platíte samozrejme jen vstup.

Z duvodu možných zmen v listingu (predevším ohledne ceny) doporucuji sledovat tento listing. O zmenách budete informováni pomocí Write Note.

 


Na záver bysme rádi podekovali týmu Patologu a zejména Pitrisovi , kterí delají každorocne takovýto event v Praze.
S jejich svolením jsme prevzali jejich nápad na usporádání podobného eventu i u nás v Ceských Budejovicích.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.