Skip to content

Parni masinka Wherigo Cache

This cache has been archived.

marram.cz: Tak už to přišlo, dilema s obnovou vyřešily dva jeřáby a valník. [:(]
Děkuji za hezké logy a snad vám keška udělala radost, mě jo.

marram.cz

Lokomotiva je pryč!

More
Hidden : 03/04/2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Zvolte jazyk / Choose your language


9. 5. 2016 - změna finále, stahujte novou verzi hry!


Parní mašinka

Lokomotiva 310.127

Lokomotiva rok výroby 1889, výrobní císlo WrN 4096/98, puvodní oznacení KFNB 950, poté oznacena jako kkStB 197.30. CSD ji v roce 1933 postoupilo Batovým podnikum do Zlína. V roce 1980 venovaly tuto lokomotivu Jihomoravské cukrovary Uherské Hradište, závod Bedihošt železnicní stanici Prostejov hlavní nádraží.

Severní dráha císare Ferdinanda si pro své místní dráhy na Morave a ve Slezsku opatrila v letech 1888-1905 triactyricet trojsprežních tendrovek rady IX. Lokomotivy vyrábely lokomotivky ve Vídenském Novém Meste a ve Floridsdorfu. V roce 1908 pri zestátnení Severní dráhy císare Ferdinanda byly všechny prevzaty Rakouskými státními drahami a oznaceny radou 197.

V porovnání s radou 97 (CSD r. 310.0) byl kotel techto lokomotiv menší. Mel 133 žárnic o menším prumeru, nižší topenište s roštem 1,07 m2, ale vyšší tlak páry 12 baru. Na kotli byl nízký parní dóm v nemž byl regulátor pohánený z budky vretenem uvnitr kotle. Lokomotivy mely vnitrní rám, vnitrní Allan-Trickuv rozvod, dvojkolí pevná v rámu, rozvory a usporádání náprav byly shodné s radou 310.0. Oba vnejší válce byly ležaté a jejich šoupátkové komory byly uvnitr mezi rámem. Lokomotivy meli krome rucní brzdy jednoduchou sací brzdu, nekteré mely pulsometrovací zarízení.

V roce 1918 všechny lokomotivy rady 197 prevzaly CSD a preznacily je na radu 310.1. Krome toho jezdily u nás tyto lokomotivy také na soukromých drahách, u Moravskoslezských zemských drah a u Studénsko-štramberské dráhy. Když v roce 1930 vznikla soukromá Batova dráha (OZVD), CSD jí odprodaly v letech 1930-1935 ctyri lokomotivy rady 310.1.

Neprístupnost vnitrního rozvodu a jejich relativne nízký pocet, to vše hrálo roli pri rozhodování o jejich použití. V roce 1938 jich meli CSD už jen 21. Protože byly ve výtopnách na Morave a ve Slezsku, které prevzaly v roce 1938 DR (Nemecké dráhy), byly oznaceny v nemeckém systému oznacování radou 98.77 (inventární císla 11-31). Za války kdy byl nedostatek lokomotiv i na vleckových drahách podniku na celém území Nemecka, byly tam tyto odprodávány, takže v roce 1945 se k CSD vrátily pouze dve (310.115 a 310.134). V roce 1952 byla lokomotiva 310.134 odprodána cukrovaru v Mnichove Hradišti, odkud ji získalo v roce 1978 TM v Brne. Tato lokomotiva je zachycena v provozním stavu ve filmu Páni kluci, který se natácel na dnes již neexistující dráze Loveckovice-Úštek. Lokomotiva 310.127 je vystavena na pomníku pred nádražní budovou v Prostejove. Lokomotivu 310.115 odprodaly CSD v roce 1953 do cihelny v Letkách u Libcic nad Vltavou. Tam byla zrušena v roce 1967.


Wherigo

Wherigo lze hrát na techto zarízeních:

U Garmin Colorado a Oregon si pred spustenim hry nezapomente zkalibrovat kompas. Pro odemceni hry na wherigo.com muzete pouzit ulozeny GWS soubor nebo kod, ktery se vygeneruje po ukonceni hry. Pokud po ukoncení hru uložíte, tak bude Odemykací kód dostupný i z domova, v položce Inventár.

Cartridge byla vytvorena pomocí vynikajícícho programu URWIGO.


Tato hra je krátká a jednoduchá, všechny zóny jsou okolo Parní mašinky. Hra se pokusí strucne seznámit s principem parního stroje a predstaví "naši" parní mašinku. Podmínkou logu je dokoncení hry na wherigo.com - zalogování a odemcení hry. Není problém, když se pridáte k nekomu, kdo vlastní potrebné vybavení, pokud jej sami nemáte. I u wherigo platí, že "ve dvou se to lépe táhne".

Betatest probehl na prístrojích Garmin Oregon 300 a mobilním telefonu Nokia 6110 navigator s programem OpenWIG 0.3.93.

 


Keš

K vytvorení této keše me vedly dve veci, 1) wherigo se mi moc líbí a chtel jsem nejakou vytvorit, zároven jsem chtel na úvod zkusit vytvorit krátkou a jednoduchou hru, kterých je mezi wherigo hrami méne, 2) tu byla archivace keše Parní mašinka od ZCh. Parni mašinka si totiž kešku urcite zaslouží a zároven to byla moje první ulovená a zalogovaná keš, a tak beru tuto krátkou wherigo hru i jako podekování práve kacerovi ZCh.

Podrobnejší informace o provedení keše se dozvíte po dokoncení hry.

Pokud budete vyzvedávat a následne ukládat cache, respektujte prosím puvodní umístení!!
Hodne štestí pri lovu.

Použité zdroje: Wikipedia, Atlas parních lokomotiv CSD


Cache

Learn more about how to complete the cache after completing the game.

If you pick up and then return the cache, please respect the original location!
Good luck.

 

Additional Hints (No hints available.)