Skip to Content

This cache has been archived.

Paullow: Tak nashledanou pri príštím eventu.

More
<

Za starymi autobusy do Strasic

A cache by Paullow Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 28 August 2010
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vážení kaceri, vážené kacerky
tímto bych vás chtel pozvat

Za starými autobusy do Strašic

Kdy: 28. 8. 2010, 10:00
Kde: Muzeum dopravy Strašice

O muzeu

Projekt regionálního muzea dopravy vznikl v druhé polovine roku 2007 díky spolupráci ŠKODA - BUS klubu Plzen jako majitele historických exponátu a obce Strašice, která do projektu vložila budovu bývalých tankových garáží v areálu zrušených kasáren.

Cílem muzea je mapovat vývoj hromadné dopravy predevším v bývalém Západoceském kraji. Expozice se zabývá obdobím od 2. svetové války po soucasnost. Je rozdelena do trí skupin, zastoupených jak skutecnými exponáty, tak fotografiemi ci technickými dokumenty.
Nejvetší a nejrozsáhlejší je expozice vozidel a zastávkových oznacníku, která sestává prevážne z vozidel vlastnených sdružením Škoda - Bus klub, doplnena o exponáty dlouhodobe zapujcené od dalších partneru.

Druhá expozice obsahuje technologické celky a príslušenství dopravy, na které si za normálních okolností clovek sáhnout nemuže. To znamená napríklad soubor armatur trolejového vedení pro trolejbusovou dopravu, kontrolér tramvaje z roku 1937, motorgenerátor pro nabíjení akumulátoru z roku 1943, nebo první ceský asynchronní trakcní motor z prototypu tramvaje LTM 10.08. Zajímavým celkem je cást zachráneného telesa bývalé pionýrské železnice, která do roku 1976 fungovala v Plzni a spojovala výstavište se zoologickou zahradou.Poslední cást expozice obsahuje drobnejší predmety, které neodmyslitelne patrí k doprave. Napr. uniformy, jízdenky, stojky na výdej a oznacování jízdenek, smerové orientace apod., ale rovnež seznámí návštevníky s vývojem hromadné dopravy v jednotlivých regionech našeho kraje prostrednictvím informacních panelu s fotografiemi a mapkami.

Prevzato ze stránek muzea.

Event

Sejdeme se u muzea v 10 hodin. Po zalogování, výmene TB, GC a CWG bude následovat prohlídka muzea.
Muzeum je verejnosti prístupné cca. 10x rocne (+soukromé prohlídky), tak doufám, že akce bude probíhat bez problému, abychom se sem prípadne mohli v budoucnu znovu podívat.

Prohlídka je objednána pro 50 lidí.
Vstupné do muzea je dobrovolné.
Do logu prosím napište, jestli budete mít zájem o eventové CWG.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.