Skip to Content

This cache has been archived.

gc-plzen.net: Král je mrtev, at žije král. Díky všem soutežícím za úcast, poradatelum za pomoc s organizací a nezbývá než se tešit na další setkání 10. až 12.6.2011 pri již tretím rocníku ARH. Možná se opet vrátíme na RS Butov, možná zustaneme na Radosti a možná se presuneme zase o kousek dál. Uvidíme. Každopádne už ted probíhají prípravy na další rocník s tématikou UFO, mimozemštanu, paranormálních jevu a dalších vecí s podtitulem "Blízká setkání tretího druhu".

P.S. Pro Archivátora: opravdu jsme se snažili najít tlacítko cerné díry, ale pak jsme dali klasické "Archive" ... tak snad to bude stacit [;)]

More
<

Adventure race - Hracholusky 2010

A cache by gc-plzen.net Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 11 June 2010
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

ADVENTURE RACE - HRACHOLUSKY 2010
aneb letem svetem dávných veku


11. 6. až 13. 6. 2010 - Hracholuská prehrada


 

Zveme Vás na Adventure race - Hracholusky 2010. Hlavní náplní eventu je sice již druhý rocník dobrodružného závodu, ale event je urcený všem, kterí chtejí prijet a strávit víkend v pekném  prostredí rekreacní oblasti Hracholuské prehrady nebo kešováním po západních Cechách. Hlavním eventovým dnem je sobota 12.6.2010, ale soutežní cást eventu zacíná již v pátek 11.6.2010 kolem osmé hodiny vecerní. 
 

parník na prehrade pohled na prehradu
letecký pohled na hráz hráz prehrady

Hráz Hracholuské prehrady se nachází asi 16 km západne od Plzne. Délka prehrady je 22 km, maximální hloubka 26 metru a plocha asi 490 hektaru. Byla vybudována na rece Mži, která pramení na cesko - nemeckém pomezí v Ceském lese. Než byla prehrada vybudována, bylo zde romantické Údolí s klapajícími mlýny, tichými zákoutími a rozeklanými skalami, které nenarušila ani stavba odvážného mostu lokálky do Bezdružic a ani výstavba pásu opevnení, jenž nás melo chránit pred fašistickým Nemeckem. Údolí dál bylo cílem výletu, skautských táboru a vodáckých výprav. V padesátých letech minulého století však nastala doba nadšeného budování prehradních nádrží. Jednou z nich byla i Hracholuská prehrada. Výstavba prehrady probíhala v letech 1959 - 1964 a podstatná cást Údolí vcetne nekolika vesnic zmizela nenávratne pod její hladinou. Stavba prehrady bohužel také vstoupila do dejin ceskoslovenské kriminalistiky. Jednalo se o prípad brutální vraždy hlídace stavenište a následné zatýkání pachatelu pri divoké honicce a prestrelce v ulicích Plzne.
Hracholuská prehrada má sypanou prehradní hráz. Tato technologie byla poprvé v republice použita práve zde. Hráz je vysoká od základu 36 metru a dlouhá 270 metru. V jezere je u hráze umísten sloucený, vežový technologický objekt, který skrývá vodní elektrárnu s Kaplanovou turbínou o hltnosti 11,5 metru krychlového za vterinu a o maximálním spádu 27 metru. Maximální výkon generátoru je 2 900 kW. Elektrárna rocne vyrobí 1,46 GWh. Vedle veže stojí nouzový prepad ve tvaru nálevky.  Památkou na stavbu prehradní hráze jsou stavební baráky, které dnes slouží rekreantum autokempu. I dnes tu ale zustalo nekolik míst, která pripomínají, jak to tu vypadalo pred výstavbou hráze. Jedná se hlavne o neprístupná místa se strmými brehy. Na dostupnejších brezích zde již krátce po dokoncení a napuštení nového prehradního díla zacaly vyrustat rekreacní chaty Plzenanu. Dnes se jich kolem celé prehrady odhaduje od 2500 do 5000. Svého casu byla nádrž hojne vyhledávána zahranicními turisty zejména z NDR a dalších socialistických zemí. Stejne tak na jejích brezích vyrustala rekreacní strediska mnoha podniku. V jednom takovém se koná i tento event, který se oproti lonsku, posunul blíže ke stredu prehradní nádrže, cca 20 km od Plzne a 15 km od Stríbra. Jedná se o Rekreacní objekt Pohoda na Radosti.

RS Butov - hlavní budova

Termín akce:
Od pátku 11. 6. do nedele 13. 6. 2010.
V tuto dobu nám bude k dispozici celá ubytovací kapacita a zázemí celého rekreacního strediska. Prijet a odjet pro nesoutežící bude možno kdykoliv.  Pro soutežní týmy je však pripraven presný rozvrh eventu. Zahájení soutežního eventu je v pátek kolem 20:00, kdy se soutežící dozví podrobnosti pro nocní dobrodružnou hru a také obrys toho, co je ceká druhý soutežní den, tedy v sobotu 12. 6. 2010, což je hlavní den celého eventu. Zatímco se soutežící  budou potit na pripravených dobrodružných misích, ostatní  mohou využít sobotu k procházkám po okolí nebo k cestám za kešemi, kterých je v blízkosti prehrady spousta. Po prehrade jezdí také parník. Event mužete využít jako základnu pro cestu za vzdálenejšími kešemi plzenského kraje. Ti, kterí zustanou na "základne", pak budou prubežne informováni o aktuálním stavu souteže. Soucástí areálu je také nekolik sportovišt, pujcovna lodicek a šlapadel, takže ani na míste nebude nouze o zábavu.

Klikni pro prechod na aktuální mapu keší

Místo a príjezd:
Na místo eventu se dá dojet autem z Plzne smerem na Stríbro (nebo obrácene) s odbocením na Pnovany. Z opacné strany smerem z Plzne na Karlovy Vary (nebo obrácene) s odbocením na Cernovice a Pnovany. Je možné využít i vlakového spojení z Plzne na Stríbro (nebo obrácene) s výstupem na zastávce Pnovany - zastávka odkud je to do strediska cca 1,5 km (pozor ne na zastávce Pnovany - ta je o nekolik kilometru dál)

Ubytování a stravování:
V termínu 11. - 13. 6. 2010 máme rezervován celý objekt, tedy pokoje jak v hlavní budove tak i chatky. Stravování je možné v sousední restauraci. Samozrejme je možné se s provozovatelem domluvit i na delším pobytu pred i po eventu. Pro ubytování prosím využijte prímo prihlašovací formulár rekreacního objektu Pohoda na Radosti, který naleznete na adrese: http://www.rekreacepohoda.unas.cz/?kontakt&lang=cs.
Do formuláre prosím napište heslo: ARH 2010, aby bylo jasné, že se jedná o zájemce o ubytování z rad úcastníku eventu. Do formuláre také prosím napište krome požadavku na ubytování a snídani svou predbežnou predstavu o stravování, aby bylo možné na prípadný nápor strávníku upozornit sousední restauraci. Jinak krome snídane, kterou je možné si predem objednat a zaplatit soucasne s ubytováním, se jídlo v restauraci objednává a platí prímo na míste.

Stav ubytovacích kapacit:
V soucasné dobe máme rezervován celý areál a veškeré ubytovací kapacity rekreacního objektu Pohoda. Jedná se o 42 lužek v hlavní budove a 40 lužek v chatkách - celkove tedy o 82 míst.

Náklady a finance:
Na nesoutežní cást eventu není žádný vstupní poplatek. Veškeré ceny za ubytování, stravování a ostatní služby si každý "stanoví" sám dle vlastních požadavku a objednávek u provozovatele rekreacního objektu. Co se týká eventového CWG, coinu a tricek s logem eventu a gc-plzen, cepic s logem gc-plzen, atd., tak ty je možné objednat pres samostatný objednávkový formulár - viz níže.
Pro soutežní cást eventu je stanoveno startovné ve výši 500,- Kc (v této cástce je již zahrnut 1x coin a 5x cwg) na tým. Podrobnosti viz odstavec Soutežní cást.

Prihlášení na event, ubytování, stravování, ostatní služby a eventové predmety:
Vaši úcast na eventu zalogujte prosím jako will attend. Ubytování a stravování si mužete objednat na adrese:  http://www.rekreacepohoda.unas.cz/?kontakt&lang=cs. Pro objednávky ubytování nebyl zatím stanoven, žádný konecný termín (s výjimkou zaplnení celé ubytovací kapacity rekreacního objektu). V prípade jakékoliv zmeny Vás budeme vcas informovat. Zpusob objednávání viz odstavec Ubytování a stravování.
Ostatní predmety s logem eventu a gc-plzen (tricka, cepice, CWG, ...) je možné objednávat pres formulár na adrese:  http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=67. Tricka a cepice (z duvodu výroby) mužete objednávat pouze pres objednávkový formulár a to nejpozdeji do 21.5.2010.
Eventové coiny budou vyrobeny v limitované sérii, pokud chcete mít jistotu, že na Vás coin zbyde, objednejte si ho pomocí formuláre nejpozdeji do poloviny dubna. Urcite jich necháme vyrobit víc, ale pokud nebudete mít coin objednaný, nemužeme zarucit, že ho dostanete. Podle Vašich predobjednávek také lépe urcíme pocet potrebných mincí. CWG by mel být dostatek.. Ceny jednotlivých vecí jsou uvedeny v objednávkovém formulári. V prubehu eventu bude coin pro úcastníky eventu (nejen závodníky!) v prodeji za speciální eventovou cenu 200 Kc/ks (cena 200,- Kc/ks platí i pri objednání pres objednávkový formulár). Prípadné zbylé coiny budou po eventu prodávány prímo i prostrednictvím e-shopu za základní cenu 240,- Kc. Soutežní týmy v rámci startovného obdrží 5 ks CWG a 1 ks eventového coinu. 
Ukázka CWG ARH 2010, tricek (samozrejme budou s letošním logem) a eventového coinu ARH 2010:

CWG ARH 2010   Tricko ARH 2009   coin ARH 2010

 

Soutežní cást - Adventure race - Hracholusky 2010:

Pocet týmu:
Do závodu pocítáme s max. 20 týmy (3 až 5 osob v týmu). Minimální pocet osob v týmu jsou 3 vzhledem k náplni nekterých stanovišt, kdy bude potreba spolupráce více osob. Pocetnejší týmy nad 5 osob, by vzhledem k pravidlum, mely velkou výhodu a s bodovými srážkami za ruzný pocet osob v týmu nepocítáme. Predem jsme oslovili kapitány lonských soutežních týmu s nabídkou úcasti na letošním rocníku jako podekování za duveru v roce 2009.

Prihlášení:
Prihlašovat do závodu se mužete od pondelí 15. 3. 2010 od  9:00 hodin až do zacátku eventu nebo do naplnení kapacity 20 týmu na adrese http://GC23V3V.geoevent.cz/ nebo proklikem z prihlašovací tabulky.
Prihlášení na event vcetne dalších možností systému a toho jak to celé funguje si mužete vyzkoušet na testovacím eventu (viz nápoveda). Sice se to muže nekomu zdát složité, ale nám to uvolní ruce a mysl na prípravu náplne eventu a zjednoduší administrativu (veškeré pro nás potrebné informace totiž už budeme mít a Vy již nebudete muset vyplnovat žádnou jinou prihlášku. Navíc všechny údaje o týmu, kontakty a další veci mužete sami kdykoliv libovolne opravovat a upravovat). Dekujeme za pochopení :-).
 

Zobrazit prihlašování

Prihlášené týmy:
seznam je prevzatý z prihlašovacího systému dle seznamu prihlášených týmu

 1. EagleEyeHunters
 2. Splašenej team
 3. Tanuška Team + Kometáci
 4. THC geoteam
 5. LPG
 6. Presmrtvoly
 7. My tri a dva
 8. Jemnokaceri
 9. Czech Hunters
 10. Flegmouši
 11. Severoceská brigáda práce - pracovní název
 12. Nesmiritelní
 13. NásNeznáte
 14. MoMi Team
 15. Bylo nás 6
 16. Stríbrnáci
 17. fial.shrap
 18. Czech GeoWest team
 19. D.A.J.V.
 20.  

  Náhradníci:

 21.  

Startovné:
Startovné bylo stanoveno ve výši 500,- Kc na tým. V cene startovného je mimo jiné zahrnuto 5 ks CWG a 1 ks eventového coinu, který v rámci závodu urcite využijete a pomuže Vám v nejedné misi.

Co vás ceká:
Závod zacíná v pátek 11.6.2010 po 20:00 hodine predstartovním breefingem. Samotný start bude kolem 22:00 hodiny, kdy zacne nocní dobrodružná hra v délce max. 2 hodin (dle rychlosti týmu), na které se poprvé setkáte s cestovatelem v case. Start do sobotní cásti 12.6.2010 se plánuje po 8:00 a cíl pak na 19:00 s penalizací do 20:00 - vyhlášení výsledku s predáváním cen nejen pro víteze je naplánováno na 21:00.
Základní herní trojúhelník bude letos Pnovany - Nevren - Konstantinovy Lázne. Námetem eventu jsou cesty casem, tedy ztracené civilizace, legendy, rytíri a adventure hrdinové. Pro nekteré mise, vcetne té záverecné bonusové, urcite využijete i speciální eventový coin (pro uplácení poradatelu to však rozhodne nebude). Stejne jako loni, ani letos nebude nutné pro zdárné dokoncení závodu projít všechny mise, ale ... však to znáte. Jedna z misí s pracovním názvem "Tajemství ohne, vody a vzduchu" se bude odehrávat na prehrade prímo pred základním táborem (to jestli se pri ní namocíte, bude záležet na vaší šikovnosti a zrucnosti - šlapadla a lodicky bude možné zapujcit). Další mise budou již rozptýleny v prostoru, v jejich rámci navštívíte zajímavá místa, na kterých budete využívat ruzné artefakty, studovat legendy a zažívat dobrodružství. Pracovní názvy techto misí snad hovorí za vše: Stroj casu,
Ztracený husitský poklad, král Artuš, Mayské pyramidy, Tajemná hul králu, Tajemství cínských šachu, Poklad pohyne Šiva a další. Celkem plánujeme približne deset misí. Samozrejme nebude chybet povinne nepovinné stanovište v Nevreni, které bude letos také koncipováno v duchu celého eventu. Vyrešením jednotlivých misí získáte strípky do skládanky, která vám pomuže zodpovedet finální bonusový úkol celého eventu a precíst tajnou zprávu.  Samozrejmostí budou, stejne jako loni, prubežné bonusové hry a i PMR (nekolik jich bude prípadne možno zapujcit) letos opet mužete využít. A snad i ten provaz, který jste loni nemuseli použít, by se letos mohl hodit.
Obtížnost eventu je velice složité urcit. Záleží na tom, jak celý závod pojmete. Pokud se chcete umístit na predních místech, musíte stihnout co nejvíce misí, záleží na každém bodu, a to bude hodne nárocné. Rozhodnete-li se jít pohodovým tempem, tak se to dá zvládnou napríklad v rodinném týmu, o cemž svedcí i lonský rocník.
Systém rozdávání podkladu bude stejný jako loni. Hned v pátek po príjezdu obdržíte první informace o jednotlivých misích, vcetne jejich približné lokace, obtížnosti, casové nárocnosti a seznam casu pro stanovište v Nevreni. Podle Vašeho výsledku v nocní dobrodružné hre, budete mít možnost vybrat si podle vlastního uvážení co nejoptimálnejší cas pro stanovište v Nevreni. Jakmile budete mít cas pro start v Nevreni vybraný, budete si moci udelat hrubý casoprostorový plán na sobotní den. Podrobné zadání, vcetne všech potrebných indicií pro jednotlivé mise, obdržíte v soboru ráno od cestovatele v case, který vás bude netrpelive ocekávat a tešit se, až ho najdete. Pak už to bude jen a jen na vás. Samozrejme, že pri cestách v case, budete moci opet využít  body placenou nápovedu.

 

Odkazy na lonský rocník 2009:

Záverem:
Máte-li jakékoliv dotazy k eventu nebo potrebujete neco upresnit, kontaktujte nás pres profil nebo prímo na adresu geoteam@gc-plzen.net.
Za organizacní tým se na Vás teší MichalS & Flower, Venca68 & Vladka, Medok, Torfik, Nevrenaci, Iluvator, cz.nemo & missbluetag, Ponik & team, Haca, Mayinka, Hrafnain, popaK, island968 ...

SAR - event Plavba netradicních plavidel 2007

Doporucujeme sledovat listing - aktuální informace budou prubežne doplnovány.

free counters

EDIT 22.3.2010 - Kapitánum 20-ti prihlášených týmu byl rozeslán e-mail s podrobnostmi ohledne platby startovného. Pokud nekdo z Vás tento e-mail neobdržel kontaktujte nás prosím pres e-mail: geoteam@gc-plzen.net. Dekujeme.

EDIT 24.3.2010 - Dnes bylo ukonceno prihlašování týmu do soutežní cásti eventu z duvodu naplnení poctu 20 týmu + 2 náhradních. Pokud by došlo k poklesu týmu pod stanovenou hranici bude prihlašování znovu obnoveno. Dekujeme za pochopení i za zájem o náš event.

EDIT 20.4.2010 - Dne 17.4. probehla další schuzka prípravného týmu a pocet stanovišt se ustálil na 12. Nekterá stanovište byla mírne upravena a novinkou je stanovište Poníka s Hácou, které letos nebude radistické (to však neznamená, že PMR letos nebudete potrebovat - i pri cestách casem se bude dát ledacos v éteru chytit), ale dostalo pracovní název Pevnost PonyHard.
Pocet soutežních týmu klesl na 20 a tudíž byla opet otevrena možnost prihlašování na náhradnické posty. První náhradnický post byl již obsazen týmem D.A.J.V.
Ubytování: Zatím je obsazena zhruba polovina ubytovací kapacity. V soucasné dobe jsou volné tyto pokoje: 2x 4 lužkový, 1x 5-ti lužkový, 1x 6-ti lužkový a 5 pokoju v chatkách kam se vejde 4 až 5 lidí. Do závodu zbývají sice ješte približne 2 mesíce, ale s objednávkou ubytování neváhejte nebot v urcité dobe (tento týden bude probíhat další jednání s ubytovatelem) mohou být volné kapacity nabídnuty ostatními zájemcum z rad nekešeru.

EDIT 5.5.2010:
Závod -
v závode by se Vám mohl hodit dalekohled (stací bežný typ) nebo jiné zarízení s dostatecným zoomem.
Ubytování -
Kapacita ubytování se tencí a v soucasné dobe jsou volné tyto pokoje a chatky: 1x 5-ti lužkový pokoj, 1x 6-ti lužkový pokoj a 5x chatka pro 4 až 5 osob. Ti co si ješte ubytování nerezervovali a mají o nej zájem mohou využít objednávkový formulár: http://www.rekreacepohoda.unas.cz/?kontakt&lang=cs - podrobnosti naleznete v listingu.
Tricka - pozor zmena - Na základe posledních informací od výrobce tricek jsme bohužel nuceni posunout uzáverku objednávek na pondelí 17. 5. 2010. Proto kdo máte zájem o eventová tricka a ješte jste si je neobjednali máte posledních nekolik dní.
Eventový coin - Má již svoji reálnou podobu a do konce mesíce kvetna by mel (v poctu 150 ks) doputovat až k nám a být pripraven na event.
Tricka, eventový coin a eventová CWG mužete objednávat na této adrese: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=67 

EDIT 7.6.2010:
Event se již blíží a my už máme skoro všechno pohromade. Zadání jednotlivých soutežních misí jsou už napsána a doladují se již jen podrobnosti. Ceny pro víteze i poražené jsou nachystány a nezbývá než doufat ve správné soutežní a eventové pocasí, které jediné nejsme schopni ovlivnit. Na sobotu je pripraveno celkem 12 soutežních misí, celodenní bonusová hra i doprovodné PMR a SMS bonusy. Eventový coin už máme a je pripraven k predání Otci Furas od kterého jej týmy dostanou po úspešném dokoncení nocní hry.
Podrobný casový plán soutežní cásti eventu vcetne nezbytného a doporuceného vybavení, které týmy budou potrebovat v prubehu závodu naleznete na této adrese: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=78

Drevo na táborák je narezané a pripravené. Takže v pátek, ale hlavne v sobotu (pokud pocasí nebude úplne proti) si budete moci opéct nejaký ten burtík nebo jinou dobrotu, kterou si prinesete. Po celý víkend se bude na základne tocit 11° plzenské pivo a k mání budou i další nealkoholické nápoje. Pro ridice je nachystáno nealkoholické pivo. V okolí jsou dve restaurace kam mužete zajít na obed nebo veceri. Co se týká ubytování tak až na jeden 6-ti lužkový pokoj je celá kapacita ubytování zaplnena. Tento pokoj (pokud se nepronajme ješte pred eventem) bude pripraven pro prípadné ubytování kešeru, kterí si prespání rozmyslí prímo na míste.

Duležité upozornení: Parkování prímo v areálu je omezené a budou ho moci využít jen ubytovaní. Ostatním doporucujeme zanechat auta na louce (parkovišti) nad Radostí.

Pocasí dle zatím dlouhodobé predpovedi by melo být prevážne polojasné, vecer ojedinele bourky nebo prehánky. Nocní teploty 18 až 13 °C. Denní teploty 27 až 32 °C. Proste ideální pocasí pro správné dobrodruhy, které nemuže nic zastavit na jejich ceste za poklady.

Nesoutežní doprovod nebo návštevníci eventu se rozhodne na základne nebudou nudit. Bude zde start jednoho ze stanovišt, centrální "dispecink" souteže a již zminované obcerstvení. Navíc je možné využít i hrište a další "atrakce" jak na základne, tak i v jejím okolí.
 

Veškeré tyto informace také zasíláme e-mailem kapitánum jednotlivých týmu.

EDIT 8.6.2010
POZOR - uvolnilo se jedno místo ve startovním poli
- v prípade zájmu se mužete prihlásit pres prihlašovací systém na adrese: http://www.svetgc.cz/geoevent/adventure-race-hracholusky-2010

Ubytovací kapacita je zcela zaplnena. Pokud máte ješte zájem o ubytování, tak již musíte využít okolní kempy.

Objednávání tricek sice bylo ukonceno, ale nekolik jsme jich nechali udelat navíc. Kdo máte tedy ješte také zájem o tricka, tak zde jsou barvy a velikosti, které máme k dispozici a budou v prodeji prípadne na eventu: 3x modré L, 3x khaki XXL, 1x khaki XL, 1x cervené XXL, 1x cervené L. Tato tricka i eventové coiny mužete ješte objednávat pres formulár na této stránce: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=67 

EDIT 14.6.2010
Tak a je po všem. Týdny príprav se staly realitou a nezbývá než podekovat všem, kterí se na realizaci a prubehu celého eventu podíleli a hlavne všem úcastníkum, bez kterých by to samozrejme nešlo. Také bychom chteli podekovat majitelum a správci rekreacního objektu za vstrícnost a poskytnuté zázemí. Takže díky moc a možná zase za rok (10. až 12.6.2011) na videnou v okolí Hracholuské prehrady na ARH 2011 - "Blízká setkání tretího druhu".

P.S. Nekteré mise, stejne jako loni, zde zustanou a budou upraveny jako klasické keše. Pocítáme predbežne se ctyrmi. Z nekterých vzniknou keše nové na jiném míste.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA - CELÝ ZÁVOD

Konecné celkové výsledky - klikem zvetši

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA - NEVREN

Výsledková listina mise v Nevreni

 

Additional Hints (Decrypt)

Qboer fv cnznghwgr prfgh n ifr pb an aí hivqvgr, ng fr i pnfr armgengvgr :-)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.