Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

ValenReviewer: Disablování listingu keše z důvodu pravděpodobné ztráty keše. Autora žádám o kontrolu a obnovu, v případě, že by k ní nedošlo do 30 dnů, bude keš archivována.

Valen Reviewer - Reviewer pro ČR

More
<

Jozka

A cache by rubick & muffinka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/07/2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


KEŠKU NABÍZÍM K ADOPCI, V PŘÍPADĚ ZÁJMU PROSÍM OZVĚTE SE PŘES PROFIL NEBO FORMOU LOGU. V PŘÍPADĚ, ŽE SE NENAJDE NOVÝ MAJITEL ZANIKNE. DĚKUJI.

Jožka


Keš umístená v Sadu Jožky Jaburkové, založená k príležitosti konání provního ostravského adrenalinového eventu Vež.

Takže kdo to vlastne ta Jožka byla? :-)

Podle Wikipedie byla Jožka Jaburková, narozená v roce 1896 ve Vítkovicích, ceskoslovenská levicová novinárka a spisovatelka. Od roku 1931 byla pražskou zastupitelkou za KSC. Tesne po vzniku Protektorátu byla zatcena nacisty a uveznena v koncentracním tábore Ravensbrück, kde nakonec v roce 1942 i zemrela.

Jakkoliv nám nejsou levicové ideje blízké (o významu její osoby svedcí i zarazení mezi osobnosti komunistického hnutí na serveru Svazu mladých komunistu), musíme priznat, že park má ve Vítkovicích moc hezký a udržovaný. Takže se dále budeme venovat hlavne jemu :-)

Sad Jožky Jaburkové, který v soucasnosti spravuje úrad mestské cásti Ostrava - Vítkovice, stojí na míste bývalého hrbitova. Sad býval kdysi oblíbeným místem obyvatel Vítkovic, kam chodili za zábavou i odpocinkem. Dríve tam fungovala malá zoo, kde žili jeleni, bažanti a procházeli se pávi. V rohu byla klec s medvedem. Soucástí sadu bylo i malé brouzdalište pro deti a hudební altán, kde bývaly koncerty. V areálu parku byla kašna a takzvané malé Benátky, které tvorila soustava propojených rybnícku s mosty a velkým množstvím ozdobných keru.

V posledních letech dochází k rekontrukci parku - došlo napríklad k vybudování nových chodníku, detského hrište a rekonstrukci altánu. Stejne tak dochází postupne k obnove zelene. V roce 2009 se v sadu postavila dvanáctimetrová horolezecká stena za dva a pul milionu korun. V prilehlé budove se v soucasnoti buduje boulderovací stena a další zázemí k lezeckému centru.

Na souradnicích kešky naleznete práve výše zmínenou vež. Keš je samozrejme nahore :-) Takže hodne štestí!Toto je typická horolezecká keš, takže se o ni prosím nepokoušejte bez potrebné výbavy a zkušeností. Jako u všech podobných keší, pokud se pro odlov rozhodnete, ciníte tak pouze na vlastní nebezpecí!

Lezecká stena je volne a zdarma prístupná.Lezení je možné jak s horním, tak i s dolním jištením. Je zde celá rada cest od tech nejlehcích až po ty, u kterých clovek musí umet i trochu levitovat, aby je vubec vylezl :-). Ke zdolání veže musíte ovládat techniku dolního jištení, protože na plošinu nevede jiná cesta než horolezecká! Budete tedy potrebovat nejenom lano (30 metru dynamické je dostacující) a jistící prostredky, ale také minimálne 5 expresek na vybudování cesty nahoru.

Ukládejte prosím keš presne tak, jak jste ji našli, aby nedošlo k jejímu vypadnutí!!!

BUDEME VELMI RÁDI, KDYŽ K VAŠEMU LOGU PRILOŽÍTE FOTKY Z ODLOVU!

Líbila se vám naše keš? Nebo nelíbila? Prosíme o ohodnocení naší kešky na níže uvedeném odkazu.


free counters

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.