Skip to content

This cache has been archived.

pgnext: Archive Koulení 2010... at žije Koulení 2011!!

More
<

Cykloevent Birkovo kolo (III)

A cache by pgnext Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 02 October 2010
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cykloevent "Birkovo kolo"
Již 3. rocník Cykloeventu se koná 2. ríjna 2010.

Cykloevent, jak název napovídá, se jede na kolech, prípadne na jiných samohybech po trase Lednice - Brno po stopách legendárního kolare Birka, jehož heroický výkon je v tento den pripomínán oficiálním koulením loukotového kola.
Po dobrém ohlasu z minulých rocníku, kdy jsme meli ve svých radách mladé cachery i nekolik koulejících, zejména však proto, že už vznikla jakási tradice a event se líbil, jsem slíbil, že event budeme opakovat.
Smyslem eventu je dojet na kole z Lednice do Brna po Birkove trase, cimž jiste prispejeme k dobrému výkonu koulecu a udeláme neco aj pro sebe; projedeme se malebnou krajinou pod Pálavou kolem zrajících vinohradu a sklípku v Dolních Vestonicích s vuní burcáku, odlovíme nejaké kešky, pokecáme s práteli a v neposlední rade se dovíme, procpak je kolo jedním ze symbolu mesta Brna...
K tomu máme svuj rámcový program, tedy zejména registraci, spolecnou jízdu, odlov keší a posezení na urcených místech.

Registrace: Akce zacíná v 9 hodin na Zámeckém námestí v Lednici. Registrace geocacheru bude probíhat od 8:30 do "pokácení stromu" posledním týmem, tedy cca 9:15.
Registracní a logovací místo je u kašny na námestí, oznaceno logem geocachingu (dále: GC štáb); logování a smena Trackables je možná i v prubehu. Registrace a úcast na eventu je bezplatná, zde je možno se hned zalogovat a vložit GC, bude vám vydán štítek s logem, který si pripevníte na kolo nebo na odev. To je kvuli rozlišení geokaceru, abychom se cestou poznali a pokecali. Hlavní cást eventu se totiž odehrává za pochodu. K mání budou snad i eventová CWG.
Na startu se domluvíme o spolecném postupu. K dispozici bude pojízdná eventcache s logbookem, mužete vložit GC a zapsat se. Prosím vložení zalogovat virtuálne predem nebo ihned po závodu a taktéž výber, aby nám ve schránce nezustali kostlivci :-)
Po odstartování mužeme vyrazit spolecne, nebo se rozdelit na skupinky. Mužete si vybrat team, který budete povzbuzovat. Nebo se rídit svou fyzickou zdatností.

Zastávky: 
1. Start - Lednice. Registrace, úvodní pokyny, probrání trasy a eventu
2. kost burcáku v D. Vestonicích nekde u sklepu
3. odpocinek "v puli cesty"- cekani na skupinu
4. Blucina - restaurace Lidový dum, hlavní posezení, obed, logovýní, výmena GC atd
5. Radnice Brno, ukoncení eventu. Delší posezení podle okolností je možné.
Podrobný rozpis casu, vzdálenosti a souradnic zastávek je v tabulce. Zastávky jsou nepovinné, slouží k pokecu, výmene GC atd. Uvedené casy jsou orientacní, kdy a kde byste meli zastihnout GC štáb.

Uznání eventu:
Podmínkou pro uznání eventu je projet na kole trasu z Lednice do Brna, cca 68 km (do 18:00 na Starou radnici v Brne). Tato podmínka není nijak striktní a pokud budete mít své vlastní duvody ke zkrácení trasy (zdravotní stav, doprovod detem, a pod.), nebude v tom bráneno. Je nutné ovsem se s náma projet po trase, nestací pouze "odskok od plotny" nebo od piva :)).
Pokud budete jako geokacer zároven clenem soutežního družstva "koulecu", tedy závodníku, platí vám event, pokud se zalogujete. Dejte o sobe vedet, rádi vás budeme doprovázet.

Pro kacery- závodníky koulející v detské kategorii a jejich doprovod je event uznán obdobne. Pokud se z organizacních duvodu nestihnete zalogovat, zdokumentujte svou úcast jiným zpusobem.

Pro kacery mladší 18 let a jejich doprovod platí event, ujedete-li s náma primerenou trasu odpovídající vasemu veku a kondici. Tito se výjimecne mužou pridat kdekoliv na ceste. Podmínkou uznání eventu je registrace na startu nebo na nekteré zastávce, prípadne prokázání úcasti jiným zpusobem a za predpokladu, ze pokecáte cestou s nekterými kacery ci koulejícími. Prosím o popsání trasy a svých zážitku k tomu.

Projetím cíle oficiální event koncí. V cíli je mozno zakoupit mimorádnou turistickou známku vydanou k této príležitosti, pametní mince ci další suvenýry. Není ovšem vylouceno, že se nekomu nebude chtít opustit skvelou atmosféru závodníku, a tak bude neoficiální cást pokracovat "oslavou vítezství", kde si jiste budeme mít o cem vykládat. (Bude domluveno na míste podle okolností.

Doprava: Info bude zverejnené v odkazu níže

Duležité upozornení: Závod se jede na vlastní riziko a nebezpecí. Dbejte opatrnosti hlavne v neprehledných zatáckách a frekventovaných silnicích, nebudete tam sami. Na cyklostezkách jezdete vpravo. Doporucuji prilbu, mládež do 18 let povinne. Osoby mladší 15 let musí mít doprovod. Osoby od 15 do 18 let bez doprovodu musí dbát pokynu GC štábu, které obdržíte pri registraci. Vybavte si kolo svetly, vecer je treba už svítit. Vemte si výbavu na opravu kola, zejména defektu. V prípade poruchy jste odkázáni sami na sebe, prípadne na své kamarády. Není v silách organizátora poskytnout technickou pomoc. Dodržujte pravidla silnicního provozu! Pro prípad poranení nebo úrazu je vhodné mít sebou neco na ošetrení a zdravotní karticku. Promyslete si predem nouzový odvoz (napr. kdyby se vám rozsypalo kolo nebo z fyzické indispozice. Je dobré mít mobil a být ve skupine s kamarády.

Zvláštní opatrení: Muže se také stát, že z nejakého duvodu "vypadne" GC štáb úplne, nebo treba nekde na ceste. Pokud by se tak stalo a vy byste se nestacili zalogovat, nic se nedeje, event pokracuje podle plánu. Sledujte dení zde v listingu, zejména den pred startem.

Pripravte si fotáky a mobily, náhradní baterie, zážitku bude dost. Trasa je vyznacena šipkama, ale kdo by se nevyznal, at se mrkne do itineráre, jenž bude s predstihem zverejnen (info v logu ). Odbocení, bloudení nebo mírné nedodržení trasy není na závadu.

Obcerstvovací stanice poradatele závodu není pro nás, slouží pouze pro závodníky- koulející. Vemte si s sebou dostatek pití a svacinu. Ale po ceste jsou dopoledne otevrené obchody a celý den cetné restaurace v každé vesnici. Pitná voda se dá natankovat hned v Lednici u kašny, pak treba v Opatovicích (pokud znáte další místa, sdelte mi to). Trasa je zvládnutelná každým, kdo má trochu natrénováno kolo, hlavne sedací svaly. Jede se na pohodu, individuálne nebo ve skupinkách podle libosti a odlovu okolních keší.
Kdo by se chtel zaregistrovat do družstva koulecu, at tak uciní s predstihem pres Kudrnu - odkaz níže. Koulení kola nijak organizacne nesouvisí s eventem.
Prihlášení na event provedte formou "Will Attend". Prihlaste se v predstihu min. týden pred eventem. Pozdejsi prihlaseni je platne, ale neni zaruceno vyhotovení jmenovky, prípadne obdržení aktuálních instrukcí e-mailem. Po ukoncení eventu zalogujte "Attended". Budu rád, když do logu pridáte fotky, videa nebo odkaz na galerii, své dojmy a názory, kterých bude zajisté dost.
Kdo by mel další dotazy nebo nejasnosti, at napíše v logu nebo se zeptá nekterých minulých úcastníku.
------------------------------------------------------------

Odkazy: Cykloevent Birkovo kolo 2008
Kudrna - oficiální stránka závodu
fotogalerie 2008 (pgnext)
video 2008 (vkrejci)
fotogalerie 2008 Kudrna

Povest o Birkove kole
Cykloevent Birkovo kolo 2009

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.