Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

cito Hromová hora

A cache by pyxis.praha & nechji Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 28 August 2010
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Milešovka

... né snad že bychom si mysleli, že ten bordel tu je z našich návštev, ale to že to tu máme rádi s sebou nese i jisté závazky, ke kterým se hlásíme. A proto jsme se rozhodli usporádat akci na úklid Milešovky a jejího okolí. Pokud vám není cizí trocha té fyzické práce a chcete pomoct, tak vás rádi uvidíme 28.8.2010 v 10:00 u milešovského fotbalového hrište Ceká vás tu spousta odpadku, a snad i parta a dobrá zábava.

V prípade zájmu je možné zajistit k veceri v místní hospudce guláš, takže pokud nechcete jíst nakládaný hermelín, nebo utopence, tak dejte vedet v logu.

S sebou si radši vezmete pracovní rukavice. Pro nás cistotnejšjí bude k dispozici sprcha a pro všechy úcastníky CITA, jako bonus, pak vecer probehne event Hospoda na Mýtince c.3 v hospode na hrišti. Prespání je možné ve vlastních stanech na louce u hriste, nebo v šatnách fotbalového oddílu FC Milešov.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.