Skip to content

Orientacny beh Wherigo Cache

Hidden : 01/14/2011
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Ideovou inšpiráciou pri tvorbe tejto cache mi bola táto wherigo cache, ktorú som ale zatial neabsolvoval, takze ide o nezavislu implementaciu.


Orientacný beh je šport, pri ktorom má pretekár peším pohybom v co najkratšom case prejst v teréne urceným poctom oznacených miest, tzv.„kontrolných stanovíšt“. Pretekár môže používat iba mapu so zakreslenou tratou, buzolu a opis kontrolných stanovíšt.Pretekár musí prejst urcený pocet kontrolných stanovíšt v predpísanom poradí v co najkratšom case. Vítazom je pretekár s najnižším dosiahnutým casom. Kto oznacením v preukaze nepreukáže prechod všetkých kontrolných stanovíšt v urcenom poradí, je diskvalifikovaný.Tolko citát z wikipedie.

Táto cache sa snaží simulovat pre vás pretek v orientacnom behu. Na jeho absolvovanie potrebujete mapu a môže sa vám zíst aj buzola.

Wherigo cartridge si stiahnete tu.

Oblecte sa do bežeckého alebo aspon turistického oblecenia a obutia, vytlacte si mapu preteku (v lepšom rozlíšení sa zobrazí v PDF kliknutím na obrázok s mapou) a môžete sa vydat na štart. Tam sa dozviete dalšie inštrukcie.

Onwer bude rad, ak po absolvovani preteku poslete GWL súbor na mailovu adresu orientacny.beh@gmail.com. Upload log suborov totiz na wherigo.com sice funguje, ale pristup ownera k nim nie. Umožní mu to udržiavat tabulku bežcov zoradených podla dosiahnutého casu. V prípade, že pretek absolvujete vo väcšej skupine (viac nickov), uvedte v logu nick, ktorý zalogoval na wherigo.com.

Trasa preteku sa dá absolvovat až na malé výnimky po lesných chodníkoch, takže v závislosti od pocasia sa teoreticky dá zvládnut aj na bicykli.

Poznámka:

Toto je moje prvé wherigo, tak sa ospravedlnujem za prípadné problémy, Príprave som venoval netriviálny cas a myslím, že je v stave, ked ho môžem vypustit von. Cartidge som testoval na Nokii N97 s OpenWIG a na Garmin Oregone. Výsledky boli dobré - žiadne pády. Rozdiely boli v presnosti GPS na týchto prístrojoch. Aby ste pocas preteku nemuseli na každom stanovišti pobehovat a cakat, kým GPS zistí, že ste v zóne, nastavil som diferencovanú vzdialenost blízkosti k stanovištu, ktorá je akceptovaná ako prechod stanovištom, podla použitého zariadenia (Garminy by mali mat od 10 do 15 m, ostatné od 15 do 30m). Ak sa aj napriek tomu váš GPS na stanovišti nechytí na zónu, stojte chvílu na mieste. Malo by to pomôct. Samozrejme, ak ste na správnom mieste... Ak naopak GPS ohlasi prechod zonou skor, ako ste dosli na spravne miesto, berte to tak, ze lampion by ste videli uz z vacsej vzdialenosti...

Tu su priebezne vysledky.

Additional Hints (No hints available.)