Skip to Content

This cache has been archived.

Sopdet Reviewer: Archivace listingu keše

Sopdet Reviewer - Reviewer pro ČR (především kraje Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský)

More
<

Tri (ctyri) rybniky - GPO

A cache by pekackovi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 8/8/2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato pohodová, témer drive-in cache Vás privede do Píseckých hor, trochu Vám priblíží historii techto rybníku a seznámí Vás s jednou odnoží geocachingu – takzvaným GPO (geo post office).

Tri (ctyri) rybniky - GPO

Historie
Nachází se v lesním údolí U Vodáka. Toto místo získalo své jméno podle mestského vodáka, který obýval samotu c.p. 176 a jehož úkolem bylo starat se o pravidelný tok vody z lesních rybníku do mestských kašen. První záznam o rybnících a vodovodu pochází z roku 1547, o vodákovi pak z roku 1694. Na samote u Vodáka bydleli vodáci až do konce 18.století, ozdeji obec chalupu prodala soukromým majitelum.
Místo „U Vodáka“ je jedním z výchozích bodu do Píseckých hor a bývá Píseckými hovorove nazýváno „u trí rybníku“, i když se vlastne jedná o ctyri lesní rybníky Trubka, Bašta, Tichávek a Beran, které sbíraly vodu z úbocí vrcholu Provazce a Jarník. Voda z nich byla vedena do mestských kašen borovými vrtanými rourami, odtud název ulice a parku Na Trubách pod rybníky. Vodovod byl zrušen roku 1838 po vybudování vodárny v Podskalském mlýne u reky Otavy.
Na nejhorejším rybníku Beran se již ve 20. letech konaly hokejové zápasy a v roce 1936 byl na nem dokonce zrízen zimní stadion. Po zápasech se chodili zúcastnení obcerstvovat grogem do nedaleké Restaurace u Malírských. Na svahu pod silnicí bylo stupnovité hledište, hráci meli k dispozici šatny a nechybela ani rozhlasová kabina. V roce 1938 zde sehrál sportovní klub Písek první mezinárodní zápas s Rumunskem. Hrište zde vydrželo až do pocátku 50. let.

Soucasnost
V roce 2008 a 2009 byla provedena rekonstrukce, zahrnující obnovu vodních nádrží Bašta a Tichávek ze soustavy trí retencních nádrží „ Na Americe“. Ze soustavy trí rybníku se obnova týkala pouze dvou, nebot tretí rybník, Trubka, byl rekonstruován a zkolaudován již v roce 2007 vlastními prostredky mesta a to náklady ve výši cca 1,5 milionu korun.
Došlo k úprave teles hrází a úprave ve zdrži vcetne odbahnení prebytecných sedimentu a obnove výpustných zarízení a bezpecnostních prelivu. Práce byly zahájeny v zárí roku 2008 dokonceny 31.10.2009. Dotace na tuto akci byla poskytnuta ve výši 5.133.000,- Kc. Celkové náklady mely dle projektu cinit 8.856.845,- Kc s DPH. Pri realizaci stavby bylo nutné vybudovat protipovodnový obtokový kanál, který zamezí škodám na majetku mesta a obcanu pri vyšších prutocích vody. Tento obtok je soucástí stavebního povolení, ale není ho možné zahrnout do uznatelných nákladu dotace SFŽP CR. Operacní program životní prostredí osa 6.4, ze kterého byla poskytnuta dotace, je urcen pouze na obnovu prírody a krajiny a není z nej možné financovat protipovodnová opatrení, proto byly vlastní financní prostredky investora vyšší.

Co je to GPO – Proc vubec Geo-Post Office?
Tento nápad se zrodil nekdy na jare v roce 2006, první keš toho tohoto typu byla umístena v Kanade a po prectení nekolika logu, i z keší jiných, zjistíte, že to muže být fajn zábava.

Více o GPO se dozvíte zde

Toto je krabicka typu - Geo-Post Office

Pravidla pro její užívání:
Keška slouží jako schránka pro odesílání, preposílání a dorucování Geo-pohlednic. Geo-pohlednice je jakákoliv sehnatelná pohlednice primerených rozmeru, který musí obsahovat trackovatelné císlo, waypoint cílové kešky a jméno kešera, vhodné je vložit i mesto (aby náhodný kurýr vedel, kam asi chce pohlednice doputovat pokud by tam nemel cestu, aby ji zbytecne nevozil domu na úplne jinou stranu). Úkolem kurýra (náhodný kešer, který pohlednici vyzvedne) je pohlednici priblížit co nejblíže kešce cílové. Poslední, kterému se toto podarí, má za úkol kontaktovat adresáta, že jeho pohlednice je v cílové kešce. Není od veci Geo-pohlednici zabalit do plastového rychlo-uzavíratelného obalu, jako jsou dosti casto logbooky v keších.
Pokud se rozhodnete vložit GEO-pohlednici do krabicky, která není v síti GPO, bylo by vhodné na ní pripevnit návod pro ostatní, aby vedeli, jak a co s pohlednicí.

Jak se adresát dozví, že mu prijde Geo-pohlednice?
Odesílatel po vložení Geo-pohlednice adresátovi napíše, že mu pohlednici odeslal a že ji muže v urcitém casovém úseku ocekávat. Príjemce potom ví, že se snad jednou docká zprávy pres Geo-Post Office. Svoji pohlednici muže nyní i sledovat díky službe Quick log, kde po zaregistrování mužete získat zdarma TRACKovací císlo, které pridejte na pohlednici. Na tech samých stránkách se pak pohlednice logují, tudíž jsou stále pod dohledem majitele i príjemce.

A nyní k samotné cache:
K jejímu založení nás inspirovala GC2AB84 Cimelice – GPO. Myslíme si, že Písek je dost velké mesto na to, aby melo svoji Geo poštovnu. Cache je plastová nádoba o rozmerech 21 x 15 x 6 cm. Samotné místo uložení je pomerne klidné, i když do okolí rybníku chodí lidé vencit své mazlícky. Vetšinou se ale nezdrží moc dlouho a pri troše opatrnosti je odlov hrackou. Cache je dostatecne velká i pro bežné TB a GC. Vzhledem k tomu, že je toto naše 10 založená chache - v logbooku naleznete kopii našeho GC - 10 Hides Geo-Achievement Coin, který si samozrejme mužete zalogovat. Originál je možno videt v naší geo-krabicce (pokud nás nekde potkáte), poprípade na nekterém z blízkých Eventu. Prejeme príjemný a nikým nerušený odlov.

Additional Hints (Decrypt)

an xnzrarpu cbq qerirz

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

1,007 Logged Visits

Found it 958     Didn't find it 8     Write note 32     Archive 1     Needs Archived 1     Temporarily Disable Listing 3     Enable Listing 2     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 33 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.