Skip to Content

This cache has been archived.

nan2002: Vypada to, ze uz vsichni zalogovali - proto archivuji..

More
<

GEO MDŽ

A cache by kreveta, nan2002, larina Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 06 March 2010
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


MDŽ

- aneb návrat do minulosti

STOP STAV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezinárodní den žen vznikl jako výrocí stávky newyorských švadlen v roce 1909 ve Spojených státech. O rok pozdeji Socialistická internacionála na svém zasedání v Kodani proklamovala Mezinárodní den žen "na pocest hnutí za práva žen a pomoc k dosažení univerzálního hlasovacího práva.“Historie Dne žen, jak se mu zpocátku ríkalo, zacala ale už v roce 1907, kdy na prvním sjezdu socialistek ve Stuttgartu vystoupila rakouská delegátka s myšlenkou, že by se ženy mely v urcitý den v roce verejne scházet a žádat volební právo. Až o tri roky pozdeji, v roce 1910 na II. mezinárodní konferenci žen - socialistek v Kodani navrhla Klára Zetkinová, aby se ženy v príštím roce v ruzných zemích Evropy v urcitý den sešly a požadovaly volební právo. Poprvé se takto ženy sešly v roce 1911 v Nemecku, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku, v Americe. Bylo požadováno právo na práci a na odborný výcvik a skoncování s diskriminací.


Ruské ženy poprvé slavily MDŽ 8. brezna 1917 na památku ženských nepokoju proti válce a bíde v Petrohrade. Ty posléze prerostly v únorovou revoluci a abdikaci cara. Prozatímní vláda, která poté nastoupila, zarucila ženám volební právo. Lenin poté prohlásil 8. brezen za oficiální svátek "na oslavu heroické práce žen“. Dnes jde o celosvetovou manifestaci za odstranení diskriminace žen a za jejich rovná práva. Slaví se v celé Evrope, Americe i Austrálii. I v Cesku.V roce 2001 v poselství generálního tajemníka OSN u príležitosti MDŽ je zduraznen, mimo stálý požadavek rovnoprávnosti a to, soucasný nejpalcivejší problém, na který upozornila v ríjnu Rada bezpecnosti OSN, když zahájila debatu na téma ženy, mír a bezpecnost. K jednacím stolum a do rozhodovacích funkcí je treba privedení více žen. Ke zlepšení této situace nestací pouze zákony, ale je nutná zmena v myšlení celé spolecnosti. Ta prozatím schází, takže si padesát ženských organizací stežovalo Kofi Annanovi, že slova nejsou ciny. Nicméne presto i letos zvednou evropské ženy hlavu. A slavily a byly slaveny.


V bývalém Ceskoslovensku tehdejší KSC bohužel tento den využila k propagande komunistického režimu a pokrivení vedomí obyvatelstva. Rudé karafiáty a verše predstavitelek Svazu žen asi pametníci jen tak nezapomenou. Nicméne MDŽ je skutecne mezinárodním dnem, uznávaným v ruzných cástech sveta a naše komunistická minulost mu jen dává rudou kanku diktatury.

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STOP STAV

Soudruzi a soudružky, v rámci tohoto velmi významného svátku jsme se rozhodli usporádat slet kaceru a to:

6.3.2010 od 18:00

v Mikulove, Horská chata Fofrník

S sebou si každý povinne prinese:

  • bezinfekcnost - k odevzdání po príjezdu u soudružky Krevety

  • oblecení ve stylu retro - 80. léta

  • manipulacní poplatek s vysokohorskou prirážkou 30,- Kc/os. (CWG + prekvapení, deti do 14 let zdarma)

  • oblecení + celovka na možný nocní odlov - oblecení nepodcenujte, event bude probíhat ve vyšších horských polohách

Rezervovaná pro nás bude celá spodní cást restaurace s kapacitou 50 lidí. Dále je zde možnost prespání pro 20 osob v cene 150Kc/osoba a dalších 20 lidí je možno ubytovat ve vedlejší chate za podobných podmínek - asi 170,- Kc/osoba. Kdo bude mít zájem o prespání, at nás kontaktuje na emailu mdz@nan.cz

Obcerstvení je zajišteno v restauraci, ceny jsou: jídlo 70-100 Kc, pivo 10°Gambrinus 0,5l 20,- Kc, Plzen 12° 0,5l 28,- Kc

Parkování možné prímo pod horskou chatou, pravdepodobne zdarma - záleží na vás, jak se obsluze parkovište, které je ted v rámci zimní sezóny zpoplatnené, vymluvíte. Berte to jako první mysterku v predvecer eventu.

Na videnou se teší soudružka Kreveta, nástenkárka larina a predseda uvítacího výboru nan2002

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.