Skip to Content

<

Jizni spojkou na sever

A cache by Oak.Family Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/18/2010
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


zacpa

Sorry this listing is not available in english.

Jižní spojka

Jižní spojka (a na ní navazující Šterboholská spojka) patrí spolu s Magistrálou mezi nejfrekventovanejší pražské silnice. Dost casto tudy jezdím do práce, a tak jsem si rekl, když už spousta z nás tráví cas v aute a na této komunikaci (navíc casto v zácpe), proc si neudelat život príjemnejší touto motoristickou drive-in, drive-out keškou?

Na Jižní spojce byla ješte do konce roku od 23. hodiny do 5. hodiny povolena stovka, zatímco pres den tudy mohla jet auta osmdesátkou. Jenže na zacátku roku se mesto rozhodlo v celé metropoli rychlost aut snížit kvuli prílišnému hluku z dopravy. A do hledácku se úredníkum dostala práve i nocní rychlost na Jižní spojce. Na zacátku ledna 2010 proto znacky s císlicí 100 z dálnice zmizely, doufejme, že magistrát toto nesmyslné omezení brzy zase zruší.

Dopisní schránka (letterbox hybrid) je forma honby za poklady s aspon cástecným použitím stop místo souradnic (tj. cást dle popisu cesty, cást dle souradnic). V nekterých prípadech, jak jinak, ukrývá schránka souradnice a vlastník jí rozdelil na dopis a geocache. Víc o letterboxingu se doctete, když navštívíte web Letterboxing North America. Tento druh cache musí být prihlášen na stránce geocachingu a nepovinne i na stránce nekterého z letterboxing serveru jako práve letterboxing.org. Povinnou soucástí této cache je i razítko cache, které je jinak typické práve pro hru Letterboxing. Razítko, které najdete v této keši proto neberte! Otisknete si ho k sobe do sešite a naopak do logbooku otisknete to svoje (pokud nemáte, alespon k logu nakreslete obrázek).

Nekolik faktu o Jižní spojce:

Každý den tudy projede: 105 tisíc aut

Radar zaznamenal v únoru 2010: 1 122 194 aut (merení uskutecnena u mostu pres Vrbovu ulici)

Nad povolený limit 80 km/h jelo: 12 307 z nich

Problém: Digitální promenná znacka omezující rychlost zde v noci mezi 23. a 5. hodinou ukazuje rychle jedoucím ridicum, že mohou jet 100 km/h. Povolena je tu pouze osmdesátka. Na tuto rychlost je také nastaven blízký radar.

shora

Pro zjištení všech indicicí se budete muset projet trasou Jižní spojky od Barrandovského mostu až po sjezd na Bechovice (celá trasa zabírá asi 16 km). Najedte na Barrandovský most smerem ze západu, tedy z Barrandova, Smíchova, Strakonické nebo z nábreží. Jedte prosím opatrne, dodržujte povolenou rychlost, ideální je mít spolujezdce, který se bude dívat kolem a zjištovat indicie. Rozhodne doporucujeme vytisknout si listing, bude se vám hodit. Po zjištení všech indicií, sjedte sjezdem na Bechovice, zahnete doprava, nekde vklidu zaparkujte a dopocítejte si souradnice finálky (nemusejí být nikde poblíž, ale pres celou Prahu urcite nepojedete). Finálku nelovte v obleku a polobotkach, hrozí umazání (pokud budete lovit za mokra, je umazani v podstate jiste), keš prosím po odlovu vratte na její místo. Mimo zimu budete téměř na 100% potřebovat k odlovu holinky, případně to můžete dát bosi, ale bahno tam někdy sahá až po kolena :-) V keši je razítko, které si otisknete do svého letterboxového sešitu, prosím neodnášejte ho, na oplátku otisknete do logbooku razidlo své...

Nelovte kešku za tmy, pri zhoršené viditelnosti muže být problém s identifikováním nekterých indicií.

Než vyrazíte, zjistete si dopravní situaci na následujícím odkazu: Doprava

A nyní indicie, které budete zjištovat:

1) Spocítejte kolik nadjezdu (silnic pro auto, peší nebo vlak, které kríží Jižní spojku) za celou trasu na Jižní spojce podjedete. Nepocítají se železné konstrukce na reklamy, jakkoli jsou silné. Výsledné císlo je A.

a) 8

b) 9

c) 10

c) 11

2) Barrandovský most máte za zády a blížíte se k první levotocivé zatácce, po pravé strane vidite komin/kominy...jaky je jeich pocet?

a) 1 komin, pak B = 7.

b) 2 kominy, pak B = 5.

c) 3 kominy, pak B = 4.

d) zadny tam neni!, pak B = 6.

3) Pri další jízde si všimnete kamer umístených na sloupu na levé strane vozovky, kolik jich je? (císlo je C)

a) 2

b) 3

c) 4

c) 5

4) Kousek za kamerami vidíte na pravé strane velkou budou s nápisy ruzných znacek, mezi nimi i nekolik znacek vyrábejících motocykly. Která z uvedených motocyklovych znacek chybi? (uvadime pouze pocatecní slabiky nazvu znacky)

a) Kawa...., pak D = 3.

b) Suzu.., pak D = 5.

c) Yama.., pak D = 2.

d) Hon..., pak D = 4.

5) Po chvilce jízdy pred sebou uvidíte cerpací stanice na obou stranách silnice a u každé z nich jeden populární fast food, který nabízí službu prodeje jídla prímo do auta. Zajímá nás kolik hodin denne jsou tyto fast foody dostupné (soucet obou bude císlo E)

a) 48

b) 40

c) 36

d) 44

6) Dále mužete jet nerušene až do doby, kdy uvidíte po levé strane skupinu barevne namalovaných staveb. Hned jedna z prvních je barevné silo, které se na vás zubí. Na vrcholu tohoto sila je drobný válcovitý komín - jaké barvy jsou na tomto komínku viditelné?

a) modrá a zelená, pak F = 7.

b) cervená a zelená, pak F = 5.

c) zelená a žlutá, pak F = 4.

d) modrá, žlutá a cerná, pak F = 6.

7) Po další pohodové jízde se Jižní spojka stácí lehce vpravo, po pravé strane zacíná kamenná proti-hluková stena a vy pred sebou vidíte nejprve vlevo a pak pred prímo sebou velké dominantní struktury, které to jsou?

a) 2 obrovské nadjezdy, pak G = 7.

b) 2 velké komíny, pak G = 5.

c) 3 kovové vysílací veže, pak G = 4.

d) 2 obrovské billboardy tesne u sebe, pak G = 6.

8) Po chvilce následuje pravotocivá zatácka, na zacátku které se nachází cerpací stanice urcite znacky, co ma tato benzinka ve znaku?

a) Musli, pak H = 4.

b) 3 pismena zacinajici na O, pak H = 7.

c) Podivneho cerveneho "konika", pak H = 5.

d) Cerneho psa chrliciho plamen, pak H = 6.

9) Na ceduli u sjezdu na Zahradní mesto vidíte dopravní znacku s výškovým omezením, jaké císlo je je na znacce?

a) 3,7; pak I = 7.

b) 2,6; pak I = 5.

c) 3,5; pak I = 4.

d) 4,1; pak I = 6.

10) Blížíte se k mostu, který by se dal nazvat lanovým. Centrální vež mostu tvorí na každé strane dvojice lan. Zajímá nás pocet dvojic na jedná strane centrální veže (císlo bude J)

a) 12

b) 13

c) 14

d) 11

11) Dále uvidíte po levé strane silnice jeden významný a docela velký outletový obchod, poutac na nej má zajímavý tvar, jaký geometrický útvar se nachází ve strední strukture reklamy v horizontální poloze? (nemame na mysli billboardy, ani logo tohoto outletu, ale vysokou konstrukci, ktera stoji tesne pred budovou samotnou)

a) trojúhelník, pak K = 3.

b) ctverec, pak K = 4.

c) kruh, pak K = 5.

d) petiúhelník, pak K = 6.

12) Po chvíli budete míjet ceduli, která vám oznamuje konec Hlavního mesta Prahy, u této cedule je další dopravní cedule omezující nejvyšší povolenou rychlost na (císlo je L):

a) 90 km/h

b) 70 km/h

c) 80 km/h

d) 60 km/h

13) Kousek pred finálním sjezdem na Bechovice vidíte nekolik cedulí, na kterých je napsáno císlo silnice, která vede smerem k Bechovicím, jaké je to císlo? (císlo bude M)

a) 11

b) 12

c) 29

d) 65

cedule

Souradnice finalni cache zjistite dosazenim do vzorce. Hledejte na souradnicich:

N50 0H . (D+G+I-B)(M-A+2)(C+G-H)

E014 (M+B+H+L/10+G) . (B+D-F)(E/4-K-C)(L/10+J-17)

Kvuli novemu umisteni pouzijte korekci u N souranic - 54 tisicin, u E souradnic - 4 tisiciny. Stastny lov

free counters

Additional Hints (Decrypt)

cbq mnoenqyvz, cbq geohxnzv, grfar h prfgl

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

529 Logged Visits

Found it 470     Didn't find it 11     Write note 28     Needs Archived 1     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 4     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 1     Post Reviewer Note 7     

View Logbook | View the Image Gallery of 18 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.